Skocz do zawartości

Problemy z płynną pracą silnika i 4 biegiem, Junak 901f (4t 50 ccm)


LockOut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacznę od tego że jeżdżę motorowerem Junak 901f (4t 50 ccm)

1. Ostatnimi czasy zauważyłem że przy ok 5000-6000 obrotów nie zależnie od biegu (1-3) zaczyna szarpać jakby w niektórych cyklach nie dochodziło do zapłonu.

Gaźnik wyregulowany przez serwis więc regulacja odpada. Co może być przyczyną tych "niewypałów"?

 

2. Na 4 biegu uchodzi z niego życie.

Na trójce bez problemu osiąga 80-90 km/h, a przy wrzuceniu na 4 bieg dość szybko zwalnia do 50 km/h. Czy może istnieć blokada która to powoduje?

 

Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LockOut napisał:

Czyli istnieje opcja że mieszanka będzie zbyt uboga lub zbyt bogata?


 

Zbyt bogatą albo zbyt ubogą mieszankę ustawiamy śrubą regulacyjną składu mieszanki w gażniku.To o czym wyżej pisałem,to całkowicie inny temat. Chodzi o dostarczenie tego paliwa z baku do gażnika,w takich ilościach jak ten gażnik potrzebuje.. Jak masz pompe słabą ,albo filtr zatkany to gażnik nie pdostanie tyle paliwa ile potrzeba ,np jak jedziesz na pełnym gazie pod góre ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 to oddzielny problem który mam od czasu gdy jeszcze płynnie chodził 

Witam zpowrotem. 

Dzisiaj wracając z roboty zaczął się jeszcze dziwniej zachowywać. Mianowicie trzymałem +/- 5000 RPM I w pewnym momencie ni stąd ni z owąd obroty skończyły do prawie 10 tys. Majster który mnie uczył mówi że jakiś czujnik obrotów też wariuje 

 

Przeplyw paliwa normalny poza tym pływak w gaźniku zatrzymałby wpływ nadmiaru

Dobra. Znalazłem problem. Przewód cewka -> świeca był podgnity. Kabel wymieniony i działa jak ta lala. Dzięki za sugestie ^^

 

Jeśli ktoś chce dalej pomóc to zapraszam tutaj

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Mam problem przy swoim Junaku 901f (50 ccm, 4t)

 

Wrzucając 4 bieg idzie wyczuć ogromny upływ mocy i co za tym idzie również prędkości.

Na trójeczce rozpędza się do +/- 90 km/h, a po wrzuceniu czwórki prędkość szybko spada do 40-45 km/h

Kolega ma identyczny model lecz u niego ten problem nie występuje

Idzie jakoś na to zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...