Skocz do zawartości

6 letni kompakt kombi VAG


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2019 o 12:58, ks-rider napisał:

 Takze o sensie wyprzedzania kolumny ciezarowek ( z tego co pamietam to 39 aut na raz na polskiej drodze miedzy Gdanskiem a Szczeciinem ).

 

 

🙂

KaeS, proszę Cię...

Rozumiem, że ciężarówka to nie auto 😁

Domyślam się, że chcesz rozpaczliwie wypłynąć na powierzchnię, ale myślę, że w tej sytuacji lepiej będzie utonąć 😂

Kiedyś sprzeczałem się z kimś z rodziny, że to jest niemożliwe, żeby określony odcinek w Poznaniu zrobił w 15 minut rowerem, bo musiałby mieć średnią ok. 60 km/h, i to w miejskim ruchu. A na Szurkowskiego nie wyglądał. To pomyślał chwilę i wiesz, co mi odpowiedział? 

Że tak było, bo miał cały czas zielone światlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Grizzli, generalnie tam mam to w doopie, czy ktos mi wierzy, czy tez nie, bo jestem w sytuacji w ktorej nic nie musze nikomu udowadniac.

 

pozdro !

 

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ks-rider napisał:

Wiesz Grizzli, generalnie tam mam to w doopie, czy ktos mi wierzy, czy tez nie, bo jestem w sytuacji w ktorej nic nie musze nikomu udowadniac.

 

pozdro !

 

🤣

I za to masz u mnie plusa 😁

Choć, jak widzisz, królowa nauk bywa nieubłagana, bezwzględna, i nie zna litości 🙂

A koledzy są złośliwi, i tylko czyhają, ch*je, żeby kogoś sponiewierać.

Więc trzeba być czujnym jak majowy chrabąszcz 😁

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to ja sie podepne pod temata 

 

auto dla zony , glownie do miasta 30 km dziennie  do pracy  , jako ze niedlugo trzeba bedzie popracowac nad potomkiem rodu bedzie to kombi z miejscem na wózek , zakupy itp , a ewentualnie auto rezerwowe gdzies dalej w razie gdyby moje zawiodlo . Teraz ma golfa 4 w czystej benie  , wpierdala paliwo niczym ja piwo :na zlocie 🙂 a na zapite i olejem nie wzgardzi : ) ( ach ta jakos VW ...) , . Rozgladalem sie za nastepca szajsenwagena  do ok 20 tys 

1: Peugeot 308 SW 1.6 hdi  2010 lub 2.0 Hdi z poczatku lat klepania - sama mam 407 w 2.0 hdi i jestem zadowolony jak na swoje 15 lat i przebieg naprawde nie mam uwag .. Ale ciezko trafic cos ciekawego , malo tego w ogleszeniach i zazwyczaj w kiepskim stanie od niemca co do granicy gonil 

2. Prymitywny dziadkowoz Octavia II w 1.9 Tdi - bagaznik ze i 2 wozki wejda , duzo tego , duzy wybor w tym i Polskie skody , jakosc jak to  mowi moj koles mechanik , njpierw jest Audi , z resztek po Audi robia VW , z resztek po VW skode  , z odpadow Seata . IMHO Vag jest przereklamowany...i dlatego tez dosc drogi w stosunku do jakosci ich wyrobow

3. Volvo V50 - ale to w sumie ford Focus 

4 - Focus II - nie mialem z tym stycznosci , no ale to ford ,wiec roznie moze byc 

 

auto bedzie garazowane pod chmurka na osiedlowym publicznym parkingu . 

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen, jezeli stac Cie na Volvo, to to wlasnie bym wybral

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V50 ma tyle wspólnego z volvo co ja z rodziną królewską 😀

Blachy ma tylko dobre. 

2.0 136 w mieście też będzie chlał. 1.6 za to podobno bardziej awaryjny. 

Moim zdaniem najlepszy wybór do takiej jazdy to pb+gaz. Masz spokój. 

U mnie w V50 w pewnym momencie zaczęła się lawina. Kopcenie, trzęsienie budą , brak mocy. Włożone w auto ogrom kasy. Dwumas, wtryski, egr, cały dolot, poduszki silnika i na koniec turbo. Nie wspomnę o zwykłej eksploatacji. 

