Skocz do zawartości

drugi motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich serdecznie! Jako ze sezon nam juz sie skonczyl a byl to moj pierwszy ogolnie, to pomyslalem nad nowym moto? w sumie chce sie was doradzic, bo podejrzewam ze 99% forumowiczow jest bardziej doswiadczona jezeli chodzi o jazde niz ja i napewno mi doradzicie... Jak juz wczesniej wspomnialem byl to moj pierwszy sezon w ktorym zrobilem 11k km, nie wiem czy to duzo czy malo ale wiem ze napewno bede chcial sprobowac torowania w nastepnym sezonie i korzystac ze szkolen, nie ukrywam, nie chce byc kims kto odkreca tylko na prostych ale w przyszlosci kims kto pojedzie na jakis tor i zrobi przyzwoity czas, myslalem tez w przyszlosci nad sciganiem sie? mam 30 lat i tu moze nic straconego, bo az taki stary nie jestem, i wiem ze w tym wieku mozna sie jeszcze wielu rzeczy nauczyc, jezeli bede korzystal ze szkolen +wiedzy teoretycznej(zdaje sobie sprawe ze Rossim to juz nie bede:D) ale wiem, ze wiąże sie to ze sporymi kosztami i nie wiem czy byloby mnie na to stac... Jezeli chodzi o moj pierwszy sezon to bylo kilka gleb, jedna nawet grubsza ale narazie zyje, nie powiem ponosila mnie czasem fantazja i raz bolesnie sie o tym przekonalem  i zastanawiam sie czy potrzebna mi jest zmiana moto? moze nie koniecznie na mocniejszy? bo wiadomo, moje aktualne moto ma napewno zapas mocy i nawet nie smialbym napisac ze brakuje mi mocy po pierwszym sezonie i dlatego chce zmienic, bardziej pisze pod kątem tego torowania i myslalem moze nad jakims malym sportem? a moze wiekszym? napiszcie co sadzicie byczki:) Pozdrawiam Pjoter izirajder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie zastanawialem co kieruje ludzmi ktorzy pytaja innych “jakie moto maja kupic”. Podobnie “jaka dziewcYne mam wybrac”.

 

po 11kkm powinienes wiedziec w hakim kierunku chcesz isc. Co Ci odpowiada w obecnym moto a czego brakuje.

generalnie nie napisales nic, zadnej wskazowki aby pomoc w wyborze ale skoro pytasz jakie moto masz kupic z mysla o torowaniu to odpowiem

kawasaki ninja 300

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Croowab, masz racje.. za malo rozwianalem watek i to czego oczekuje, szczerze to chcialbym sie nauczyc w przyszlosci jazdy sportowej, wiem ze turystyczna jazda nie bedzie dla mnie, tak samo jakies wypady ze znajomymi nie beda mi dawac frajdy i rajcowac.. jezeli chodzi o horneta to fajny motocykl, ale chcialbym miec cos bardziej sporotwego i na tym sie koncentrowac.. tez szczerze myslalem nad jakas ninja 300 lub r3 i ty mnie w tym utwierdzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Croowab napisał:

Zawsze sie zastanawialem co kieruje ludzmi ktorzy pytaja innych “jakie moto maja kupic”. Podobnie “jaka dziewcYne mam wybrac”.

Wiesz co Croowab, troche empatii naprawde, masa Kobiet staje codzien z dylematem 'nie mam co na siebie wlozyc..' 🙂

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, ale jak wrzucisz swoja fote i napiszesz na jaka impre sie wybierasz to ja chetnie wybiore Ci cos z szafy;)

Godzinę temu, izirajder napisał:

Croowab, masz racje.. za malo rozwianalem watek i to czego oczekuje, szczerze to chcialbym sie nauczyc w przyszlosci jazdy sportowej, wiem ze turystyczna jazda nie bedzie dla mnie, tak samo jakies wypady ze znajomymi nie beda mi dawac frajdy i rajcowac.. jezeli chodzi o horneta to fajny motocykl, ale chcialbym miec cos bardziej sporotwego i na tym sie koncentrowac.. tez szczerze myslalem nad jakas ninja 300 lub r3 i ty mnie w tym utwierdzasz

 Akurat to nie byl zart.

ja nie toruje, cos tam bylem na torze ale zamierzam czesciej bywac. 
sam wybralem cos innego ale z innych powodow a ta ninja o jest naprawde jednym z najlepszych wyborem.

nawet na bardzo szybkich torach daje rade. Na kartingach nie ustapi silniejszym a razie paciaka tanio sie naprawia.. szybciej i wiecej sie nauczysz niz na 600 czy lytrze... 

