Jump to content
vib

Sportster Iron na Pierwszy motocykl ?

Recommended Posts

Dobry Wiecz贸r 馃檪

Pytanie jak w tytule posta - Iron 883 / 1200 to dobry pomysl ?

W paru zdaniach - mam 46 lat, ostatnim razem prowadzilem motocykl pewnie z 20-25 lat temu. Wiecie, szczeniackie czasy MZety 150/250, Jawy itp. Ale potem juz samochody...
Ale od 2-3 lat co jakis czas zaczela mnie nachodzic mysl o motocyklu - ale ciagle wazniejsze sprawy, brak czasu. Pare tygodni temu jednak chyba dojrzalem do moto 馃槢
Zaczalem troche googlowac, patrzec "czym sie teraz jezdzi" i gdzies mi tak wyskoczyla reklama cos w stylu "Nowy Harley za 35 kola", kliknalem - chodzilo o Street Roda 750.
Pierwsza mysl - kurcze, spelnienie mlodzienczych marzen, moto H-D za nie cale 40 tys. PLN - wchodze w to 馃檪聽Wiec sie dzis wybralem do salonu.

Wszedlem do salonu, patrze pe艂no pi臋knych motocykli, ale mysle sobie, ze sa one zbyt piekne, pewnie miliony monet. Ale wdalem sie w rozmowe z pracownikiem, mowie mu,
ze widzialem reklame Street Rod, cena jest akceptowalna i jestem zainteresowany. On mi zadal 2 pytania na poczatek: czy "Mam doswiadczenia聽z moto ?" Odpowiadam "Nie".聽Drugie pytanie "Jaki mam budzet na spelnienie swej zachcianki?" Mowie, "powiedzmy聽50k pln". I slysze : no to Sportster Iron 883 albo 1200.

Czy wg. Was wchodzic w ten model ? I jesli tak, to slabszy czy mocniejszy ?

Z gory dzieki za wszelkie rady 馃檪

ps. pare info dodatkowych:
- jak pisalem, brak doswiadczenia
- wiek 46, wzrost 174
- nigdy nie by艂em maniakiem predkosci, z samochodow wiecej przyjemnosci sprawialo mi jezdzenie聽terenowka niz jakims sportowym
- motocyklem chce sobie pojezdzic do pracy czy za miasto - ma mi to sprawiac Fun 馃檪

Edited by vib

na pewno sporciak 883 jest lepszym wyborem na "pierwszy" motocykl ni偶 r1 馃槈

nie b臋d臋 zach臋ca艂 do kupna motocykla typowo do nauki jazdy zanim kupisz HD ale jak najbardziej polecam par臋 lekcji u kogo艣 kto ogarnia temat

bie偶 w ciemno. Po 50-tce kupi艂em pierwsze 偶yciu moto (Honda shadow ) i po sezonie zmieni艂em na sporciaka ( 1200 ). Je偶d偶臋 do pracy i w ko艂o komina. Jestem bardzo zadowolony.

@konrad1f聽- jazdy doszkalajace to dla mnie pewnik. Musze poszukac takowych gdzies w okolicach Kato/Slask czy Krakow.

@analityk聽- i tu wracam do mojego pytania 883 czy 1200. Duza jest roznica? To ze jest szybsza, to wiem, ale to mi chyba nie bedzie robic roznicy, kto takim moto zamyka licznik? To sie ma fajnie toczyc. Pytanie jak sie zbiera, czy sa roznice itp

Mam 883R, to m贸j pierwszy motocykl. Mam 40 lat, jezdzilem wczesniej na jkichs Simsonkach i MZtkach jako nastolatek, potem d艂ugo, d艂ugo nic. Zrobi艂em prawo jazdy i je偶d偶臋 od miesi膮ca.
Moim zdaniem 883 spokojnie nadaje si臋 na pierwsze moto.
Mysle ze 1200 by艂by pewniw lepszym wyborem, zawsze mia艂by艣 zapas mocy i momentu w rqzie potrzeby.
Na pewno chcesz kupic nowy motocykl? Mo偶e warto rozgl膮dna膰 si臋 za uzywanym w dobrym stanie. Za 25...30 tys kupisz zadbany egzemplarz, bedziesz m贸g艂 wtedy mie膰 dodatkow grosz na modyfikacje sprzetu pod swoje potrzeby a uwierz mi, jwst w czym wybiera膰 :)

Mieszkam chyba niedaleko Ciebie, bo w polowie drogi pomi臋dzy Krakowem a Chrzanowem. Moznaby sie spotka膰 i pogada膰 :)

Pozdrowienia:)

Wys艂ane z mojego WAS-LX1 przy u偶yciu Tapatalka

Cze艣膰, mia艂em podobny dylemat co Ty tzn. ja mam 45 lat i te偶 mia艂em przerw臋 na motocyklu oko艂o 20-22 lat i tak jak Ty zawsze marzy艂em o HD, najpierw zapisa艂em si臋 na 4 godz jazdy doszkalaj膮cej i jak to powiedzia艂 instruktor聽 je艣li kto艣 wcze艣niej je藕dzi艂 to tego si臋 nie zapomina 馃檪 ja akurat聽 mia艂em MZ 150 i d艂ug膮 je藕dzi艂em na niej a p贸藕niej przerwa a偶 w ko艅cu dotar艂o do mnie, 偶e czego艣 mi brakuje i by艂 to w艂a艣nie HD Iron 883, kupi艂em rocznego z polskiego salonu ze 艣miesznym przebiegiem 2700 i jeszcze by艂 na gwarancji.

