Skocz do zawartości

PO umyciu nie działają zegary i rozrusznik-agusta brutale 1090rr


Raf88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich.

Przed wczoraj zachciało mi się umyć motocykl myjką i niestety po tym zabiegu okazało się, że działa tylko podswietlenie zegara -nic innego się nie ukazuje i nie jestem w stanie uruchomić motocykla-zero reakcji na starter.Jesli chodzi o elektryke to kierunkowskazy i inne swiatla działają. Akumulator również sprawny,bezpieczniki również pomimo tego ,że były dobre to wymieniłem na nowe. Bardzo dziękuję za każda pomoc.Motocykl jak w tytule  mv Agusta 1090. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szczęście i myłeś samą wodą, to wysusz dobrze te zegary, czyli zostaw na słońcu, bo upały są. I MOŻE ruszy. 

Jeżeli żadne napięcia nie poprzeskakiwały, to czysta woda wyschnie i może zadziała. Ale jak coś się rozładowało, to może być kaplica, bo to jest głębsza elektronika z mikroprocesorami.

Inna opcja to wymontować przyrządy, doprowadzić do momentu że masz samą płytkę drukowaną i umyć ją obficie spirytusem - spirytus czyści bardzo ładnie a potem wyparowuje. Kiedyś tak "zmartwychwstałem" wyprany (w ciuchach, w pralce) odtwarzacz MP3 - jak droższe były niż dziś 😉

Generalnie to masz 50% szans że to wstanie.  A jak nie, to nowe przyrządy I'm afraid... 😞 

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za odpowiedź.Mam pytanie odnośnie tego wszystkiego.zegary mogą być odpowiedzialne za to wszystko,mam na myśli licznik?trochę niepokój mnie ten temat bo jakby nie patrząc  motocykl stał dwa dni na słoneczku, a do tego próbowałem sił z suszarka.Nie próbowałem palenia motocykla Jeszce na tzw."pych". Z góry przepraszam za niewiedzę i pozdrawiam.Rafal 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie muszą być zalane zegary a raczej do którejś z zewnętrznych wtyczek dostała się woda.

Dostała się pod ciśnieniem i sama tak szybko stamtąd  nie wyparuje...

Polecam rozłączyć wszystkie dostępne wtyczki(wtyczka pod wtyczce), skontrolować, przedmuchać sprężonym powietrzem, psiknąć np. kontakt-sprayem i tyle.

Zacząłbym od tych wtyczek które były najbardziej narażone na tą twoją ,,polską masakrę Augusty kercherem " 😀

Good lock!!!

 

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

Wilku ma rację. Sprawdź połączenia. 
A co do odpowiedzialności zegarów, to tak. Tzn, tam siedzi elektronika co zawiaduje co i gdzie puścić dalej. Jak np. nie ma napięcia w jednym miejscu to nie poda dalej i nic nie ruszy - tak baaardzo ogólnikowo. Tylko w starych motongach można odpalić moto z odłączonymi przyrządami. W nowych nie da rady - komputerek wszystkim steruje... 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za każdą odpowiedź. Na chwilę obecną przeczyscilem jak i przedmuchalem i bez efektow .Jutro sprawdzę  napięcia . Przyglądając się zegarowi zauważyłem miejsce do którego mogła  się dostać woda ,ale to tylko takie gdybanie.. ale powiem Wam szczerze,że przynajmniej mnie czegoś to nauczyło,także nie ma tego złego. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pod żadnym pozorem nie myj elektroniki spirytusem bo zawiera wodę. Izopropanol, nitro, benz ektrakcyjna ale nigdy spirytusem lub denaturatem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Moja cierpliwość się skończyła i kupiłem nowy fabryczny zegar i pięknie wszystko wyświetla  tylko teraz mam kolejny problem gdyż widnieje na nim "key 2 code" .Posiadam tylko jeden kluczyk i code card.dzuekuje za odpowiedź z góry i pozdrawiam każdego z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 20:58, _Monter_ napisał:

I pod żadnym pozorem nie myj elektroniki spirytusem bo zawiera wodę. Izopropanol, nitro, benz ektrakcyjna ale nigdy spirytusem lub denaturatem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No Monter, będę dyskutował. Wyłączoną z prądu elektronikę spokojnie można myć spirytusem. Może rozwiniesz temat? 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK, ale dlaczemu nie spirytus? Bo ma 1% wody która i tak wyparuje i jest czystą wodą? Autentycznie z ciekawości mnie interesuje dlaczego nie?

Np. klawiatury komputerowe się myje w zmywarce, potem płucze CZYSTĄ wodą i odkłada do spokojnego wyschnięcia (nie suszarką, tylko dzień-dwa na słońcu) i działają. Tam elektronika też jest. I jakoś działa.... ?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiele połączeń jest nader delikatnych i woda może je zniszczyć. Poza tym kondensatory, podtrzymania pamięci i tak mają jakiś potencjał a ten jeden procent wody może już uszkodzić przelotkę w płytkach wielowarstwowych (teraz to już innych nie ma) oraz bardzo cienkie ścieżki. Woda nie tak chętnie odparuje pod elementem smd lub z wtyczki taśmowej.

Żadnej wody w  elektronice. Amen.

NIe mam zdjeć ale pokazałbym Ci co robi wilgoć z płytką w telefonie po dostarczeniu tylko pary, zieleń pozżeranych ścieżek pojawia się w przeciągu kilku sekund. 

4 godziny temu, Buber napisał:

no OK, ale dlaczemu nie spirytus? Bo ma 1% wody która i tak wyparuje i jest czystą wodą? Autentycznie z ciekawości mnie interesuje dlaczego nie?

Np. klawiatury komputerowe się myje w zmywarce, potem płucze CZYSTĄ wodą i odkłada do spokojnego wyschnięcia (nie suszarką, tylko dzień-dwa na słońcu) i działają. Tam elektronika też jest. I jakoś działa.... ?

Klawiatury też woda opierdzieli...sam dwie załatwiłem. Dla mnie to niesamowite co napisałeś i niewiarygodne, ze ktos może wodą całą klawiaturę myć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jakbym nie widział, to bym nie pisał... choć to było parę lat temu. Teraz bardziej opłaca się kupić nową klawiaturę za 10 zł, kiedyś tak łatwo nie było.

A co do mycia - właśnie zanabyłem porządną klawę na Cherry MXach i ją można płukać (z góry) wodą. Tak skonstruowana... 😉

Ale ok, dla zasady, "strzeżonego coś tam strzeże" może i lepiej izopropylem... 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...