Skocz do zawartości

Szybka do kasku sheoi multitec?


stn2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej zapytać sprzedawcę, ale oczywiście szyba musi być dedykowana do modelu. Z tego co wiem szyby przyciemniane nie mają homologacji na drogę.

Jesteś z Pabianic, to w Łodzi masz Motopublica. Oni chyba mają w ofercie Shoei.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inna opcja (która nie wiem czy ma homologację i nie wiem czy jest dostępna do multiteca) to fotochrom. Ja mam taką do X-spirit III. 

 

Pozdr.

F. 

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że fotochrom jest wolny. Plusem jego jest to, że jeśli nie ma bezpośredniego padania słońca i  nie ma zmiennego oświetlenia w sensie cień/ brak cienia, to dostosowuje idealnie przyciemnienie. Lustro chyba też nie ma homologacji ? Czy może ma? 

Pozdr.

F. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotochrom od Shoei ma jak dla mnie ogromną wadę w postaci braku reakcji na zachód słońca. Nie wiem jak jest ze wschodem bo przez dwa lata jakoś nie kojarzę żeby mnie raziło :) W przyszłym sezonie wymienię na lustro albo przyciemnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie, o czym mowa, autor tematu pyta o szybę do Multiteca (symbol CX1-V). Nie ma do niego fotochromów, a progresywna szyba powinna być w komplecie z kaskiem (osobno już prawdopodobnie nie do zdobycia, za stary model).

Spytaj w Motopublice albo 4Ride. Zamówią Ci każdą szybę do tego modelu, jeśli jeszcze są w ofercie. Każda szyba inna niż jasna będzie bez homologacji drogowej... Ale kto to sprawdza. Jeżdżę od 2 lat w lustrzance i policji to w ogóle nie interesowało.

 

Lista szyb i zdjęcia są tutaj: https://www.moto-akcesoria.pl/szyby/4484-shoei-x-spiritmultitecraid-iixr-1000-szyba-cx-1v-do-kasku-motocyklowego-.html?search_query=Multitec+&results=4 (nie zamawiaj tam 🙂 ). Większość zdjęć odpowiada rzeczywistości. Szyba opisana jako "Dymiona" to właśnie progresywnie przyciemniona, raczej niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...