Jump to content
Marekus1225

Mocowanie silnika do ramy

Recommended Posts

Witam

Mam pytanko chcę zamontować do Quada inny silnik, ale mocowanie tyłu silnika mi nie pasuje w takim razie muszę zrobić mocowanie z płyty aluminium pod takim kontem jak na fotce interesuje mnie kont mocowania, ponieważ silnik będzie wisiał na tylnym mocowaniu i przykręcony czteroma śrubami do górnej części ramy. Chodzi mi czy tak będzie ok, ponieważ stary silnik mocowanie miał tylko jedno pod kontem prostym. Może jest ktoś, kto się orientuje w takich sprawach. Linia czarna to pod takim kontem  muszę  zamontować do ramy.

silnik 1.PNG

Jeśli mocowania będą na sztywno z ramy a nie śrubami i oprócz dwóch z tyłu coś jeszcze z przodu będzie to będzie ok. A to jak solidnie to zrobisz zweryfikują przeciążenia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Z tego co widzę, to ten nowy silnik będzie pod kątem ok. 45 stopni, jezeli dobrze rozumiem linie? Pytanie czy on jest do tego dostosowany, np. czy pod takim kątem bedzie smarowanie?  Jak  z zasilaniem? Jeżeli gaźnik to może go zalewać.

Nie silnik będzie stał prosto  jest tylko ustawiony pod kontem  będzie miał tylko  mocowanie prawdopodobnie 45 stopni,  interesuje mnie czy mocowanie pod takim kontem 45 stopni  jak na fotce  będzie ok . Silnik nie jest z tego Quada. Silnik pochodzi z motocykla silnik  jest na wtrysku. Tak jak pisałem interesuje mnie jedynie mocowanie Tak jak na fotce tylna część silnika będzie wisiała, a na przodzie silnika będzie zamocowana do ramy jak strzałki na 4 śrubach