Skocz do zawartości

Niedrogie ubrania na 50cc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam Hondę NSR50 zamierzam nią dojeżdżać do szkoły i szukam jakichś niedrogich ubrań na nią. Konkretniej takich które mogę założyć na normalne ubrania budżet na całość myślę do około 600zł, mogą być też używane ale jak podsylacie nie konkretne oferty tylko model danej rzeczy bo nie mam teraz pieniędzy. Śmieszkom "na 50cc to ja w gaciach jeżdżę" od razu podziękuję. 

PS.

Chodzi mi tylko o spodnie i kurtkę ewentualnie jakieś buty ponieważ kask i rękawice już mam. 

Edytowane przez Matevix
Nie chciałem żeby mi nie potrzebnie pisali że za mały budżet bo np. kask pożre połowę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie szacun, że w ogóle o tym myślisz mimo że jeździsz 50tką. Jeśli masz kask i rękawice, to za wspomnianą kwotę uda się już znaleźć jakieś podstawowe ciuchy (np. używane). Gorzej będzie z butami - tu odradzam używane.

Gdy sam ubierałem się na taką maszynę (też NSR) parę lat temu, to na forach padały propozycje jazdy w najbardziej wytrzymałych codziennych butach, tj. glanach. Ale to było prawie 15 lat temu - teraz nikt nie chodzi na co dzień w glanach. Sam pomysł łączenia zastosowań uważam jednak za dobry. Może rozważ po prostu turystyczne buty za kostkę, które wykorzystasz też poza motocyklem (w turystyce górskiej, albo bardziej przyziemnie - po prostu zimą na śnieg i błoto).

Jeśli chodzi o ubrania, to podstawową sprawą jest to, czy jeszcze rośniesz. Jeśli nie, to kłopot z głowy.

Wspomniałeś o ciuchach moto zakładanych na codzienne. Musimy tu sprostować kilka spraw. Odzież profesjonalna (nawet stara i używana) powinna przylegać ściśle do ciała. Istnieją co prawda kombinezony dedykowane do zakładania na odzież codzienną (nawet jednoczęściowe !), ale jak to zobaczysz na żywo, zrozumiesz że to porażka :). Gorąco w tym jak diabli, leży źle a zakładanie i tak zajmuje trochę czasu. Wiem z doświadczenia, że w szkole zawsze znajdziesz miejsce do przebrania się, więc miej po prostu rzeczy w plecaku pod siatką na tylnym siedzeniu.

Trudno mi podpowiedzieć jakieś modele, bo nie wiem jaką masz budowę ciała. Myślę że za 600 zł kupisz już jakiś używany kombinezon skórzany. Tekstyl pewnie też, tylko czy to będzie komplet - trudno powiedzieć.

Nawet nie ma co podpowiadać konkretnych marek. Sprawdź raczej, co na rynku wtórnym jest dostępne w Twoim rozmiarze. W sierpniu da się już wyrwać coś sensownego za taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem OLX i za około 300zł idzie kupić skórzaną kurtkę , spodnie może poszukam coś w stylu jeansu motocyklowego i nie chodzi mi tu o wygląd ale po prostu taką kurtkę mogę ubrać nawet normalnie gdzieś na wyjście a spodni nie musiał bym przebierać. Te kurtki skórzane oczywiście motocyklowe.
W szkole może i miał bym się gdzie przebrać ale często mi się spieszy głównie na powrocie do domu więc nie wiem. Może po prostu poszukam tak jak pisałem używanej skóry motocyklowej ( albo i textylnej ale ludzie mówią że nawet tania skóra chroni lepiej niż średni textyl i podobno nie jest aż tak gorąco wbrew pozorom ) i do tego jeans motocyklowy albo inne motocyklowe spodnie które można normalnie nosić poza jazdą. No cóż lepiej się trochę pomęczyć niż potem kuśtykać. A co do rośnięcia to myślę że nadal mogę trochę urosnąć może nie w szerz ale wzwyż.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę coś doradzić... 

