Skocz do zawartości

Cagiva Raptor 125 2t przez własną nieuwagę prawdopodobnie zatarłem motocykl


Green17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chcę sie przywitać z innymi motocyklistami na forum.

Przechodząc do tematu. Dzisiaj przez własną nieuwagę prawdopodobnie zatarłem motocykl. Sprawa wygląda tak, ze dzisiaj po ponad miesiącu przerwy pojechałem na przejażdzkę moją Cagivą Raptor 125 2t i z własnej głupoty nie sprawdziłem stanu oleju w dozowniku, mimo tego ze kontrolka już troche migała, w trakcie jazdy około 90km/h motocykl nagle zgasł i juz nie odpałił. Motocykl przy odpalaniu jak dodam mu gazu to z wydachu słychac jakby taki strzał powietrza, jakby ktoś dmuchnął w butelkę. Pytanie jest takie, czy na pewno jazda bez oleju ozaczała zatarcie, czy moja głupota zostanie jakoś łagodniej ukarana, z góry dzięki za odpowiedzi. LWG ! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W mechanice nie ma taryfy ulgowej jeśli chodzi smarowanie. Zatarłeś i finał. Lekcja dla Ciebie, że jakakolwiek reakcja kontrolki smarowania w czymkolwiek znaczy zatrzymać silnik i sprawdzić dlaczego się zapala. Tylko takie postępowanie MOŻE uchronić przed poważnymi konsekwencjami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kontrolka mrygała,to znaczy,ze tego oleju jeszcze coś tam było w dozowniku. W Aprili kilkakrotnie jechałem nawet jak świecila czerwona kontrolka oleju i silnik żyje. W dozowniku też jest taka jakby rezerwa,jak i w baku. Gdy zamruga Ci kontrolka oznacza to ,że trzeba uzupełnić olej,ale nie poznacza to że jedziemy bez smarowania. Nie ma co panikować,sprawdz kompresję,w ostateczności zrzu ćgłowice i ogladnij pierścienie,tłoka i całą resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewnie, że w tej akurat używanej Cagivie jest dokładnie tak samo, jak w Aprilii, którą jeździłeś? Inny sprzęt z inną historią, ale panikować nie ma oczywiście sensu. Do sprawdzenia to, co koledzy napisali. W razie "W" remont i tyle.

  • Oo... 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wymienia się wał, slyszałem opinie od mechanika 2t, ze wału  w silnikach 2t nie wymienia się nawet przy zatarciu, inny mechanik motocyklowy nie specjalizujący się w 2t powiedział, ze on by wymienił wszystko, czyli cylinder, tłok i wal

Edytowane przez Green17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz komprechę przed rozbiórka , z olejem może być przypadek że się skończył ja remont silnika w xr600 zrobiłem bo ,,przestała odpalać '' i byłem pewny że padł silnik a padła świeca 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...