Skocz do zawartości

Kategoria A2


supszym
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeży i mam pytanie odnośnie wymogu w kategorii A2 a mianowicie o 0.2/kg masy własnej. Jeśli moja waga to 70kg co daje 14kw, a motocykl na a d2 maksymalnie moze miec 35kw, więc to troche śmieszne że zdaje kategorie a2 i dalej moge tylko skuterkiem jeździć. Czy policja czy coś jest w stanie dojść do tego ze ja majac 70kg nie powinienem jezdzic motocyklem posiadajacym 32kw? Czy są to w jaki kolwiek sposób sprawdzić i jakie są konsekwencje nie przestrzegania tego? Czy ja źle coś rozumiem bo tez dziwne mi sie to wydaje czy tak po prostu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Masa_w%C5%82asna_pojazdu

 

Polski opis na wikipedii nie zawiera informacji, że to doliczanie masy kierowcy dotyczy tylko 4-ro kołowych pojazdów silnikowych o mocy powyżej 25kW. W motocyklach nie dolicza się masy kierowcy.

 

 

Krótko mówiąc masę własną pojazdu policjant zjadzie w jego dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 17:59, supszym napisał:

Witam, jestem świeży i mam pytanie odnośnie wymogu w kategorii A2 a mianowicie o 0.2/kg masy własnej. Jeśli moja waga to 70kg co daje 14kw, a motocykl na a d2 maksymalnie moze miec 35kw, więc to troche śmieszne że zdaje kategorie a2 i dalej moge tylko skuterkiem jeździć. Czy policja czy coś jest w stanie dojść do tego ze ja majac 70kg nie powinienem jezdzic motocyklem posiadajacym 32kw? Czy są to w jaki kolwiek sposób sprawdzić i jakie są konsekwencje nie przestrzegania tego? Czy ja źle coś rozumiem bo tez dziwne mi sie to wydaje czy tak po prostu jest?

Przez chwilę myślałem, że żartujesz z tym...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 17:59, supszym napisał:

Czy policja czy coś jest w stanie dojść do tego ze ja majac 70kg nie powinienem jezdzic motocyklem posiadajacym 32kw?

myślę że mają wagę  i w czasie kontroli stajesz , ważą Cię i przeliczają jakim moto możesz jechać

jak przytyjesz to możesz się przesiąść na mocniejsze moto 😀

  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 23:52, kiler napisał:

myślę że mają wagę  i w czasie kontroli stajesz , ważą Cię i przeliczają jakim moto możesz jechać

jak przytyjesz to możesz się przesiąść na mocniejsze moto 😀

Myślałem, że podnoszą go i na wyczucie mierzą, ale widzę, że dofinansowanie z unii pozwoliło na zakup bardziej profesjonalnego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...