Skocz do zawartości

Triumph na gaźniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam możliwość kupna Triumpha Bonnevilla na gaźniku. Mój pierwszy motocykl, zerowa znajomość mechaniki. Czy wersja na gaźniku jest dla mnie? Jak często trzeba regulować gaźnik? Przed sezonem raz do roku czy częściej? Czy sobie poradzę? Jazda tylko latem w "niedzielę". W google i YT jest dużo artykułów i filmów ale chcę poznać Waszą opinię. Może ktoś z Was posiada Triumpha Bonnevilla na gaźniku lub wtrysku? Egzemplarz - na gaźniku - który mogę kupić jest przepiękny no i klasyczny Triumph kojarzy mi się z gaźnikiem.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, porady itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, dobrze, zrobione ustawienie gaźników nie przysporzy problemów, przez dłuższy czas. Także ja bym się tym w ogóle nie przejmował. Na pewno nie częściej niż raz w sezonie, a podejrzewam że co kilka lat, jak nic niepokojącego się będzie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, przemek96 napisał:

Raz, dobrze, zrobione ustawienie gaźników nie przysporzy problemów, przez dłuższy czas. Także ja bym się tym w ogóle nie przejmował. Na pewno nie częściej niż raz w sezonie, a podejrzewam że co kilka lat, jak nic niepokojącego się będzie działo. 

Właśnie dowiedziałem że Triumph ma 45 tyś km przebiegu. To duży czy za duży przebieg jak na Bonnevilla T100 z silnikiem 900 ccm? Czy przy takim przebiegu trzeba robić jakiś generalny remont silnika, nie wiem, wymiana tłoków lub spodziewać się ogólnie sporych wydatków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy takim przebiegu będzie wymagał pewnie tylko serwisu. Do głowy przychodzi mi tylko łańcuszek rozrządu, regulacja zaworów i te gaźniki, ale nie wiem co ile km się to robi. Taki przebieg, o ile jest prawdziwy a motocykl był używany normalnie, nie jest duży, podejrzewam że zrobi 2 albo 3 razy tyle bez problemu. Poszukaj serwisu specjalizującego się w Triumphach oni zrobią przegląd i będziesz się cieszył bezstresową jazdą przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...