Skocz do zawartości

Motorower/skuter - na wycieczki


Szalony89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Nie mam prawa jazdy. No co poradzę.

Odkładam powoli pieniądze i myślę nad zakupem skuter/motorower w przyszłym roku. Mam parę pytań, nie znam się więc proszę o wyrozumiałość.

1. Czy jest szansa aby kupić motorower/skuter taki aby można było zabrać dziecko (w przyszłym roku 4 lata) ze sobą? A może da się jakiś fotelik czy coś ? Bo tak oglądam to chyba nie za bardzo…
2. Druga sprawa, muszę mieć miejsce na spakowanie napoju, jakiejś drobnej przekąski, pompkę i jakieś drobne narzędzia, koc itp.. Nic wielkiego, ale plecaka za bardzo nie chcę ubierać.
3. Zabezpieczenie. I tutaj chyba nie ma skutecznego zabezpieczenia ? Może jest coś co spowoduje włączenie alarmu czy coś po próbie ukradnięcia motoroweru/skutera ?

Kasa, rzecz najważniejsza. Im taniej tym lepiej. Maks jaki celuję to 3500zł, chyba że coś DUŻO LEPSZEGO znajdzie się za 500zł więcej to mogę pomyśleć nad 4000zł. Musi być nówka.

Aby nie było, że nie mam google i chcę już gotowe wyniki od Was to szukałem i… w oko wpadł mi fajnie wyglądająca motorynka ROMET ROUTER WS50, która jest dobrze opiniowana. Ale nie wiem, czy tam przypnę „bagażnik” i czy istnieje możliwość zabrania dziecka.

Po co mi skuter/motorower? Chciałbym zacząć w przyszłym roku zwiedzać sobie. Wiadomo, że nad morze na skuterku nie pojadę. Ale myślę że ~150km w jedną stronę się zdarzy, a może i dalej… jak pisałem wyżej – nie znam się, nie wiem na ile silniki w skuterkach/motorowerach kilometrów jednorazowo dadzą radę.
Nie interesuje mnie zdejmowanie blokad i zapierdzielanie po 200km/h. 50-60km/h wystarczy, głupoty dawno z głowy wyleciały.

Edytowane przez Szalony89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzieckiem poniżej 7 lat i tak wg przepisów można jechać max 40 km/h, niezależnie od pojemności i mocy motocykla. Celuj w skuter, tam przynajmniej masz już fabrycznie schowek pod siedzeniem a jak dołożysz niewielki kufer to już coś więcej spakujesz. 

Co do marki i modelu się nie wypowiem ale mając taki budżet to bym celował w coś markowego używanego a nie chińczyka. I pamiętaj żeby dzieciaka ubrać jak należy, tylko nie w jakiś kask za 50 zł. Kurtka i rękawice to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qadrat napisał:

Z dzieckiem poniżej 7 lat i tak wg przepisów można jechać max 40 km/h

Nie ma problemu z tym, bezpieczeństwo przede wszystkim.

7 minut temu, Qadrat napisał:

Celuj w skuter, tam przynajmniej masz już fabrycznie schowek pod siedzeniem a jak dołożysz niewielki kufer to już coś więcej spakujesz. 

Też tak kombinowałem. Kij z wyglądem, ma być praktyczne. Chociaż zwykły kuferek by wystarczył... chyba.

7 minut temu, Qadrat napisał:

coś markowego używanego a nie chińczyka

Dużo czytałem, że wszystko tylko nie chińczyk. Więc czekam na propozycje.

8 minut temu, Qadrat napisał:

I pamiętaj żeby dzieciaka ubrać jak należy, tylko nie w jakiś kask za 50 zł. Kurtka i rękawice to podstawa.

Tak, to wiem. Na to odłożone mam pieniądze osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpowiedzieć, że jest taki ciekawy skuter co się zwie Peugeot Elystar 50. Duży, komfortowy (szczególnie na uwagę zasługuje świetna kanapa), spory schowek pod siedzeniem, fabrycznie posiada szybę, która nawet coś tam daje. Duża szansa, że znajdziesz sztukę w świetnym stanie bo młodziki go omijają szerokim łukiem z racji mało sportowego wyglądu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "wiekowy" Peugeot, czy inne Kymco, będzie jeździło i dłużej i bezawaryjniej niż nowy chińczyk, czyli np. Romet, czy inny Junak (tfuuu...), pod warunkiem, że przy zakupie zerknie na to ktoś mający pojęcie... Na co... Po co... I dlaczego patrzy. 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rura_ napisał:

Taki "wiekowy" Peugeot, czy inne Kymco

Jakiś konkretny model ?

19 godzin temu, Rura_ napisał:

pod warunkiem, że przy zakupie zerknie na to ktoś mający pojęcie...

Brak takiego znajomego 😕 A na co zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co nie zwracałbyś uwagi, jeżeli nie masz pojęcia, to i tak kupowanie używki przypomina rzut monetą... 

Kymczaki to na przykład Agility w różnych odmianach... Peugeoty np. ten Elystar to całkiem sensowna propozycja. 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...