Jump to content
Simon WRC

Honda CB650R neo sports cafe

Recommended Posts

Posted (edited)
W dniu 4.02.2020 o 10:37, Pawelkrk napisał:

Co kupiłeś już do swojej maszyny, lub rozważasz jeśli chodzi o kupno do niej ?

Kupiłem motocykl już kilkoma akcesoriami, które moim zdaniem robią super robotę a mianowicie: owiewka nad zegary, aluminiowe wstawki na widelec, aluminiowe wstawki pod zbiornik paliwa i aluminiowe boczne panele tam gdzie jest nazwa modelu. W salonie dali dobrą cenę i od razu przed odbiorem zamontowali.

IMG_1592.thumb.jpg.673273ab60c5f15f466a3ce1375f649c.jpg

Później dokupiłem uchwyt na telefon - RAM X-grip, który jest bardzo praktyczny i mocny, polecam. W czasie zimy zamówiłem kilka dodatkowych elementów tj. quickshifter, crash pady Puig i sakwy. Z tymi ostatnimi jest dość spory problem, bo o ile wybór duży, to mocowanie na tym motocyklu jakichś dużych rurkowych stelaży psuje totalnie jego wygląd. Chciałem coś, co jak najmniej ingeruje w wygląd i po demontażu nie rzuca się w oczy - sakw będę używał sporadycznie, bo moto głównie jeździ po mieście. Wybór padł na Blaze H z SW-Motech. Mają dużą zaletę, że po demontażu zostaje na motocyklu jedynie mały plastik w okolicy podnóżka pasażera:

pol_pl_Sakwy-tekstylne-BLAZE-R-H-SW-MOTECH-z-zestawem-mocujacym-Honda-CB650R-19-123877_1.jpg.acb7e287aece95c43b7fd4c4d29c95fb.jpg

pol_pl_Sakwy-tekstylne-BLAZE-R-H-SW-MOTECH-z-zestawem-mocujacym-Honda-CB650R-19-123877_3.jpg.fd243619e6cb15928ca91955b24f5740.jpg

Do całości dodałem jeszcze tankbag z tej samej rodziny - Evo Daypack:

pol_pl_Tank-Bag-EVO-Daypack-SW-MOTECH-pojemnosc-5-9l-73407_1.jpg.161f492ce0877da0dde13aaeae7d512d.jpg

Teraz jak przyjdzie wiosna, którą w zasadzie cały czas mamy pozostaje wszystko domontować i jazda 😀

U mnie w temacie docierania instrukcje były proste - jeździć, nie przeginać w obydwie strony tj. nie latać na kole, nie wchodzić za często w czerwone pole, ale też nie być zawalidrogą - nic szczególnego, jak w nowym samochodzie. Po 1kkm wymienili olej i tyle.

Edited by Simon WRC

Posted (edited)

No i elegancko 🙂 ja czekam na Quickshifter, ale są bardzo duże problemy z dostawami. Ja właśnie się waham co wybrać : sakwy czy kufer na tył od Givi, ciężka decyzja, rozsądek podpowiada żeby brać kufer bo będę jeździć z żoną na wycieczki więc się przyda 🙂 z drugiej strony wiadomo że to robi różnicę w wyglądzie 🙂

Moja maszyna już dotarta 🙂 od 1 lutego do 6 marca udało się trzasnąć te 1000 km, teraz można jeździć ile fabryka dała.

Edited by Pawelkrk

Sakwy przyszły, więc od razu zamontowałem.

Nie obyło się bez problemów, bo przysłali mi nie taki tank ring jak trzeba. Owszem, był do hondy, ale innych modeli i totalnie nie pokrywał się otworami. Jak się okazuje są 2 rodzaje do hondy i trzeba na to zwrócić uwagę. Musiałem odesłać, ale wymieniłem też przy okazji tank bag. Evo Daypack jest fajny, ale bardzo mały - wejdzie do niego portfel i telefon, ale za bardzo nic więcej. Postanowiłem zatem wymienić na Evo City - miałem trochę obawy ponieważ jest inaczej wyprofilowany i nie miałem pewności czy dogada się ze zbiorniki CB650R. Po zamontowaniu moim zdaniem komponuje się idealnie kształtem. Trzeba tylko uważać przy wkładaniu kluczyka do stacyjki, bo jest bardzo ciasno i wymaga lekkiego przytrzymania tank baga, ale nie jest to jakimś problemem. 

Kufry boczne także prezentują się dobrze, są solidnie wykonane i mocno się trzymają. Co dla mnie było istotne po demontażu praktycznie nie widać żadnych mocowań. Zresztą sami oceńcie jak to wygląda:

IMG_4444.thumb.jpg.c43e90204f5e54e5238264609193d027.jpg

IMG_4445.thumb.jpg.b72f2f708e73bb06600b81005ed07d1e.jpg

IMG_4446.thumb.jpg.244c0809862ac6cfc29792858f95b93d.jpg

IMG_4447.thumb.jpg.4702bba7317b863b4be6563cfa032c84.jpg

IMG_4448.thumb.jpg.2fb8b77e7e205f73bfba2c38f41caf50.jpg

IMG_4449.thumb.jpg.a559ea09bc45c374c34f0f9cc07de155.jpg

IMG_4450.thumb.jpg.a81ec7163d37a2288640c12f179f4b68.jpg

W dniu 8.03.2020 o 21:08, Pawelkrk napisał:

No i elegancko 🙂 ja czekam na Quickshifter, ale są bardzo duże problemy z dostawami. Ja właśnie się waham co wybrać : sakwy czy kufer na tył od Givi, ciężka decyzja, rozsądek podpowiada żeby brać kufer bo będę jeździć z żoną na wycieczki więc się przyda 🙂 z drugiej strony wiadomo że to robi różnicę w wyglądzie 🙂

Moja maszyna już dotarta 🙂 od 1 lutego do 6 marca udało się trzasnąć te 1000 km, teraz można jeździć ile fabryka dała.

Cześć

możesz powiedzieć ile kosztował przegląd i gdzie ego robiłeś??

dzięki 

36 minut temu, 4dondcn napisał:

Cześć

możesz powiedzieć ile kosztował przegląd i gdzie ego robiłeś??

dzięki 

Cześć,

Pierwszy przegląd w ASO Honda Arher, koszt około 600 zł.

13 minut temu, Pawelkrk napisał:

Cześć,

Pierwszy przegląd w ASO Honda Arher, koszt około 600 zł.

ok dzieki

ja rezygnuje z wizyty w aso

zamówiłem olej i filtry i robie sam

nie bede jechać 170 km żeby mi wymienili olej 

To już indywidualna decyzja każdego z nas 🙂 ja kupiłem nowy motocykl po to żeby mieć gwarancję, więc trzeba wypełniać te serwisy.

Zgadzam się Że  jest ryzyko. Jeśli jakaś wada by wyszła to naprawiam z własnej kieszeni . Trzymajcie kciuki żeby mój egzemplarz był sprawny . Ja trzymam za mój i wasze . Pozdro

To żółte w garażu, to co to jest?