Skocz do zawartości

jakie tekstylne spodnie turystyczne 1000 zł +/- 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozglądam się za tekstylnymi spodniami 'adv'. Ogólnie musem jest to, aby nie miały zintegrowanej membrany. Miałem wcześniej Polo Pharao i były na prawdę super, ale w lato robiła się zupa w nogach. Tak więc wypinana membrana to raczej mus. Ocieplana podpinka nie jest mi potrzebna.

No i teraz tak, Rebelhorna raczej chciałbym unikać (bo mam złe zdanie nt jakości na podstawie kurtki, którą miałem/mam), chociaż model 'Patrol' wygląda sensownie. RST adv pro III również.
Zastanawiam się nad modelem Richa Navara (wypinana membrana Humax), ale jeszcze ich nie mierzyłem, ani nie macałem. Chciałbym też sprawdzić Modekę PANAMERICANA (Sympatex) wydaje mi się, że to taki odpowiednik na tym samym poziomie Rebelhorna Patrol.

Coraz mocniej zastanawiam się również nad opcją dopłacenia do spodni w okolicach 1500-2000 zł. Do tej pory "macałem" spodnie Dainese D-Explorer 2 (z wypinanym goretexem) oraz BMW Rallye 3 i jakościowo na pewno jest różnica w materiale - szczególnie jeśli chodzi o twardość materiału. Te spodnie są po prostu miękkie i przyjemne, a nie sztywne.
Spodnie, z tego przedziału, które gdzieś tam mi się przewinęły w necie to Rukka roughroad (to prawda, że Rukka ma słabą wentylacje?),  i REV'IT! Sand (tu akurat hydratex).
Tylko pytanie czy warto dopłacać kilkaset złoty do Goretexu? Wiadomo, że żadna membrana nie jest mi w stanie dać uniwersalnego komfortu, tak żeby nie trzeba było się bawić w jej wypinanie/wpinanie (no chyba, że ciuchy KLIM, które rozpinają membrany wraz z rozpięciem zamków wentylacyjnych), ale pewnie jakąś uniwersalność da, i przy okazji chyba jakość już nie samej membrany, ale ogólnie spodni pod względem jakości oraz wygody?

 Ewentualnie, czy jesteście w stanie polecić jakieś dobre jakościowo spodnie, dodatkowo na tyle miękkie tak żeby były po prostu wygodne (nie koniecznie z gore) w tym przedziale 1000-2000 zł ?

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnego modelu to Ci nie podpowiem, ale generalna zasada jest taka (jezeli chodzi o membrany) że jak producent ładuje Gore do środka, to będzie się starał z jakością, bo Gore kosztuje. Płacisz więcej, ale masz na lata. Do tanich ciuchów można ładować tanią membranę. Drogiej membrany do badziewia nie wstawią (z zasady). Zresztą to widać nawet w pierwszym dotyku. Jeżeli trochę jeździsz, to się nie szczyp - kup najlepsze na jakie wyciśniesz kasę. Podziękujesz sobie w deszczu czy przy glebie. 

"za biedny jestem na to żeby kupować tanio" mówi przysłowie i coś w tym jest.


W zeszłym roku wywaliłem prawie 6 koła na komplet i warto było (Alpinestars z laminowanym gore). dawało radę w upale, w deszczu, w zimnie. I nawet jak glebnąłem to pięknie zadziałało. Półśrodki gwarantują ćwierćrezultaty 😉 więc kup najlepsze na jakie Cię stać.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli stac Cie na BMW to bierz BMW, tyle, ze moze nie Gore-Teex a z membrana C-Shell ( pryncyp szyszki ) 

W drugiej kolejnosci bralnym Rukka!

W  ostatnim tescie Motorrad dobrze bóbciely ciuchyIXS'a koszt calosci cos olus minus 760,- € Spodnie z pewnoscia beda tansze.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Spidi 4Season i jestem z nich bardzo zadowolony. Membrana minimalnie o gorszych parametrach od Gore ale jest wyciągana i w spodniach można bez problemu w będzie jeździć. Co najważniejsze dla mnie po przymiarce kilkunastu modeli membrana jest podszyta siatką i nie klei się do ciała a dodatkowo jest oddychająca. W innych spodniach już przy przymierzaniu czułem że płynę w tych nawet jak posiedze nie mam takiego uczucia, także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.

