Skocz do zawartości

Bandit 650 (2008r.)


Faveta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam do państwa pytanie aczkolwiek wiem ze zaraz zostanę wyśmiany ze to przecież banalne i każdy powinien to wiedzieć itp.

Lecz jako nowy użytkownik motocykla mam problem z ustawieniem odpowiedniego luzu łańcucha, ostatnio trochę go naciągnąłem ustawiając 2,5cm luzu na stopce centralnej, jak mówi większość poradników oraz taka jest większość postów w internecie. 

Problem w tym ze po takim naciągniecie po zestawienie ze stopki centralnej łańcuch wydaję się dość mocno naciągnięty a kiedy wsiądę na motor (przy mojej wadze 100kg napina się tak ze praktycznie nie ma luzu. 

Stąd też pytanie jak powinno się prawidłowo ustawiać luz w Bandicie, na stopce bocznej czy centralnej (stojaka niestety nie posiadam) ? I czy ewentualnie uwzględniając większa wagę raidera (100~kg) zostawiać troszkę większy luz ? 

 

 

Proszę o usunięcie jednego z tematów, gdyż zdublował się w niewyjaśniony sposób 😕 

Edytowane przez Faveta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulujesz tak jak podaje instrukcja, czyli stawiasz motocykl na podstawce centralnej i ustawiasz luz łańcucha w połowie odległości między zębatkami tak, żeby wynosił 20-30 mm. To normalne, że po zestawieniu motocykla ze stopki centralnej i zajęciu miejsca za kierownicą łańcuch się naciągnie, ale tym się nie przejmuj. Tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Road Runner said:

Jeżeli w tym modelu instrukcja nakazuje ustawienie luzu na stopce bocznej, to ustawiasz na bocznej. Chodzi mi o to, żebyś nie brał żadnych "poprawek" na obciążenie motocykla wagą kierowcy.

A jak łożysko zębatki zdawczej klęknie koledze to pokryjesz koszty naprawy?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktowanie manuala jako wyroczni to nie jest dobry pomysł. Skoro z kierownikiem na moto luz się całkowicie kasuje to co będzie podczas jazdy, kiedy siły oddziałujące na łańcuch są dużo większe? Wystarczy że przy dużej prędkości wjedzie w jakąś dziurę tak że tylny amor dobije. Resztę pozostawiam wyobraźni.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...