To przede wszystkim radziłbym rękawiczki (koło stówki... Można taniej, ale z chinlandii... I to mają naprawdę perfekcyjne na miasto)... Później takie coś:

https://allegro.pl/oferta/kurtka-na-motor-buzer-cross-enduro-2super-gratisy-8030152227?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_części_i_akcesoria_motocyklowe&ev_adgr=Części+i+akcesoria+motocyklowe&gclid=Cj0KCQjwwIPrBRCJARIsAFlVT89kMWkbsFg2St68XjOaG0alG1O63v4kh-JoHCVqhAL1mTHoX0IqhfQaAqeeEALw_wcB

Wiem, że napisano, że na enduro, ale to idzie dobrze dopasować do sylwetki i masz ochronę jakiej byle przechodzona skóra nie zapewnia. 

Na to dodatkowo, na górę, założysz softa, gore, skórę, t-shirt jak gorąco będzie... I masz i ochronę i komfort... 

Jeansy motocyklowe to bardso dobry pomysł... I jest sporo fajnych sztanów w dobrej cenie... 

Jeżeli nie, to minimum to nakolanniki (ale na nsr-ce będzie średnio wygodnie) i majty motocyklowe z ochraniaczami i cokolwiek co chcesz na to... 

 

Większość rzeczy można nabyć od chinoli... I to są te same rzeczy, które nabywasz u nas... Tylko tam jest taniej... Taki przykład :

https://www.lightinthebox.com/pl/p/f014-motocykla-h-life-czarny-czerwony-plaszcz-ochronny-pancerz-cialo-motocykla_p5603928.html?category_id=19869&prm=1.2.1.1

 

Ja mam takie rękawice na miasto i są bardzo fajne: https://www.lightinthebox.com/pl/p/outdoor-riding-madbike-motocross-rekawice-motocyklowe-rekawice-oddychajaca-ochrona-mad-04_p6549760.html?category_id=14314&prm=1.2.1.1

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś rękawice od brata za 200zł , tylko nie wiem czy to nie są zimowe wyglądają dosyć grubo ubrałem je tylko raz na chwilę to nie czułem żeby grzały.

Spodnie Leoshi Faster Kevlar https://alemotocykl.pl/LEOSHI-FASTER-JEANSY-NA-MOTOCYKL?gclid=EAIaIQobChMIu4eghLCb5AIVx-J3Ch2k9wcIEAQYAiABEgLIgPD_BwE

A kurtka nie wiem myślę nad czymś takim za około 300zł po wypadkowa nie jest
https://www.olx.pl/oferta/kurtka-motocyklowa-rebelhorn-flare-rozmiar-m-CID5-IDA3UUR.html

No kurde nie wiem na co się zdecydować. Postaram się na urodziny przekonać rodziców na jakąś kurtkę za około 300-400zł i może na spodnie też przekonam a buty kupię za swoje. ludzie mówią że na tanie ciuchy najlepsza jest skóra, no ale skóra też dużo waży więc nie wiem czy do szkoły jest najlepsza dodatkowo skórę łatwiej chyba zniszczyć z wyglądu niż textyl.
Martwi mnie też to że nie mam jak zarobić a wiem że po wypadku ubrania nawet z najmniejszymi przetarciami powinny być wymienione.
Ta pasja to jednak do tanich nie należy.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

No wiesz to są rzeczy typowo do offroadu. Na ulicy ubranie ma cię ochronić przed przetarciem czy przecięciem a w terenie przed uderzeniem w jakieś drzewo i pomimo że te ochraniacze nie przetrą się szybko mogą się przy szlifie oderwać.
Tak samo z kaskami, kask z szybką niby wygodniejszy ale łatwiej paruje , wpada mniej powietrza i szybkę łatwiej zniszczyć ( oczywiście chodzi mi o używanie kasku szosowego w terenie )
Wiem że to co teraz napiszę nie będzie najbardziej rzetelne ale obejrzyj filmik motobandy gdzie pokazywali jak zachowuje się zbroja offroadowa na ulicy, wiem że to był najtańszy szajs ale droższe zbroje to tylko kwestia wagi motocyklisty i prędkości przy szlifie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Mam tu kilka par butów które budżetowo by mi pasowały.

