Skocz do zawartości

Czasami pali tylko jeden cylinder - Monster 750


fullje
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich forumowiczów moim pierwszym postem.

Wracając do tematu. Posiadam Ducati MONSTER 750 (z 2000 roku). 

Dzisiaj jadąc do rodziców na autostradzie zaczęło mi brakować mocy. Zatrzymałem się, wyłączyłem i włączyłem silnik (bo z komputerami tak działa) i już normalnie przyspieszał. Chwilę później znów się to wydarzyło i znów zrobiłem to samo. Ta sytuacja pojawiła się jeszcze 3 razy na całej trasie. Przy przedostatnim razie gdy zabrakło mi mocy to się zatrzymałem i dodając lekko gazu słyszałem różnicę i czułem jakby działał tylko jeden cylinder - wolno wchodził na wyższe obroty, jakby stopniowo. Odłączyłem fajkę od dolnego cylindra uruchomiłem silnik i efekt był ten sam czyli brak mocy. Podłączyłem fajkę i odpalił normalnie, by znów za 20 km wyłączyć jeden cylinder. 

Jutro jadę kupić nowe świece, jednak aktualne nie wyglądają źle (obrazek). Czy macie jeszcze jakieś pomysły co by mogło powodować w/w problemy? Mam 38k przebiegu i chciałem na 40k (pewnie pod koniec sezonu) oddać na przegląd i wymianę elementów zgodnie z instrukcją. Jak już podacie mi ewentualne pomysły co by się mogło podziać złego tutaj, podajcie mi kwoty przybliżone ;D Nie chciałbym dostać zawału u mechanika ;D

Pozdrawiam 😉

sparks.jpg

Edytowane przez fullje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal w ciemnym garażu i spryskaj płynem do szyb albo wodą przewody  WN i oglądaj. Jak fika iskra po nich to do wymiany...a jak nie fika to cewka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fullje napisał:

Kable wyglądają okej, nie są przerwane czy coś. 

To, że wyglądają OK i są całe nie świadczy, że są dobre. Można je sprawdzić miernikiem jaki mają opór. Kilka dni temu zmieniłem przewody i fajki w 30 letniej Hondzie. Były od nowości, nie uszkodzone mechanicznie ani nie miały przebić zewnętrznych. Po wymianie zupełnie inna iskra. Praca silnika dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...