Kupi艂em go rok temu i do dzisiaj mam banana na buzi jak go dosiadam 馃檪 kupuj spokojnie i do zobaczenia.

Pzdr

Edited by Herik74

Dzieki Panowie za opinie 馃檪

Wlasnie wrocilem z salonu, przymierzylem sie, posluchalem go i bede w 883聽celowal 馃檪

Jakies rady co do akcesoriow i wstepnej customizacji - 883 Black Denim ? Mysle, o takich co juz na etapie zakupu/zamawiania zmienic.
Co byscie z miejsca, na start wymienili ?

@fabrus聽dzieki, ale celuje w nowke (ew. jak kolega @Herik74聽cos z salonu na gwarancji), ale spotkac sie pogadac zawsze mozna 馃檪

Spokojnie sobie poradzisz. Ja te偶 w m艂odo艣ci je藕dzi艂em MZ=k膮 (w moim przypadku ETZ 250), a potem przez 15 lat nie mia艂em motocykla. Nie by艂o wprawdzie tak, 偶e wcale nie je藕dzi艂em, bo brat mia艂 Suzuki VX800 a potem Electr臋 i ja po kilka razy w roku gdzie艣聽sobie nimi przejecha艂em, ale nie je藕dzi艂em na codzie艅. 11 lat temu kupi艂em Road Kinga i nie by艂o z jazd膮 偶adnych problem贸w. Wiadomo, na pocz膮tku troszk臋 ostro偶niej, ale "wje藕dzi艂em聽si臋" bez 偶adnych przyg贸d. Tak wi臋c ze Sportsterem 883 nie powiniene艣 mie膰 偶adnych k艂opot贸w. 5 lat temu kupi艂em w wersji Low dla c贸rki i raz na jaki艣 czas lubi臋 nim poje藕dzi膰. Przeprzyjemna maszyna do jazdy, ale jak to m贸wi膮 wko艂o komina. K艂opot jest tylko z tym, 偶e b臋dziesz mia艂 muchy na z臋bach, bo banan na g臋bie gwarantowany.

Sportster聽 to gwarantowana satysfakcja, uwielbiam ten sprz臋t ,sam przesiad艂em si臋 z du偶o ci臋偶szego sprz臋tu i nic nie 偶a艂uj臋,

fantastyczny do miasta i kr贸tkie wypady, frajda z jazdy gwarantowana, moim zdaniem jest to najbardziej podatny na

przer贸bki motor z rodziny HD. pozdro

2 godziny temu, dachu napisa艂:

moim zdaniem jest to najbardziej podatny na

przer贸bki motor z rodziny HD. pozdro

Oj... tu troche przesadzi艂e艣...聽馃槈

"Rado艣膰 z jazdy zaczyna si臋 tam, gdzie ko艅czy si臋 ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

19 minut temu, FIS napisa艂:

Oj... tu troche przesadzi艂e艣...聽馃槈

eeeej, mo偶e troszeczk臋 , zale偶y kto co lubi,聽 ja osobi艣cie b臋d臋 zdania swego broni艂....

Uwielbiam go za prostot臋 , zwart膮 sylwetk臋, por臋czno艣膰 i za bezczelny brak niepotrzebnych bajer贸w..

Sporciaki wymiataj膮 馃槣

pozdro

Edited by dachu

Super. Fajnie, ze mnie utwierdzacie w wyborze 馃檪

Zaluje bardzo, ze nie zainteresowalem sie tematem (nie wpadlem na pomysl zakupu wreszcie motocykla) na wiosne 馃槥聽No ale lepiej pozno nic wcale 馃槢

Moze bedziemy mieli piekna/such膮 zlot膮 polsk膮 jesien.

Jakies rady zwi膮zane z zakupem macie ? Bede wdzieczny za kazda wskazowke

Pozdrawiam

Je偶eli celujesz w n贸wk臋, postaw na 1200 - r贸偶nica w cenie to 艣miech, a zakup b臋dziesz mia艂 na lata. Pr臋dko艣膰 nie zabija, tylko nag艂e zatrzymanie - a to wygenerowa膰 mo偶esz na jednym i drugim takie samo 馃槈聽Nowe Sportstery 艣wietnie si臋 prowadz膮 i przy odrobinie zdrowego rozs膮dku uzyskasz przyjemno艣膰 z jazdy w bardzo szybkim czasie.聽

fakt, cennikowo to roznica 2-3k wiec zadna. Ale z drugiej strony HD ma teraz promo na modele z silnikami 883 i maly Iron jest do wyjechania za ponizej 40k 馃檪
No nic trzeba sie kolejny raz przejsc do dealera i pogadac 馃槢馃槢

Ja bym bra艂 1200. To nie 艣cig, kt贸ry zrzuca z siod艂a, dla niekt贸rych nawet 1200 mo偶e si臋 wyda膰聽mu艂owaty ;). W 883 mo偶e szybko Ci zacz膮膰聽brakowa膰 mocy.