Skocz do zawartości

Honda CB650R neo sports cafe


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że to dość nowy motocykl i niewiele można o nim znaleźć, zdecydowałem założyć taki wątek dla posiadaczy i rozważających zakup. Można wymienić opinie, doradzić akcesoria itp. itd. 

Jestem szczęśliwym posiadaczem i zapewne niedługo chciałbym rozejrzeć się za bocznymi kuframi. Ktoś? Coś?

Aha, co mnie trochę irytuje, to fakt że przednie kierunkowskazy świecą lekkim światłem na stałe a po włączeniu migają mocno. Coś jak standard w US. Wg salonu, to nowa specyfikacja i homologacja hondy od 2019 🙄.

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Standardowe obrysówki... W hameryce standard... U nas ma podobno być... 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Panowie od 1 lutego 2020 jestem szczęśliwym posiadaczem tej maszyny 🙂 pytanie do osób które mają ją już od 2019, jak z docieraniem, Honda pisząc w instrukcji 3 mega ogólne punkty o docieraniu nie podaję żadnych szczegółów. Dzwoniłem do kierownika salonu, który mówił mi że to norma przy nowych instrukcjach każdego motocykla Hondy. Dostałem informację : jeździć na max 2/3 obrotów, bez wchodzenia na czerwone pole, unikać jazdy jednostajnym tempem, nagłego hamowania,  zmieniać charakter jazdy(jeździć z różnym obciążeniem na rożnych biegach)

 

Co sądzicie ? Jakieś podpowiedzi ? Wiele osób w tych czasach pisze że mamy już takie spasowanie elementów że nie trzeba już tak mocno uważać na docieranie, tylko po prostu jeździć, oczywiście bez nadmiernego pałowania, wiadomo w końcu że każda skrajność szkodzi.

 

Jeśli chodzi o migacze świecące ciągłym światłem, to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, będziemy o wiele lepiej widoczni.

Kufry boczne hmm, też się rozglądam na ten moment jest niewiele motokonfiguratorów  które podpowiadają co będzie pasować do Hondy CB 650R, wiem że sklep defender z Krakowa ma dopasowane elementy do tego modelu. Ewentualnie polecam obejrzeć na Youtube kanał Englishbikerdan, on z tego co pamiętam kupił sakwy boczne Shad(miękkie) i obleciał na nich 2 tyś mil po Europie będąc zadowolonym, zresztą on dokupił już więcej akcesoriów do swojej maszyny.

Ja ze swojej strony już też parę rzeczy kupiłem zanim moto dotarło, aż strach się bać żony jak kupię coś jeszcze hahah.

Edytowane przez Pawelkrk
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 22:49, Simon WRC napisał:

Z racji, że to dość nowy motocykl i niewiele można o nim znaleźć, zdecydowałem założyć taki wątek dla posiadaczy i rozważających zakup. Można wymienić opinie, doradzić akcesoria itp. itd. 

Jestem szczęśliwym posiadaczem i zapewne niedługo chciałbym rozejrzeć się za bocznymi kuframi. Ktoś? Coś?

Aha, co mnie trochę irytuje, to fakt że przednie kierunkowskazy świecą lekkim światłem na stałe a po włączeniu migają mocno. Coś jak standard w US. Wg salonu, to nowa specyfikacja i homologacja hondy od 2019 🙄.

Co kupiłeś już do swojej maszyny, lub rozważasz jeśli chodzi o kupno do niej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dzisiaj się odbywa bo ostatnią hondę nowa miałem w 2009 roku (sc59) ale wtedy bardzo mnie uczulali na wymianę oleju po 1000 km ponieważ ten pierwszy olej był jakoś tam "gorzej smarujący" właśnie po to żeby się silnik lepiej dotarł .

Od razu zaznaczam wszystkim malkontentom - nie mam laboratorium żeby zbadać czy rzeczywiście ten olej był gorszy, lepszy czy zwykły . Nie wiem czy to był chwyt marketingowy .  nie wiem czy mnie naciągnęli na niepotrzebna wymianę oleju itp bzdurne problemy

Tak mi wiele razy powtarzali przy zakupie (wtedy) nowej hondy to teraz o tym pisze

 

18 minut temu, Tommo napisał:

Grożono mi bronią. 

bagnetem ?? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, kiler said:

Nie wiem jak to dzisiaj się odbywa bo ostatnią hondę nowa miałem w 2009 roku (sc59) ale wtedy bardzo mnie uczulali na wymianę oleju po 1000 km ponieważ ten pierwszy olej był jakoś tam "gorzej smarujący" właśnie po to żeby się silnik lepiej dotarł .

