Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą. Kiedy wymieniać?


Ktoś tam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie ogólne czysto z ciekawości. Ktoś się orientuję kiedy i w jakich przypadkach wypada wymienić uszczelkę pod głowicą w silniku 2t np 50ccm ze skutera.

Czy istnieje tu jakiś limit kilometrów? Czy można ją zdiagnozować czy wygląda na uszkodzoną czy cuś oraz ile razy można rozkręcać silnik na jednej? (oczywiście miedziana) Oraz czym różni się aluminiowa od miedzianej prócz tego, że ta aluminiowa jest jednorazowa, jest może w czymś lepsza od miedzianej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ktoś tam napisał:

Z tego co mi wiadomo nie trzeba jej wymieniać co każde rozkręcanie silnika.

Kto Ci takich rzeczy naopowiadal?

usCzelke pod czapka zmieni sie za kazdym razem kiedy scigacz glowice.

kazdy przedmuch, uszkodzenie to wymiana.

nie ma limitow km

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej warto widzieć. To oczywiście wedle szkoły. W takim razie powinienem zamówić uszczelki pod głowicę i pod cylinder jak będę wymieniał tłok.

Hmmm zastanawiam się czy wymienić tłok czy pierścienie, bo odkryłem jedno mocne okopcenie na tłoku. A boję się, że nowe pierścienie nie będą dobrym pomysłem do starego tłoka. Co o tym sądzicie? 13kkm ma ten skuter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadajac na pytanie o uszczelki pod glowica, miedziana jest wielokrotnego uzytku ale musi byc "odpuszczona" przed powtornym zalozeniem, czyli rogrzana do cerwonosci i ochlodzona w wodzie lub na powietrzu.

Robi sie to dlatego zeby ja uplastycznic przed zalozeniem.

Kazde zdjecie glowicy wymaga wymiany uszczelki gdy jest ona zrobiona z utwardzanego drutem klingierytu, aluminiom czy kompbinacji tych mterialow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO trzeba ją podgrzać to już konkretna informacja! Dzięki. Chodź schłodzenie w wodzie to chyba hartowanie o ile ten stop miedzi ulega hartowaniu ale to niby utwardzenie metalu. Więc chyba zwyczajnie ją podgrzeję i zostawię do wystygnięcia.

Definicja odpuszczenie mówi że to lekkie rozhartowanie stali ale tu trzeba zwyczajnie rozhartować tak?

20 minut temu, Adam M. napisał:

Odpowiadajac na pytanie o uszczelki pod glowica, miedziana jest wielokrotnego uzytku ale musi byc "odpuszczona" przed powtornym zalozeniem, czyli rogrzana do cerwonosci i ochlodzona w wodzie lub na powietrzu.

Robi sie to dlatego zeby ja uplastycznic przed zalozeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...