Skocz do zawartości

Brak wolnych obrotów Suzuki Bandit 1200S 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc nie wiem już co z nim robic kupiłem motor długo stał podobno wcześniej tak nie miał nie trzyma wolnych obrotów trzeba lekko gazu dodawać żeby nie zgasł pokrętło wolnych obrotów wcale nie reaguje na kręcenie jest już do wyczuwalnego oporu wkręcone  i nic szukam wszędzie porady nie mam odpowiedzi. Proszę was o pomoc Suzuki Bandit 1200S 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, [email protected] napisał:

pokrętło wolnych obrotów wcale nie reaguje na kręcenie jest już do wyczuwalnego oporu wkręcone  i nic

Skup się najpierw na tym pokrętle, żeby je uruchomić tak, aby zaczęło poprawnie działać. Jeśli to nie pomoże, lub nie będzie równo chodził, zrób synchronizację, jeśli dalej nie będzie dobrze, czeka Cię wymiana kompletów naprawczych gażników (ze względu na długi postój). Gazniki bandziora są bardzo wymagające w regulacji, ale jeśli będzie to zrobione dobrze, długo nie będziesz do nich musiał zaglądać.

Posprawdzaj gumowe wężyki i sprawdz, czy są zaślepki na króćcach. I czy są szczelne.

Bandyta ma jedną, wredną wadę. Po długim postoju wymaga czasami kilku, a nawet kilkunastu kilometrów, żeby zacząć równo chodzić. Nawet wtedy, kiedy gazniki są sprawne.

Przy okazji sprawdz kranik, bo nieszczelny w połączeniu z niesprawnymi zaworkami iglicowymi potrafi puszczać benzynę do oleju. I nie zakładaj czasami filtra paliwa, bo będzie się dusił w czasie jazdy na wyższych obrotach i przy niższym poziomie paliwa w zbiorniku.

Jak się uporasz z problemem, sprzedam Ci parę patentów ułatwiających związek z tym motocyklem. Mojego mam 9 lat i ponad 50 tysięcy w siodle 🙂

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...