Jump to content
grizzli

Permanentna inwigilacja

Recommended Posts

Albo ze mną coś jest nie tak, albo z rzeczywistością, która mnie otacza. Zadzwoniłem dzisiaj do siostrzeńca, żeby dal mi namiary na pewnego gościa, nazwijmy go xyz. Przysłał mi esemesem numer telefonu do niego i nick, jakim się posługuje na fejsie, bo ponoć łatwiej go zlokalizować na fejsie, niż telefonicznie, bo nie odbiera. Za pół godziny otwieram fejsa i co widzę? Od razu wyskakuje mi poszukiwany gość z propozycją zaproszenia go do znajomych. ku*wa, przypadek, myślę, ale przypomniałem  sobie, że jakiś czas temu dzwoniłem do sklepu rowerowego, żeby mi skonstruowali koło z prądnicą na piaście. Mieli to zrobić, ale zaproponowali, żebym kupił obręcz na allegro i dowiózł, to zrobią. Po czym przysłali mi ze trzy linki do aukcji na allegro. Zanim wszedłem na allegro, na fejsie zasypało mnie obręczami, prądnicami i całymi kołami do roweru. Dzwonię do syna, opowiadam mu, że mnie poj**ało, a on się śmieje, że od czasu, jak moja synowa zaczęła śpiewać moim wnuczkom piosenki, zaczęła dostawać oferty ze szkół śpiewu. Widać musi fałszować. Zaniepokojony o swój stan umysłu dzwonię znowu do siostrzeńca, a on mi opowiada historię: jako, że z żoną są miłośnikami wyścigów formuły 1, to czasem w domu o niej dyskutują. O wynikach, wyścigach, itd. Wczoraj rozmawiali o tym, że jakiś kierowca przeszedł z jednej stajni do drugiej. Żeby to sprawdzić, weszli w internet przez telefon. I jaki artykuł wyskoczył tuż po wejściu w internet?

Oczywiście jest taka opcja, że moja rodzina jest obciążona genetycznie i ma nierówno pod sufitem. Co by mnie w tej sytuacji wcale nie zmartwiło. Bo tych przypadków coś sporo ostatnio. Jak szukałem klamek do bandziora na portalach aukcyjnych, pojawiało się pełno ich reklam na monitorze. Jak butów do auta, to samo. Może przyślijcie mi parę linkow do lekarzy od czubków, zobaczymy, czy jacyś psychiatrzy się do mnie odezwą. Zaznaczam, że z neta przez telefon nie korzystam, messangera też nie mam, bo zawieszał mi telefon, więc go z rok temu odstrzeliłem. Jakaś diagnoza? Mania prześladowcza?

Haha tak działa fejbuk. Dlatego to wyje*ałem w kosmos. Za dużo mi to nie da bo fejs ma dostęp do książek w telefonach moich znajomych którzy mają moje dane w kontaktach, no ale przynajmniej na mnie z reklam nie zarobią.

Tak jak Bimbak wyjaśnił, tak działa profilowanie, nie ma znaczenia że ty nie masz, wystarczy że twoi respondenci mają.
Da się to przypudrować trochę, za pomocą tego: https://github.com/StevenBlack/hosts
To nie tylko FB, Google, MS czy Apple, wszyscy tak robią, znaczy wszyscy co wiedzą jak na tym zarobić. Masz watsup'a masz FB :-), masz ..... Itd..

Ups, się czy to wysłało?

Wczoraj na ebay'u szukalem koferkow na Makita'e dzic baner na stronie FM caly w Makita'cie 

🙂

Ludzie bezmyślnie wszystko akceptują i sami nie wiedzą gdzie już udostępniają dane. Bo po co czytać ostrzeżenia jak można wcisnąć zezwalaj na tel.

