Skocz do zawartości

Sprzęgo cbr 900 rr sc 33


stn2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Koledzy naprawa sprzęgła sie zbliża, co powinienem kupic co sie w nim wymienia? Widziałem jakieś tracze sprzęgła, czy to wystarczy czy trzeba szukać calego sprzęgła? Ale z czego sprzęgło się składa ?

 

Czytam czytam i nie mogę nic znaleźć na temat sprzęgła. 

Pozdrawiam 

Jakub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz zrobić "na sztukę" czy dobrze. Jak "na sztukę" to kup same tarczki sprzęgłowe a resztę elementów oceń. Jak ma być dobrze to tarczki + sprężyny + przekładki. 

Tarcze ciężko ocenić - mogą być już zdarte i się sprzęgło ślizga. Mogą też mieć sporo okładzin ciernych a sprzęgło i tak się ślizga, ja tak kiedyś miałem, skutek przepalenia tarcz i okładziny cierne straciły swoją cierność.
Przekładki można ocenić czy nie są poprzepalane (po kolorze) i czy proste (kładziesz na tafli szkła i patrzysz czy nie są powyginane).
Sprężynki - tu producent podaje tolerancję wymiarową ale uwaga bo sprężyny mają też siłę ugięcia. Krótko mówiąc - mogą trzymać wymiar w tolerancji ale zmęczenie materiału może spowodować, że nie będą miały swojej "sprężystości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stn2 napisał:

Witam 

Koledzy naprawa sprzęgła sie zbliża, co powinienem kupic co sie w nim wymienia? Widziałem jakieś tracze sprzęgła, czy to wystarczy czy trzeba szukać calego sprzęgła? Ale z czego sprzęgło się składa ?

 

Czytam czytam i nie mogę nic znaleźć na temat sprzęgła. 

Pozdrawiam 

Jakub. 

Bez urazy, ale po co Ci to wiedzieć? Analizując Twój post lepiej będzie dla Ciebie i Twojej kieszeni, jak komuś to zlecisz.

Jeśli chcesz wiedzy o sprzęgle motocyklowym, poszperaj w necie i poszukaj informacji ogólnych.

2 godziny temu, stn2 napisał:

 

Ale z czego sprzęgło się składa ?

 

51 minut temu, Qadrat napisał:

resztę elementów oceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stn2 napisał:

Dziękuję. 

Jestem takim gościem, że lubię wiedzieć. Fajnie jest wiedzieć coś więcej o swoim żelaznym koniu 😉

Dobrze wiedzieć o co się zapytać. A uwierzcie mi, że z powody niewiedzy mozna mieć z tym problem. 🙂

Pozdrawiam. 

I bardzo dobrze, pytaj, a Ci tu odpowiedzą. Kolega Qadrat już pierwsze informacje Ci przekazał  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...