Jump to content
Pepper

Marzenia a rzeczywistość.

Recommended Posts

Podobno nowy Fat Bob jeździ lepiej.

To jeszcze lepiej. Jest dyszkę tańszy.

Wychodzi na to że nowe H-D nie podobają się dotychczasowym użytkownikom. To dobrze.

Pozdrawiam
2EV

23 minuty temu, Pepper napisał:

Ja mam nadzieje mieć 2, może 3. Lubię różne klimaty..

O to fajna opcja jest. Może masz rację, w przypadku kilku maszyn taki cruiserek jak najbardziej tak.

Speedmaster świetnie skręca jak na taką maszynę. Ja mam problem generalnie z jazdą z kulosami wywalonymi do przodu 🙂

24 minuty temu, 2EV napisał:

Wychodzi na to że nowe H-D nie podobają się dotychczasowym użytkownikom. To dobrze.

😁

Audi Sport

Jak po 4 latach na intruderze wsiadałem na CB1300 nie wiedziałem gdzie nogi włożyć. Miesiac temu jak jechałem Fat Boyem to mi pięty z podestów wisiały bo chciałem mieć stopy bliżej siebie🤣 Kwestia przyzwyczajenia... Niestety wsiadając na taki sprzęt ciągle mam tę samą myśl, że nasze drogi to ciągle przeciętna jakość...

8 minut temu, Pepper napisał:

Jak po 4 latach na intruderze wsiadałem na CB1300 nie wiedziałem gdzie nogi włożyć. Miesiac temu jak jechałem Fat Boyem to mi pięty z podestów wisiały bo chciałem mieć stopy bliżej siebie🤣 Kwestia przyzwyczajenia... Niestety wsiadając na taki sprzęt ciągle mam tę samą myśl, że nasze drogi to ciągle przeciętna jakość...

Na dłuższe trasy chyba lepiej "nogami do przodu".😂

5 godzin temu, 2EV napisał:

Wygląd ma fajny. Znaczy mi się podoba emoji3.png
Do tego dwie tarcze hamulcowe, widelec USD, mniejszy kąt główki ramy to będzie zwinniejszy, silnik ME 114.
Jednym słowem: przyśpiesza, skręca i hamuje.
Podobają mi się dwa zegary na baku.
Niestety nie jeździłem.

Pozdrawiam
2EV

Weź kredyt, jak Cię nie stać, a pragniesz ponad wszystko...

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

Weź kredyt, jak Cię nie stać, a pragniesz ponad wszystko...

Nie kuś!

Nie dam 86 tysięcy za motocykl. Newa ewa!

Za tyle to się kupuje samochody.

Poza tym trzeba mieć marzenia.

Jak się je spełni to co wtedy?

Na razie obserwuję H-D Sportster Roadster. Ceny używek zeszły do 38tys. Zbliżają się do granicy rozsądku. A za kilka lat jak pojawią się używki Low Rider S 2020 to czemu nie.

Pozdrawiam

2EV

Jak zacznę porównywać ceny motocykli do samochodów, dam sobie spokój. 

Jak zacznę porównywać ceny motocykli do samochodów, dam sobie spokój. 

Znaczy, że za drogo?

Mój kolega twierdzi, że nie da za motocykl więcej niż 10 tys. I się tego trzyma.
Ale H-D zaczynają się od 16 (za szrociki).

Pozdrawiam
2EV

5 hours ago, 2EV said:

Na dłuższe trasy chyba lepiej "nogami do przodu".😂

Chyba wprost przeciwnie.

Stopy pod tylkiem,  nogi lekko ugiete z mozliwoscia podniesienia sie na siedzeniu i latwa zmiana pozycji, tulow lekko pochylony ale nie oparty na nadgarstkach.

BMW i japonskie UJM.

Chyba wprost przeciwnie.
Stopy pod tylkiem,  nogi lekko ugiete z mozliwoscia podniesienia sie na siedzeniu i latwa zmiana pozycji, tulow lekko pochylony ale nie oparty na nadgarstkach.
BMW i japonskie UJM.

No nie wiem. Jak ostatnio jechałem nad morze i z powrotem to po 300 km marzyłem o wyciągnięciu nóg do przodu. W końcu położyłem je jakoś na gmolach i to była prawdziwa ulga.

Pozdrawiam
2EV

Moze jakies problemy z niedokrwieniem kolan / stop?

Radze sprawdzic. Siedzenie z nogami do przodu uniemozliwia jakakolwiek zmiane pozycji czy chocby "przewietrzenia tylka", a wszystkie nierownosci odbierane sa bezposrednio na kosc ogonowa. Mozna oczywiscie ale po co sie tak meczyc?

Prawda. U mnie jeszcze kręgosłup się męczy. Miałbym problem na dłuższych trasach. Najwygodniej jeździ mi się na turystycznych enduro. 

Audi Sport

10 godzin temu, Adam M. napisał:

Chyba wprost przeciwnie.

BMW i japonskie UJM.

Chyba jednak nie..

Ja wole nogi do przodu.

Jak sie człek zbliza do 1400 km za jednym przysiadem to mozna jajko znieść jak sie ma piety pod tyłkiem.

Wg mnie najlepsza pozycja do dalekiej turystyki to typ -  fotel przed telewizorem - czyli modele FLH... z oparciem dla kierowcy regulowanym i autostradówkami na gmolach.

Wygląda to mega chu*owo i dziadkowo, ale w zyciu ciężko pogodzić ładny wygląd z wygoda, więc...

Edited by FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

11 godzin temu, 2EV napisał:

Znaczy, że za drogo?

Mój kolega twierdzi, że nie da za motocykl więcej niż 10 tys. I się tego trzyma.
Ale H-D zaczynają się od 16 emoji3.png (za szrociki).

Pozdrawiam
2EV

Jasne, że drogo, ale nie o to chodzi. To nigdy nie była tania zabawa, ale porównywanie cen moto do samochodu jest bez sensu. Albo to lubisz albo nie. Co ma auto do moto? Na browary albo rachunki za prąd też można przeliczać. 

Chodziło mi o to, że moto nie jest jakimś wytworem czarnej magii. Ma 2 kółka, ramę i silnik i po jednej lampie z przodu i z tyłu. Zdrowy rozsądek podpowiada że nie może kosztować tyle co samochód. Skala produkcji jest mniejsza więc może być trochę drożej ale bez przesady. Jak moto jest droższe niż 60 tysięcy to znaczy, że ktoś chce Cię naciągnąć na kasę.

Pozdrawiam
2EV