Skocz do zawartości

Rumunia 2020


Ostry76r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na obecną chwilę jest trzy osoby zdecydowanie na ten wyjazd . Termin ustalony ruszamy 20.06. wyprawa na dziesięć dni . Jeśli ktoś będzie jeszcze miał ochotę się dołączyć to zapraszamy . Myślę że max 5-6 motocykli . Jeśli chodzi o zmianę terminu wyjazdu w moim przypadku to lipa bo mam zaklepany urlop ale jeśli będzie trzeba to mogę jechać na 8 dni ja się dopasuję . Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Musimy poczekać na dobra pogodę i bardzo dobre prognozy inaczej nie ma sensu wyruszać. W przeciwnym wypadku utkniemy i albo siedzimy gdzieś na kwaterach albo wracamy w deszczu do PL o ile w ogóle nie potopimy się razem z moto.  W obu przypadkach wyjazd będzie do bani i trzeba go będzie powtórzyć.

Kolejna sprawa to dwie trasy dla których warto jechać do Rumunii są nadal zamknięte. Nie liczyłbym też że będą otwarte w drodze powrotnej za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd w połowie sierpnia wchodzi u Was w grę? Przejęli byście jeszcze jeden motocykl? Wtedy mam zarezerwowany 3 tygodniowy urlop a wcześniej nie mogę. Na plus przemawia również to że póki co granicę Rumunii są zamknięte i wyjazd w sierpniu zwiększyłby szansę na to że je otworzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, mbied1 napisał:

Jak coś na szybko wybieram się 19 sierpnia jak na razie sam na około 4-5dni, motocykl GS, czasu mało, ale może ktoś chętny??

Stan alarmowy w Rumunii ciągłe jest przedłużany na kolejnie miesiące, teraz trwa do 17 września 2020.

W związku z tym nie można podróżować turystycznie, jedynie tranzyt i opuszczenie kraju określoną trasą i przejściem, za załamanie nakazu wysokie kary.

Przejście Węgry - Rumunia w Carei zamknięte całkowicie lub częściowo.

Poniżej fragment nadzwyczajnego rozporządzenia:

" (1) Wjazd na terytorium Rumunii mogą uzyskać cudzoziemcy, którzy spełniają następujące warunki:
a) posiada ważny dokument uprawniający do przekraczania granicy państwowej, akceptowany przez państwo rumuńskie;
b) posiada rumuńską wizę wydaną na warunkach niniejszego zarządzenia nadzwyczajnego lub, w odpowiednim przypadku, posiada ważne zezwolenie na pobyt, chyba że umowy międzynarodowe stanowią inaczej;
"

Mogę się mylic lub w tym bałaganie wirusowym jest inaczej ale lepiej nie ryzykować.

Pomimo parcia musimy sobie odpuścić Rumunię.

Poniżej całość informacji.

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&pto=aue&rurl=translate.google.pl&sl=ro&sp=nmt4&tl=pl&u=https://stirioficiale.ro/hotarari/hotarare-privind-prelungirea-starii-de-alerta-pe-teritoriul-romaniei&usg=ALkJrhj9SHrnVfsypG7WzG5vVuxJNKwDfA

Edytowane przez LKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na tej stronie żadnych zakazów. Owszem Carei jest zamknięte ale tylko częściowo, można wjechać innym przejściem. 

O 17 września nie ma ani słowa. 

https://www.gov.pl/web/rumunia/wjazd-wyjazd-i-tranzyt-przez-rumunie

i przestańcie panikować, Panowie... 

Edytowane przez tirey93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...