Jump to content
West68

Problem z odpaleniem ciepłego Sporciaka

Recommended Posts

Witam. Sportster 1200 rocznik 2000.....Na zimno pali bez problemu....jak ciepły.... Wali w gaźnik, z rur ogniem..... kury z płotu spadają. Ostygnie pali od dotknięcia. 

Swiece

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Zmieniałem na nowe i nic nie pomaga.

Taki mocno hmmmm rdzawy 

Dziwi mnie tylko że świece są suche...... Ale suche bo nie dostaje paliwa jak gorący a jak zimny....to jest. Zglupialem 

Zdecydowanie masz rację.... Sam i tak nie znajdę przyczyny..... Nie ma co męczyć maszyny i siebie. Pozdrawiam 

Typowy objaw za małego luzu zaworowego (o ile nie ma tam hydrauliki).

23 minuty temu, WSR napisał:

Typowy objaw za małego luzu zaworowego (o ile nie ma tam hydrauliki).

O widzisz..... ktoś mi też mówił że to mogą być zawory.... może określił że pęknięta sprężyna, ale w tą stronę... Dzięki 👍

Dokładnie tak. Zacznij od zaworów. Przy pękniętej sprężynie, na zimnym też raczej były by problemy no i musiały by paść na obu garach.

10 minut temu, jonaszko napisał:

Dokładnie tak. Zacznij od zaworów. Przy pękniętej sprężynie, na zimnym też raczej były by problemy no i musiały by paść na obu garach.

Padł jeszcze pomysł padniętego czujnika położenia wału. Zawory w moim są hydrauliczne.

To również częsta przyczyna takiego zachowania. Musisz zmierzyć parametry na zimnym a później na gorącym owego czujnika. Czujnik położenia wału to nic innego jak cewka a więc omomierzem sie to sprawdza.
Odesłałem Cie do serwisówki bo są to jedne z kroków diagnostycznych do rozwiązania problemu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Tak dzięki wielkie..... To co pisze to takie myśli jakie gdzieś do mnie dotarły...... Jest też pomysł że to czujnik temperatury silnika. Tak czy siak sam nie będę rąk pchał bo się nie znam 👍😁

Też miałem problem z czujnikiem położenia wału na gorącym silniku. Pomogła wymiana. Jak masz możliwość to podmień od kogoś na chwilę. To tylko jedna śruba z przodu silnika. O ile się nie mylę to z dyny do sporciaka też powinien pasować.

3 godziny temu, Piotrek. napisał:

Też miałem problem z czujnikiem położenia wału na gorącym silniku. Pomogła wymiana. Jak masz możliwość to podmień od kogoś na chwilę. To tylko jedna śruba z przodu silnika. O ile się nie mylę to z dyny do sporciaka też powinien pasować.

Dzięki za podpowiedź tak Tobie jak wszystkim którzy się udzielali. Po naprawie opiszę dokładnie problem i co go mam nadzieję nsprawi 😉👍👊