 

nie wiem co tam teraz masz.. ale skoro nie wiesz co khpic znaczy.. zostaw co masz na droge a dokip 300 na tor

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak z Horneta wsiądziesz na 300, to na drodze poczujesz niedosyt mocy. Dlatego zostaw sobie na ulicę to co masz a na tor kup 300. Na małych torach 300 sprawdzi się świetnie a na duży też dasz radę wjechać . Osobiście radziłbym R3, ponieważ powszechnym problemem Kawy jest grzanie się na małych torach. 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600RR też nie będzie jakoś piekielnie szybsza od horneta. Ale czy można wsiąść na 600 czy lepiej jeszcze pouczyć się trochę na 300 to już zależy od tego na jakim poziomie jesteś? 11kkm to nie dużo, ale czasem wystarczy. Ale to już musisz sam ocenić jak się czujesz na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 ma ta wielka zalete, ze kazda naprawa jest stosunkowo tania. 
przy 600 koszty leca juz sporo w gore. 
a na kartingu z tego co widac 300 niczym nie ustepuje szybszym i mocniejszym... kwestia tego kto jak ogarnia..

 

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Croowab napisał:

Natalia, ale jak wrzucisz swoja fote i napiszesz na jaka impre sie wybierasz to ja chetnie wybiore Ci cos z szafy;)

Ja juz ten problem mam z grzywki, gdyz mam juz swojego prywatnego styliste.. Forumowicza z reszta, co prawda ciezko przy Nim sie ubiera.. jak jasna cholera.., ale sklamalabym mowiac, ze mi to przeszkadza.. 😉

Co do zalozyciela tematu: Wiecej wiary w siebie, dobor motocykla marzen, spelniajacego wymagania i zaspokajajacego potrzeby wymaga cierpliwosci. Trzeba zasmakowac chleba z niejednego pieca, by przekonac sie co smakuje najlepiej. Do szlifowania umiejetnosci, duza pojemnosc nie jest potrzebna, a jak juz gdzies wczesniej pisalam, z Motocyklem slubu nie bierzesz, wiec jak ze swojego wyboru nie bedziesz zadowolony, sprzedajesz i bierzesz nastepny.. 🙂

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, luzna kieta.. 😉

Jasne ze wypadaloby.., ale zapewne zauwazyles, ze tu panuje tendencja taka, ze w co drugim poscie 'nowo zarejestrowanego' trzeba odpalac szklana kule (jak napisal qpa) badz stawiac tarrota czy tez inne fusy 😄

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze na moto czuje sie ogolnie dobrze, staralem sie w tym sezonie ogarniac podstawy, (nie swirowalem z kolanem czy nie probowalem gumowac :D) bo uwazam ze sa wazniejsze rzeczy na poczatku swojej przygody z moto tym bardziej ze nie mialem nigdy stycznosci wczesniej z motocyklem, po za kursem prawa jazdy, ale tego nawet nie zaliczam do jakiejkolwiek nauki bo instruktor nie potrafil wytlumaczyc czym jest przeciwskret nie wspominajac o innych rzeczach,  nie bede z siebie tez robil jakiegos Rossiego w internecie i oklamywal was czy samego siebie ze po przeczytaniu kilku lektur wiem wszystko bo to bez sensu... nie ukrywam, moim marzeniem jest R6 ale chcialbym ja sobie kupic dopiero wtedy, kiedy bede wiedzial ze potrafie wykorzystac taki motocykl w jakims stopniu i nie poruszam sie tak gdzie wyprzedza mnie ursus c-330 bez kabiny. Mysle ze zdecyduje sie wlasnie na ninje 300 lub r3. Dzieki wszystkim za pomoc i pozderki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...