Jest taka gra gdzie podaje się imię i nazwisko sławnej osoby i apka zadaje pytani i musi jak najszybciej odgadnąć kogo masz na myśli. Maks się tym bawił i i my trochę. Za każdym razem jak na głos powiedzieliśmy imię i nazwisko apka od razu zgadywała kto to...więc napisałem na kartce i milczeliśmy i już nie było jej tak łatwo. Sprawdziliśmy to kilka razy.
Mikrofony rejestruja co mówimy a kamery przekazują obraz. Owszem...nikt nie siedzi i nie ogląda tego tego ale roboty programowe robią swoje. A to, ze profilowanie jest gdy szukasz czegoś to już standard...i wystarczy, że Ewa czegoś szuka to u mnie wszystko zawalone jej szukaniem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

57 minut temu, _Monter_ napisał:

...i wystarczy, że Ewa czegoś szuka to u mnie wszystko zawalone jej szukaniem.

Zacznij juz szafki i regaly na buty budowac 🤣

🙂

Ci, co mnie znają, to wiedzą, że wszystko mi można zarzucić, ale z pewnością nie to, że ja nowoczesny jestem. Operuję gotówką, nie robię przelewów, a kartą płaciłem raz w życiu w 1998 roku na stacji benzynowej. Mimo to rozumiem, że jak szukam czegoś na allegro, to dostaję reklamy, co nawet w pewnym sensie ułatwia życie. Ale kuzwa monitorowanie esemesów czy podsłuchiwanie? To jakiś dramat. Strach się przyznać do sraczki, bo zaraz zjawi się jakiś kurier ze stoperanem w zębach. To jest przerażające.

Niestety ale trzeba sie z tym pogodzic.. takie czasy.. a bedzie tylko gorzej

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

11 godzin temu, kakmar napisał:

Masz watsup'a masz FB :-), masz ..... Itd..

nie mam , nigdy nie miałem . jestem szczęśliwy 😀

Dopiero od dwóch lat mam dotykowy telefon

Grizzli - powymyślali te durackie maszyny (telefony i oprogramowanie dla nich ) bo siły w ręcach nie mieli (nie mieli sił i środków żeby każdego podsłuchiwać to każdy sobie kupuje podsłuch za duuuże $ i jeszcze się zachwyca że ma najnowszy model ...... podsłuchu )

Domyślcie się dlaczego dzisiaj coraz więcej telefonów nie ma możliwości wyjęcia baterii

Edited by kiler
  • Upvote 1

44 minuty temu, kiler napisał:

nie mam , nigdy nie miałem . jestem szczęśliwy 😀

Dopiero od dwóch lat mam dotykowy telefon

Grizzli - powymyślali te durackie maszyny (telefony i oprogramowanie dla nich ) bo siły w ręcach nie mieli (nie mieli sił i środków żeby każdego podsłuchiwać to każdy sobie kupuje podsłuch za duuuże $ i jeszcze się zachwyca że ma najnowszy model ...... podsłuchu )

Domyślcie się dlaczego dzisiaj coraz więcej telefonów nie ma możliwości wyjęcia baterii

Kieeeedyś, dawno, dawno temu, jak wchodziły komórki, a na rynku królował philips fizz, sony-ericsson, czy też motorola z klapką i dwoma wyświetlaczami (o ja pie**ole, kosmos), a pierwsze pięć sekund rozmowy było za free, media lamentowały, że komórki zapewniają anonimowość i brak możliwości podsłuchu, na czym skorzystają gangsterzy. A pewien znajomy, stary, doświadczony pies mi powiedział: "Co oni pie**olą. Czy sądzą, że ktokolwiek pozwoli wpuścić na rynek coś, co zapewni prywatność i brak monitorowania pacjenta? ku*wa, mądrze mówił i przewidujący był, a to było dobre ćwierć wieku temu.

Godzinę temu, kiler napisał:

(...)

Dlatego, że łatwiej uzyskać szczelność i łatwiej uczynić sprzęt jednorazowym, żeby sprzedać następny model?

• Upvote 1

A jeśli to wszystko, co się u mnie teraz dzieje...Nieee, niemożliwe, on przecież dostał urlop.

Telefony komorkowe mozna bylo podsluchiwac od zawsze.

🙂

• Like 1