Skocz do zawartości

Umowy/zarejestrowanie


raven908
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś rok temu zakupiłem motorower simson do remontu. z starym dowodem rejestracyjnym(taka mała karteczka) i oczywiście bez przegladu i oc (podobno jeszcze nie trzeba było wtedy oc )

Sprawa z papierami wygląda następująco:  mam ten dowód , nie mam umowy z poprzednim właścicielem(jest nim mój wujek ale nie rejestrował go ) ale gdy go zakupiłem nie pisałem żadnej umowy z nim , On mówi żebym spisał umowę z właścicielem przed wujkiem na którego simson był zarejestrowany (mam jego dane i po prostu przepisał na siebie zamiast wujka  )  i mówi że nie będzie problemu jak spisze umowe właściciel---> ja    z pominięciem wujka ale nawet nie wiem jaką datę wpisać w umowę ? tą co była ??

poprzednia umowa właściciela z wujkiem jest z 2010r 

Jak by ktoś pomógł jak mam to zarejestrować ???  i czy jak spisze taka umowe z poprzednim wlaścicielem przed wujkiem to nie bedzie problemu ?  Oraz jaka date podać w tej umowie żeby obyło sie bez żadnej kary ? i co po kolei mam robić aby go zarejestrować ? (umowa)---> przegląd---> oc-----> iść zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo. na te (potencjalnie) 3 lata odsiadki za fałszowanie dokumentów oczywiście pójdziesz za pytającego, w ramach odpowiedzialności za taką "genialną" poradę?

co do rejestracji - dział przepisów. i proszę nie powtarzać tematu gdzie popadnie kilka razy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowę spisz z wujkiem jutro z jutrzejszą datą i leć zawrzeć umowę OC albo oddaj mu simsona i odbierz swoją kasę

w 2010r. obowiązek ubezpieczenia OC na pewno już był 😉 (ustawa dotycząca ubezpieczeń obowiązkowych i UFG jest z 2003r)

na dzisiaj opłata za motorower z tytułu braku OC dłuższego niż 14dni to 750zł 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Kubuś50/125 said:

Napisz umowę lepiej na datę z tego roku, a rejestrujesz tak jak wszystko inne idziesz z umowa do urzędu itd..

Zapomniałeś napisać skąd weźmie podpis sprzedającego :). Śmiało, chętnie posłucham 😄

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, jonaszko said:

Wujek napisze oswiadczenie od kogo kupil a umowe zgubil albo byla ustna Szerloku H.emoji3.png
 

Wszystko pięknie Watsonie, ale wtedy zabuli za brak OC. Pytanie czy będzie chciał się podłożyć dla bratanka 🙂

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wygląda na to, że jakiś stary oszust wpuścił małolata na niezłą minę, doradzając przy okazji rozwiązanie skutkujące odpowiedzialnością karną. wystarczy, że poprzedni właściciel zgłosił gdziekolwiek sprzedaż (np. do ubezpieczenia, żeby nie płacić). ciężko nawet skomentować taki poziom braku odpowiedzialności

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jonaszko said:

Wszystko kwestia ceny i stanu simsonka. Można się zawsze dogadać, nawet z wujkiem

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Wiadomo że wszystko się da, ale najlepiej jakby się dało jak najtaniej 😄

1 hour ago, jeszua said:

na razie wygląda na to, że jakiś stary oszust wpuścił małolata na niezłą minę, doradzając przy okazji rozwiązanie skutkujące odpowiedzialnością karną. wystarczy, że poprzedni właściciel zgłosił gdziekolwiek sprzedaż (np. do ubezpieczenia, żeby nie płacić). ciężko nawet skomentować taki poziom braku odpowiedzialności

jsz

Mnie to się zdaje że ta opcja z pominięciem wujka jest z góry skazana na porażkę, bo wtedy wyjdzie na to że właściciel z dowodu nie płacił OC od 2010. Jak UFG zgłosi się po kasę to powie co i jak i się rypnie :).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Cosmoss zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...