Skocz do zawartości

Romet WS 125 napady.


Pełnympiecem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim Romete WS 125, który raz na jakiś czas (nieregularnie) ma napady, że nie chce jechać po dodaniu gazów na małych obrotach poniżej 4500tysiaca się dusi robi buuuu.

Jak włączęłe ssanie to przestaje pojedzie kawałek potem się zalewał wyłączę ssanie jedzie dalej potem znowu się dusi włączam ssanie jedzie kawałek wyłączam ssanie i już jedzie normlanie, przeszło mu.

Lub Dobrze chodzi ciepły jest zgasiłem go za 10 minut chce odpalić robi buuuuu,zgasiłem zostawiłem go postał chwilę odpalam i już jedzie normalnie.

Ale to nie zawsze po mogę cały dzień jeździć gasić/zapalać i nic się nie będzie działo a na drugi dzień może mieć napady ale też niekoniecznie bo jest to nieregularne.

Dzieje się tak i na ciepłym i na zimnym silniku.

Gaźnik kupiony 2 miesiące temu, iglica opuszczona maxa bo dużo palił i kopcił benzyną z tyłu.

Filtr paliwa przed gaźnikiem jest.

Co to może być?

Bo już nikt nie wie co to może być.

 

Edytowane przez Pełnympiecem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gażnik do przeglądnięcia ew wyregulowania. Iglicę podnieśc na środkowy ząbek,sprawdzić dyszę główną,może jest nieodpowiednia do tego cylindra.Możliwe też gdzieś jest nieszczelność/pęknięcie i silnik ciągnie sobie lewe powietrze

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina podniesionej ,czy opuszczonej iglicy,  ze dużo pali. Pisałeś ,że gażnik był kupiony 2 miesiące temu więc może kupiłeś nieodpowiedni,o złych parametrach,lub po prostu wadliwy (z chińszczyzną często tak jest). Sprawdz te rzeczy o których pisałem, a także zaglądnij do filtra powietrza, oraz zobacz luzy zaworowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byl przebieg moto na tej swiecy?

Wyglada ze na niektorych zakresach obrotow jest za bogato a na innych za ubogo.

Czy gaznik ktory kupiles byl dedykowany do tego konkretnego motocykla?

Jak by nie bylo to objawy ktore opisujesz pokazuja ze twoj uklad wolnych obrotow blokuje sie jakims brudem od czasu do czasu.

Moze to wynikac z brudnego zbiornika lub brudnego gaznika i to powinienes sprawdzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...