Nigdy więcej ropy. 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 16V owszem awaryjne , dlatego lepiej brac po lifcie 8V , a najlepiej 2.0 tylko wlasnie boje sie ze spalania .Podtlenek rozwazam , tylko co wybrac skoro wiekszosc teraz to bezposredni wtrysk  , chyba tylko japonce maja pośredni a i to nie kazdy 

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje ci zdanie naszego forumowego diagnosty . Akurat z tym zgadzam się w grubo ponad 100%

Cytat

Ale diesel do miasta albo do lokalnego przemieszczania się jest pomyłką i proszeniem się o kłopoty.

A jeśli chodzi o różnice w spalaniu między 1.6 a 2.0  to gdybyś rozważył LPG  będą  na poziomie 1-2 l przy normalnej jeździe  czyli przy obecnych cenach AŻ 3-4 zł na 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam 1,9 w tediku do użytku w mieście. Ja jeździłem w "fermie" bo całą flotę mieliśmy tego. DPFy,  dwumasy szły do wymiany na potęgę, potem zaczęły się pompowtryskiwacze w miarę rosnącego przebiegu. 

W moim egzemplarzu użytkowanym pół na pół trasa-miasto co 12 tyś km dolewka 1 litra oleju przy przebiegu poniżej 100 tyś km. 

Kolega miał sławetny silnik serii BXE. Przy 124 tyś km korbowód 3 gara wyszedł na spacer dołem silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 TDi te jeszcze na pompie VP są niezniszczalne. Mam klientów z przebiegami pow 400tyś km i silnik cyka jak zegarek. Tyle że to już stare kapcie a silnik to tylko jeden element całości.

Ja bym Ci polecił Mercedesa B klasę. Autko niedoceniane ale bardzo fajne i myślę świetnie się sprawdzi przy Twoich wymaganiach. Jest stosunkowo nieduży a wnętrze ma bardzo pojemne. Siedzi się wyżej, doskonała widoczność, na miasto super. Jest też mało awaryjny i w takiej benzynie a jeszcze w automacie, super sprawa. Jedna uwaga zawias jest z tych twardszych i sprężystych. Jak ktoś lubi kanapę to odradzam.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommo napisał:

Ja bym Ci polecił Mercedesa B klasę. Autko niedoceniane ale bardzo fajne i myślę świetnie się sprawdzi przy Twoich wymaganiach. Jest stosunkowo nieduży a wnętrze ma bardzo pojemne. Siedzi się wyżej, doskonała widoczność, na miasto super. Jest też mało awaryjny i w takiej benzynie a jeszcze w automacie, super sprawa. Jedna uwaga zawias jest z tych twardszych i sprężystych. Jak ktoś lubi kanapę to odradzam.

 

Propozycja B-klassy nie jest glupia z jednym ale..

Przed kupnem trzeba sie na spokojnie nim przejechac i sprawdzc, jak sie w nim czuje, bo moze okazac sie, " nieco " za duze.

Do karliputow raczej nie naleze ale jezeli dla mnie jest ono juz przy duze, to dla kobiety moze ono byc tym bardziej za duze, No chyba, ze baba ma 2 m  wzrostui wazy 120 kg 🤣

Mozne tez zrobic jazde probna A-klassa, po rpzlozeniu polowy tylnego siedzenia zmiesci sie tam wozek bez problemow, w zaleznisci od wozka, w razie czego mozna Cale siedzenie rozlozyc.

 

Nitomen, sprawdz moze Honde Civic w Kombi, Auto jest genialne pod kazdym wzgledem, zwlaszcza rozkladanie tylnych siedzen - zadne inneauto tego nie posiada. Spalanie - nizszego niema !

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, 

Mowie z doswiadczenia jak babki czuja sie w tym aucie. Wrzuciles GofraPlus a nie A-klasse, ato jest zupelnie inna bajka.

 

A na schematach z wymiarami niema najwazniejszej wartosci jaka jest ! 🤣

Mianowicie przestrzeni w wysokosci miedzy prawam przednim fotelem a tylnym prawam miejscem na kanapie !

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...