Skocz do zawartości

Zmiana biegów bez sprzęgła (?)


bauer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki przesiądźcie się na skutery automaty... Bezwładność za Was zrobi wszystko :D

 

Przy odrobinie wprawy i w górę (łatwiej bo same wchodzą) i w dół (trzeba umieć i nie wszędzie się da) można normalnie walić. I nie są do tego potrzebne shiftery, które w sumie eliminują ruch nadgarstka ;).

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz S1000RR 2015 to masz chyba jeszcze downshifter w nim ;) Przynajmniej w moim był.

 

Pozdr.

F.

 

Mam, po prostu quickshifter wg mnie oznacza szybką zmianę biegów w obie strony.

 

Na ruszanie spod świateł i tak nie pomoże :).

 

Co fakt to fakt :) Ale jedynka ze sprzęgłem ma swój urok :)

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Możesz bez żadnej szkody dla skrzyni i silnika. BTW szukajka się kłania, obszernie opisane to jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Monter_ zanim napisałem to pytanie to się dość dużo naszukalem aby nie zaczynać tematu który już był ale nie znalazłem. Jesteś w stanie mi podesłać link gdzie to jest już opisane ? Dziękuję z góry 

Ogólnie wcześniejsze 6lat tak jeździłem na poprzednim (kawasaki zr7) ale jak przy sprzedaży powiedzialem o tym mechanikowi z 15 letnim stażem  serwisu gdzie sprzedawalem, powiedział że pierwsze słyszy aby motory miały taką opcję aby nie używać sprzęgła przy zmianie biegów i mam wyjątkowe szczęście że nie rozwaliłem skrzyni. Dlatego jestem tym tematem zainteresowany aby być pewnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment, ale co to niby jest półautomatyczna skrzynia w motocyklu? zmiana biegów bez sprzęgła to normalna praktyka, nawet ja jeździłem w ten sposób, chociaż daleko mi do uznania swoich umiejętności za cokolwiek znaczące. budowa skrzyni to generalnie umożliwia, ale nie ma nic wspólnego z jakimś specjalnym oprzyrządowaniem "automatycznym" (którego, rzecz jasna, nie ma)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Cbf 1000 napisał:

_Monter_ zanim napisałem to pytanie to się dość dużo naszukalem aby nie zaczynać tematu który już był ale nie znalazłem. Jesteś w stanie mi podesłać link gdzie to jest już opisane ? Dziękuję z góry 

Ogólnie wcześniejsze 6lat tak jeździłem na poprzednim (kawasaki zr7) ale jak przy sprzedaży powiedzialem o tym mechanikowi z 15 letnim stażem  serwisu gdzie sprzedawalem, powiedział że pierwsze słyszy aby motory miały taką opcję aby nie używać sprzęgła przy zmianie biegów i mam wyjątkowe szczęście że nie rozwaliłem skrzyni. Dlatego jestem tym tematem zainteresowany aby być pewnym. 

Dupa nie mechanik...tyle w tym temacie. 

Pominąłem rozwinięty przez Jeszuę temat nazewnictwa bo faktycznie nie ma czegoś takiego jak "półautomat".

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • _Monter_ zmienił(a) tytuł na Zmiana biegów bez sprzęgła (?)

Dupa nie Mechanik a swoje droga to jest jeszcze roznica miedzy umijacymi i nieumijacymi ( celowo tak napisalem )

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, oczywiście, że jest coś takiego, jak półautomat.
Takie rozwiązanie było stosowane choćby w czeskiej Jawie, gdzie dźwignia biegów miała krzywki, które w trakcie zmiany biegu na czas ruchu dźwigni rozłączały sprzęgło.
Ze względu na konstrukcję skrzyni biegów i zastosowanie złączy kłowych, obecnie stosowane są wszelkiej maści "shiftery" pozwalające na w miarę bezpieczną zmianę biegów w górę i dół bez użycia przez kierowcę sprzęgła.
Można to naciągnąć pod półautomat.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...