Skocz do zawartości

Do jakiego elementu motocykla przypinać łańcuch?


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze będziesz miał coś twardego do czego można przyłożyć łańcuch bo twarde musi być miejsce do którego łańcuch jest przymocowany(np słup, drzewo). Czyli w sumie faktycznie nie jest ważne czy jest on na ziemi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak złodziej zdeterminowany to wszystko ukradnie. Zresztą, co tam motocykle - jakie cuda są wymyślane na samochody i co? Są kradzione... 

Sztuczka polega na zniechęceniu złodzieja. Czyli trzeba wziąć poprawkę na to ile moto jest warte i czy jest "chodliwe", i cośtam założyć, żeby złodziejowi nie opłacało się kombinować.

No i trzeba liczyć na szczęście, że "dziś nie mój"... 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus

 

dokladnie to mialem na mysli !


Flex tnie wszystko !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat bo mam już Fazera parę dni i wysnułem kilka wniosków. 

Jeśli chodzi o moją wersję z 1999 to nie ma możliwości przełożyć mój gruby łańcuch przez jakąkolwiek cześć ramy. Najszersze miejsce jest z prawej strony na dole w przedniej części jednak tam go mimo wszystko jest za mało. 

Na noc i w czasie mojej pracy łańcuch jest owiniety wokół tylnego koła, które uznałem za najlepsze dostępne miejsce. Czy proponujecie coś lepszego? A może jest inne miejsce ramy (którego nie znam), przez który łańcuch przejdzie? 

Kiedy wychodzę na chwilę do sklepu czy urzędu i nie mam drzewa czy słupa w okolicy owijam łańcuch dwukrotnie o tylne koło tworząc przy tym taka prowizoryczną pętle. Słyszałem że lepsze jest aby łańcuch przełożyć między przednim a tylnym kołem ale niestety mój jest za to za krótki.

Może jest jakieś miejsce motocykla o które mógłbym owinąć łańcuch razem z owinięciem go o koło? 

Edytowane przez tirey93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch przez koło wystarczy..a jak mają Ci zajumać to i policjant obok nie pomoże.

Faktycznie fazer to juz mało atrakcyjne moto...ciężko złodziejowi byłoby zarobić na tym.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...