Skocz do zawartości

Przerywa na wolnych Bandit 650 '07


Karol-T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wolnych (szczególnie ciepły silnik) nie równa praca na wolnych obrotach, jakby gubił zapłony, rownież podczas dodawania gazu od niskich obrotów.
Silnik pracuje nadal, ale jest szarpnięcie.
Diagnostyka pokazała
Obrazek
Czyli brak błędów, jedynie czujnik położenia przepustnicy źle ustawiony.
STPS ma regulację, ale próbowałem i nie ma wpływu na położenie kreseczki przed C00, natomiast TPS jest zintegrowany z i nie ma regulacji a w każdym razie nie wiem jak ją przeprowadzić.
Tak wygląda 1702266600_1565787389_thumb.jpg
Kreska na środek wskakuje dopiero przy około 2 tyś obrotów. http://youtu.be/Lv27UzjUyNI
Czy to będzie przyczyna przerywania pracy silnika?
Motocykl ma 7800 km pomimo wieku, mam go od nowości, stoi w suchym garażu, pali dobrze, nie gaśnie, ma moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MłodyWilk22 napisał:

czy juz latałeś w tym sezonie czy to może odpalenie po 2-3 latach 🙂

Stało się tak z jazdy na jazdę czy stopniowo narastało?

Latałem już, nie było tego objawu, na początku kilka razy się zdarzyło lekkie szarpinięcie przy odkręceniu gazu pod większym obciążeniem (wyższy bieg, niskie obroty) a teraz już regularnie się pojawia, dodatkowo słychać na wolnych również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece, wyglądały jak na zdjęciu.
6292917100_1566065943.jpg
Nie zrobiłem dużo kilometrów, ale mam wrażenie ze jest teraz lepiej, choć wydaje mi się ze na wolnych nie pracuje równo.
Zobaczę jak parę dni pojeżdżę czy objawy ustąpił faktycznie.

Edytowane przez Karol-T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...