Skocz do zawartości

Baschan 250cc zmiana skrzynii biegów


Soniacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum i przy okazji się z Wami witam 🙂

Aktualnie posiadam Supermoto Romet Crs 125 z silnikiem Baschan 250 chłodzonym cieczą. Otóż moim problemem jest to, że silnik posiada tylko 4 biegi i wsteczny ponieważ to silnik od quada. (Oznaczenie silnika to 167MM)

Natomiast posiadam oryginalny silnik od niego i jest to 125cc (Oznaczenie to 154FMI) pionowy, 5-cio biegowy bez wstecznego.

I tu rodzi się pytanie, czy ma ktoś wiedzę czy mógłbym przełożyć zębatki i ośki z tego 125cc do 250cc? Silniki wyglądają z zewnątrz identycznie. 

Nie chciałbym rozbierać silników specjalnie po to żeby zobaczyć czy to będzie pasowało.

Każda pomoc mile widziana, pozdrawiam.

 

Tutaj podsyłam zdjęcie:

IMG_20191007_185611.thumb.jpg.806171b14b3ad29bfdc160e3dde0e78a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby ktokolwiek z tego forum to robił...a długo tu jestem.

Jednak Ty możesz być pierwszy. Jeśli silniki wyglądają identycznie to myślę, że cała kompletne choinki będą do przełożenia a nie same zębatki 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To będzie ciężki temat, do tego trzeba cały silnik rozpołwiać. Być może na zimę znajdę sobie wolny wieczór i się zobaczy. Najgorzej jak wyjdzie że nic nie pasuje to będę musiał 2 silniki składać do kupy 😄 no chyba że sprzedam i kupię inny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...