Skocz do zawartości

Wolno spadające obroty i dławienie się motocykla problem z hyosung'iem gt125


Arteriuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z hyosung'iem  gt125. Mianowicie obroty motocykla spadają dość wolno w granicach 4000 i niżej. Wyższe obroty spadają ok. Czasem jest tak że obroty zatrzymają się na przyjmijmy tych 4000 - 3000 i nie spadają niżej. Dopiero po chwili wracają mniej więcej do normy. Drugą rzeczą jest dławienie się niekiedy motocykla. Sprawa wygląda tak jadę sobie jest wszystko ok. Zakręt redukuję do 3, wychodzę z zakrętu odkręcam a tu upss. W pierwszym momencie czuć że zaczyna ciągnąć i po chwili brak sił. Zwalnia, redukuję mu do 2, jadę wrzucam 3 już normalnie, 4 i tak dalej. Co może być problemem. Dodam że motocykl odpala bez ssania nawet po dłuższym postoju (kilka dni) czasem tylko pomogę mu gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Wracamy z nowymi informacjami w temacie. Obroty udało mi się ogarnąć, poluzowałem minimalnie linkę gazu, coś posmarowałem i jest ok. Obroty nie wchodzą same i spadają normalnie do około 1,5 tys. Sprawa z dławieniem na razie nie rozwiązana. Zrobiłem około 35 km i było ok. W pewnym momencie 4 i dławi się. Redukcja i to samo, 2 to samo. Zjechałem z drogi, nacisnąłem sprzęgło i zgasł. Chwilę dłuższą pokręcił, lekko pomogłem gazem i odpalił. Przegazowałem go i jadę jakieś 1,5 - 2 km wyjeżdżam z ronda na 2 biegu odkręcam manetkę lekko przydusiło aż nagle odczuwalne szarpnięcie do przodu i następne 15 km około do domu bez problemu?

Myślicie że to lewe powietrze.

Spróbuję sprawdzić filtr paliwa i powietrza. Może to być wina filtrów bo wyglądało to tak jak by mu czegoś zabrakło. Paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry oraz świece to podstawowa podstawa, oczywista oczywistość do wymiany zaraz po zakupie a potem regularnie wg zaleceń producenta 😉 To samo z przewodami i fajkami - zamknij się w ciemnym garażu, weź psiukacza z wodą i na pracującym silniku psiknij na fajki oraz przewody aż do cewki. Iskra nie powinna nigdzie na zewnątrz przeskakiwać.

  • Oo... 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...