Skocz do zawartości

[ROZ] CBR600RR - brak iskry


inmortal86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem użytkownikiem CBR600RR (PC37, 2003r). Motocykl od tygodnia ma problem z odpaleniem. Po przekręceniu kluczyka kontrolka HISS i F1 gasną, słychać pompę paliwa, rozrusznik prawidłowo kręci ale motor nie odpala. Bezpieczniki wszystkie dobre, kostki w instalacji również pospinane odpowiednio. Po wyjęciu świec podczas kręcenia rozrusznikiem nie widać iskry. Impulsator, który wychodzi z silnika po prawej stronie podpięty jest gdzieś pod zbiornikiem (czerwona kostka). Obok akumulatora wisi jedna, czerwona kostka, do której nie jest nic podpięte. Zdjęcie poniżej. Co to może być? Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać problemu? Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przenicujesz wszystkie kostki sprawdź czujnik kosy i klamki sprzęgła. Od tego zacznij.
Polecam sciągnąc sobie serwisówkę abyś po omacku nie grzebał.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Serwisówkę już mam, żeby ewentualnie wyniki pomiarów weryfikować. Zacznę od wspomnianych czujników, aczkolwiek ten od kosy wydaje mi się że działa dobrze. Neutral świeci oraz w momencie wrzucenia biegu, kontrolka gaśnie. Dobrze że zima się zbliża, nie żal czasu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona. Znalazłem gdzieś informację, że próbując odpalić motocykl przez co najmniej 10 sek można odczytać kody błędów. Kontrolka faktycznie zaczęła migać i pokazała kod 18.

18 - Cam pulse sensor, connection or loose sensor

Okazało się, że czujnik zlokalizowany po lewej stronie motocykla, na dole silnika, niedaleko chłodnicy ma oberwany jeden przewód. Trochę cyny, termokurcz, chwila lutowania, ponowny montaż i CBR600 pali aż miło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • _Monter_ zmienił(a) tytuł na [ROZ] CBR600RR - brak iskry

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...