30 minut temu, Arti... napisał:

Ja ostatnio kupiłem Spidi 4Season i jestem z nich bardzo zadowolony. Membrana minimalnie o gorszych parametrach od Gore ale jest wyciągana i w spodniach można bez problemu w będzie jeździć. Co najważniejsze dla mnie po przymiarce kilkunastu modeli membrana jest podszyta siatką i nie klei się do ciała a dodatkowo jest oddychająca. W innych spodniach już przy przymierzaniu czułem że płynę w tych nawet jak posiedze nie mam takiego uczucia, także polecam.

mam te spodnie również w obserwowanych na allegro. Jak w gorące dni radzi sobie ta wentylacja na dwóch panelach? Dodatkowo chciałbym potwierdzić: to są spodnie 2 warstwowe bez oddzielnej podpinki ocieplającej?

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w zestawie Rukka Kalahari z wypinaną mebraną Gore-tex. Mogę je polecić na takie zastosowania, o jakich piszesz. Przy wyjętej membranie wentylacja jest bardzo dobra, a jak pamiętam następne modele (Kalifornia, Paijanne, Roughroad) będą niewiele się różnić pod względem umiejscowienia wlotów wentylacji. Sam noszę się z zamiarem wymiany swojego zestawu na jeden z nich (ale od 2011 jeżdżę w Rukkach i nie poddały się dotąd).

Do jazdy adventure patrz na skórzane wstawki w kolanach. Trzymanie motocykla jest znacznie pewniejsze - na siedząco i na stojąco.

Niezłą wentylację mają też portki Held Torno II, a membrana Gore-tex nie tylko jest wypinana, ale pasuje pod spód i na wierzch. Świetna sprawa gdy w trasie złapie Cię deszcz. Też mają skórzane wstawki po wewnętrznej stronie kolan i na tyłku - miodzio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym miesiącu chce te wszystkie portki poprzymierzać i coś zdecydować.
Właśnie z Helda brałem pod uwagę, ale model niższy - czyli Matata II.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak wy, ale jeżeli planujecie inne sezony niż lato, albo inaczej - jak się nie boicie deszczu, to ta cała wypinana membrana to jest.. no słaba jest. Bo dopiero POD NIĄ jest sucho. To ja podziękował.. jechać w mokrym worku. Raz tak miałem i nigdy więcej. 

Jak dla mnie to ma zadziałać jako "emergency" że jest ciepło, ale może padać, to wpinam i jakoś da radę. Ale w jesienną trasę koło 10 stopni to tego nie widzę... Mokre ciuchy owiewane wiatrem wychładzają na potęgę... 😞

  • Dzięki! 1

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber, może wyraziłem się mało zrozumiale, ale podałem przykład spodni Held Torno II, bo membranę można tam zastosować również na zewnątrz.

Magik - Matata II nie mają tej opcji. Tylko spodnie Helda z Gore-texem mają taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, spoko 🙂

Ja po prostu miałem słabe doświadczenia z wypinanymi, za to ten laminowany gore który teraz mam, poprzedniego lata (2018) jak jeździłem z otwartymi wentylacjami to dało radę.

Ważne żeby użytkownikowi się podobało 🙂

Ale co by nie było, jest Gore, i jest reszta. Prawie jak "jest Honda i jest reszta" 😄 (no co, lubię hondy 😛 )

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wspomniałeś o laminacie - super pomysł (mam też, tylko w skórze z gore-texem) na zmienne warunki, ale w jeździe adventure chyba bym się zagotował. Nawet przy otwartych wlotach wentylacji z dobrą bielizną termiczną jazda jest przyjemna, gdy nie ma konieczności wykonywania wielu ruchów :). Oddychalność membrany jest wartością mierzalną i widocznie grzeję się na granicy tej wartości :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie spojrzeć to jest membrana, i nigdy nie będzie przewiewna. Stąd wentylacje to konieczność. No i zobaczymy jak to u nas pójdzie, bo lata coraz gorętsze będą.. 

Tak czy inaczej - trzeba brać najdroższe na co nas stać. Dekiel to następne co kupię i też nie będę oszczędzał.. 🙂 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam nieprodukowanego już kompletu Helda:

http://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=3345

http://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=3491

 

Niestety, aktualny produkt Helda z wprasowaną membraną (Takuya) nie ma gore-texu. Podobnie Rukka: Merlin i Lancelot to doskonałe produkty, ale ich następca Gore-texu nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...