1. https://www.motoprym.com/product/Buty-SHIMA-STRADA-BLACK-47-1970629?gclid=EAIaIQobChMImsK5ibub5AIVweJ3Ch2C0grsEAQYJyABEgJSf_D_BwE

2. https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?channable=e85341.MjE0NDAxMjY&ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Held-Vamos-Motorcycle-Boot/SubProducts/Held-Vamos-Motorcycle-Boot-0012&Locale=pl_PL&gclid=EAIaIQobChMI76XYoLyb5AIVw-d3Ch0fKQhDEAQYDCABEgJJDfD_BwE

3. https://www.imready.eu/pl/buty-turystyczne-ryo-gt-adrenaline-kolor-czarny-cnf.html?gclid=EAIaIQobChMIx6-5zLyb5AIVWeN3Ch2CpgRwEAQYFSABEgKN6_D_BwE

Wiem że już wychodzę poza budżet całkowity ale jakby się udało żeby dostać kurtkę i spodnie na urodziny ( albo przynajmniej jedno z tych ) to buty już sobie kupię sam.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrób co chcesz... 

https://photos.app.goo.gl/ZkDsbo674wAW1ZFA7 - ja tam lubię jak mi wygodnie... 

A po torze nie jeździsz....

Ja na tor mam inne ciuchy... Na trasę inne ciuchy... Na miasto inne ciuchy... Na wygłupy inne ciuchy... Na weterany inne ciuchy.. Na rucholka inne ciuchy... 

Tylko ja dłużej jeżdżę... I miałem czas żeby nazbierać... I dlatego też, posiadam wiedzę tajemną co się może przydać.... na co... kiedy... i dlaczego. 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę ci ale jednak tanie zbroje offroadowe na ulicę czyli wiadomo w mieście do 45km/h poza miastem około 60/70km/h nie nie nie. To nie są ubrania które mają chronić od szlifu na asfalcie tylko od uderzenia w jakiś kamień czy drzewo.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... 

Tak... 

Oczywiście.... 

Bo kamień, tudzież drzewo, przy większej niż 50/h prędkości cudownie miękną... I nagle stają się bardziej gumowe... 

Spoko...

 

 

Umówmy się, że to ja mam kilkudziesięcio (jakby nie patrzeć) doświadczenie.... I "szlif" - z nazwy - to najczęściej strzał w coś twardego, typu latarnia/znak/krawężnik/asfalt... I taki blastik z pianką pomoże bardziej niż przechodzona/badziewna skóra... 

Ale spoko... Już się nie wymądrzam...

Ja głupi.... 

 

Omnibusie, to świetne wybory na 50 ccm!

Edytowane przez Rura_

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie powiedziałem że się nie znasz ale po prostu z ochraniaczami i zbroją do offroadu wbrew pozorom było by mi mniej wygodnie niż w "stylowych" ubraniach motocyklowych.
Pomijam to że jakbyś do podstawówki pełnej "mądrzejszych" dresiarzy przyszedł i poszedł do kibla to podejmować to miałbyś widownię.
Wiem że bezpieczeństwo jest ważniejsze od opinii jakichś przygłupów ale nie zamierzam mieć też zrytej psychiki przez tych co "a ja 3 lata crossem jeżdża bez kasku i żyje"
Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi, po prostu nie zamierzam się rzucać w oczy.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Też mam uprzedzenie do używania rzeczy wbrew z ich wolą

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon i sprawdzony od lat sztormiak żeglarski kompletny za 300zł. 

Rozmiar plus 2 numery bo pod to i buzzera wsadzisz. 

Nie jest elegancki, ale przemokniesz i przemarzniesz jak wjedziesz do jeziora. 

Pod to kombinezon warsztatowy za 30zł plus wkładki piankowe na kolana, nie zmarzną.

Z tanich stosunkowo butów to wojskowe, pustynne, wysokie. 

Po 7 latach zaczęły mi korki wypadać a dałem za nie 160zł. 

Skuterowcowi dojeżdżającemu do pracy w grudniu zawsze Lewą w Górę podniosę. 

Pozdro

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać w jakiś outletach moto. Jeżeli chodzi o coś taniego i w miarę chroniącego z ciuchów to Adrenaline. Może super jakość to to nie jest ale za takie pieniądze chociaż ochroni.

Z tego co widziałem to można już kupić

Rękawice ok 100 zł

Kurtka tekstylna ok 350 zł

Oczywiście nowe.

Edytowane przez Arti...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...