Od razu zaznaczam wszystkim malkontentom - nie mam laboratorium żeby zbadać czy rzeczywiście ten olej był gorszy, lepszy czy zwykły . Nie wiem czy to był chwyt marketingowy .  nie wiem czy mnie naciągnęli na niepotrzebna wymianę oleju itp bzdurne problemy

Tak mi wiele razy powtarzali przy zakupie (wtedy) nowej hondy to teraz o tym pisze

Pewnie chodziło o to że jest mineralny. Leją taki w fabryce bo jest tańszy a przy docieraniu powstaje sporo opiłków więc i tak trzeba go zlać w miarę szybko, to i bez sensu uzywać drogiego syntetyka. Osobiście wolałbym zrobić dwie zmiany oleju, po 500 i 1000km, potem syntetyk.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Limo napisał:

Pewnie chodziło o to że jest mineralny. Leją taki w fabryce bo jest tańszy a przy docieraniu powstaje sporo opiłków więc i tak trzeba go zlać w miarę szybko, to i bez sensu uzywać drogiego syntetyka. Osobiście wolałbym zrobić dwie zmiany oleju, po 500 i 1000km, potem syntetyk.

Słyszałem i o takich co po pierwszych 100 km jadą na wymianę, teraz w japońskich fabrykach silniki są wstępnie docierane, wymiana oleju i dopiero potem jadą do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.02.2020 o 10:37, Pawelkrk napisał:

Co kupiłeś już do swojej maszyny, lub rozważasz jeśli chodzi o kupno do niej ?

Kupiłem motocykl już kilkoma akcesoriami, które moim zdaniem robią super robotę a mianowicie: owiewka nad zegary, aluminiowe wstawki na widelec, aluminiowe wstawki pod zbiornik paliwa i aluminiowe boczne panele tam gdzie jest nazwa modelu. W salonie dali dobrą cenę i od razu przed odbiorem zamontowali.

IMG_1592.thumb.jpg.673273ab60c5f15f466a3ce1375f649c.jpg

Później dokupiłem uchwyt na telefon - RAM X-grip, który jest bardzo praktyczny i mocny, polecam. W czasie zimy zamówiłem kilka dodatkowych elementów tj. quickshifter, crash pady Puig i sakwy. Z tymi ostatnimi jest dość spory problem, bo o ile wybór duży, to mocowanie na tym motocyklu jakichś dużych rurkowych stelaży psuje totalnie jego wygląd. Chciałem coś, co jak najmniej ingeruje w wygląd i po demontażu nie rzuca się w oczy - sakw będę używał sporadycznie, bo moto głównie jeździ po mieście. Wybór padł na Blaze H z SW-Motech. Mają dużą zaletę, że po demontażu zostaje na motocyklu jedynie mały plastik w okolicy podnóżka pasażera:

pol_pl_Sakwy-tekstylne-BLAZE-R-H-SW-MOTECH-z-zestawem-mocujacym-Honda-CB650R-19-123877_1.jpg.acb7e287aece95c43b7fd4c4d29c95fb.jpg

pol_pl_Sakwy-tekstylne-BLAZE-R-H-SW-MOTECH-z-zestawem-mocujacym-Honda-CB650R-19-123877_3.jpg.fd243619e6cb15928ca91955b24f5740.jpg

Do całości dodałem jeszcze tankbag z tej samej rodziny - Evo Daypack:

pol_pl_Tank-Bag-EVO-Daypack-SW-MOTECH-pojemnosc-5-9l-73407_1.jpg.161f492ce0877da0dde13aaeae7d512d.jpg

Teraz jak przyjdzie wiosna, którą w zasadzie cały czas mamy pozostaje wszystko domontować i jazda 😀

U mnie w temacie docierania instrukcje były proste - jeździć, nie przeginać w obydwie strony tj. nie latać na kole, nie wchodzić za często w czerwone pole, ale też nie być zawalidrogą - nic szczególnego, jak w nowym samochodzie. Po 1kkm wymienili olej i tyle.

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko 🙂 ja czekam na Quickshifter, ale są bardzo duże problemy z dostawami. Ja właśnie się waham co wybrać : sakwy czy kufer na tył od Givi, ciężka decyzja, rozsądek podpowiada żeby brać kufer bo będę jeździć z żoną na wycieczki więc się przyda 🙂 z drugiej strony wiadomo że to robi różnicę w wyglądzie 🙂

 

Moja maszyna już dotarta 🙂 od 1 lutego do 6 marca udało się trzasnąć te 1000 km, teraz można jeździć ile fabryka dała.

Edytowane przez Pawelkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...