Skocz do zawartości

pytanie z prawa pracy


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie proste pytanie z dziedziny prawa pracy -przepracowałem 3 lata w jednym zakładzie , zwalniam się za porozumieniem stron bo idę do innej pracy , z innej pracy pracodawca mnie ,,wyrzuca'' przez nieprzedłużenie umowy ( z końcem umowy ) lub np za wypowiedzeniem zakładu z powodu ,,zbyt małe zaangażowanie'' , mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych ?  Z tego co ja wiem to w ciągu ostatniego 1.5 roku muszę mieć 12 miesięcy przepracowane ALE jeśli było jakieś zwolnienie w stylu dyscyplinarne , porozumienie stron , za wypowiedzeniem przez pracownika to ten okres którego dotyczy nie liczy się do prawa do zasiłku , prawda czy fałsz ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie zmienili, to pomimo zmiany pracy, z punktu widzenia ZUS masz ciągłość.
Możesz być zwolniony na/po okresie próbnym na warunkach nowej umowy, ale dla ZUS, jesteś ciągle zatrudniony, do momentu gdy cię wywalą z nowej roboty, pomimo zmiany pracy, pracodawcy i umowy.

Ups, się czy to wysłało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, michoa said:

Mam takie proste pytanie z dziedziny prawa pracy -przepracowałem 3 lata w jednym zakładzie , zwalniam się za porozumieniem stron bo idę do innej pracy , z innej pracy pracodawca mnie ,,wyrzuca'' przez nieprzedłużenie umowy ( z końcem umowy ) lub np za wypowiedzeniem zakładu (...)

 

i tyle ma znaczenie. to są dwie różne sytuacje: kończy Ci się umowa, znaczy miała się skończyć, albo zostajesz zwolniony przez pracodawcę. w tym drugim przypadku (pod warunkiem wypracowanego stażu, jak opisałeś) masz zasiłek, w tym pierwszym nie (bo nie stałeś się bezrobotny decyzją pracodawcy, tylko wspólną - umowy czasowej; podobnie byłoby w przypadku odejścia za porozumieniem stron). w obu przypadkach nie ma znaczenia czy z poprzednim pracodawcą rozstałeś się za porozumieniem, liczy się ostatni

(pod warunkiem, że się przepisy nie zmieniły, chociaż nie słyszałem)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...