Skocz do zawartości

Blokada motocykla z Francji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Stałem się posiadaczem Yamahay FJR z 2005r sprowadzonej z Francji i teraz ogromna prośba do osób które mają moto z tego kraju.

Po czym rozpoznać że motocykl jest zablokowany na 106km, poza wrażeniami z jazdy jest to w francuskim dowodzie? czy po prostu u nich wszystkie motocykle były blokowane? Czy wiecie jak taką blokadę można ściągnąć? 

Pozdro i LwG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, byłem na przeglądzie ostatnio i na badaniu spalin wyszło, że mam dużo tlenku czy jakoś tak i gość mówił, że za mało paliwa w stosunku do powietrza na jałowym jest. I teraz się zastanawiam czy ktoś nie wyjął blokad na króćcach przy przepustnicach a program i tak został zblokowany... 

Myślisz, że serwis yamahy jest w stanie sprawdzić mi czy mam ecu zablokowane na 106km ? 

P.S. Podpytaj jak dasz rade jak to wygląda w tej Wa-wie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz to na każdej hamowni. Mój kumpel miał zblokowanego gixxa z Francji. Jakiś koleś mu napisał jak to odblokować i się udało. Nie wiem czy nie było tam jakiejś zworki. Też mogę podpytać.

 

pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 12:25, Michał_zr napisał:

Dzięki, jak byś mógł podpytać to było by super 😃

Firma Mototune Warszawa, ul Krakowiaków bodajże. Wysłał sam moduł. Odblokowanie hayki kosztowało cztery stówy. Takie info mi przekazał.

Poszło na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie.

Widziałem na YT kilka filmików z Francji gdzie goście przez tryb diagnostyczny "odblokowywali" motocykle R1,R6 i chyba FZ jakiegoś, myślicie, że takie coś jest możliwe czy to jest jakaś ściema po prostu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było co do kasiory-temat jest sprzed paru lat, więc może być drożej. Na tamtą chwilę to była jedyna firma, ktorą kumpel znalazl, załatwiająca temat bez wizyty z motocyklem i hamowni. Temat ogarnęli, bo hayka hulała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jonaszko  Mówisz o tym, że nie da się przeprogramować z poziomu trybu diagnostycznego? Normalnie się chyba da bo jest kilka firm które się tego podejmują i to podobno z sukcesami, z tym, że kwoty za takie usługi nie są małe niestety 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie mam ten sam problem. Kupiłem Kawasaki 1400GTR 2011r który jest również zblokowany. Jest możliwe że jest tylko zblokowany mapą??  Czy mechanicznie również ?? Słyszałem tyle wersji i sam nie wiem już która prawdziwa. Dzięki za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...