Jump to content

Recommended Posts

Temat zakończony, kupiona wczoraj. W dwie strony zrobiłem dla niej ponad 900 kilometrów...  Najlepsze jest to że nigdy nie widziałem na żywo Z750S nie mowa o jeździe i pojechałem kupić 😄 Na zdjęciach z przodu ten motocykl nie daje sobie zrobić ładnego zdjęcia ale na żywo jest bardzo ładny i zgrabny, naprawdę na żywo jest ładniejszy niż na zdjęciach.  Dałem za niego 8950 czyli kwotę za którą nie kupię ani horneta 900 ani tym bardziej bandita 1250 w jakimkolwiek w miarę sensownym stanie. Mam fotorelacje z prac serwisowych, właściciel dokumentował naprawy rachunki itp. W przeciągu ostatnich 10.000 zrobiona regulacja zaworów i przepustnic, łożysko główki ramy, łożyska w kołach, nowe klocki, opony to są jak nowe dunlopy, napęd ak japan (ten co na pierwszy montaz) ponad połowa regulacji, stelaż pod kufer, wydech mivv speed edge który też sporo kosztuje z tego co widziałem, felgi były  oddane do chromowania a potem polakierowane candy blue, siedzenie przerobione bardzo wygodne, jak widać klatka i gmole, jeżdżona na oleju oleju fuchs silkolene jakimś drogim za 170zł bańka patrzyłem, wydruk z hamowni mam na 111 koni...  dziś zrobiłem testowe kilkanaście kilometrów i jestem zadowolony z zakupu, i sory że to napiszę ale dopiero teraz zrozumiałem że przynajmniej dla mnie jazda na plastikach to kretynizm 😄 Tutaj siedzi się jak na rowerku, jak na koniu, jak u mamy w fotelu, można jechać spokojnie prosto, można się też trochę pochylić i poterroryzować, ale ogólny charakter tego motocykla sprzyja jeździe spokojnej/dynamicznej a nie hardkorowej co mi odpowiada. Mam ori db killera do wydechu, bez wkładki robi gnój na mieście, prawdziwie rasowy dźwiek no i jeszcze ogniem sra. Pod zadupkiem wklejony na stałe medalik z modlitwą do św. Krzysztofa. No ogólnie fajny motocykl od fajnego człowieka, oby więcej takich ludzi to będzie komu sprzedawać bez żalu i od kogo kupować.

78297245_2630536420358174_898321310793334784_o.jpg

78085720_1377330125777461_5445948875548393472_n.jpg

60953479_2705969042809971_2634826521855918080_n.jpg

Edited by herbatkowy

No tak.. bez tego medalika to na pewno na pierwszym zakręcie byłby dzwon..  albo byłby kradziony, albo pospawany z dwóch innych. Ale jest medalik, czyli szafa gra! 😂🤣

A na bardziej poważnie - bo nakedy to najlepsze "ogólnoużytkowe" motocykle - bo to co masz to naked z małą owiewką. Sport jest do sportu, cross jest to orania, armatura jest do polerowania, a do jeżdżenia jest naked lub turystyk.

Jak zaczniesz dalej jeździć to zechcesz wstawić wyższą szybę... 🙂 

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

1 godzinę temu, Buber napisał:

No tak.. bez tego medalika to na pewno na pierwszym zakręcie byłby dzwon..  albo byłby kradziony, albo pospawany z dwóch innych. Ale jest medalik, czyli szafa gra! 😂🤣

A na bardziej poważnie - bo nakedy to najlepsze "ogólnoużytkowe" motocykle - bo to co masz to naked z małą owiewką. Sport jest do sportu, cross jest to orania, armatura jest do polerowania, a do jeżdżenia jest naked lub turystyk.

Jak zaczniesz dalej jeździć to zechcesz wstawić wyższą szybę... 🙂 

O medaliku wspomniałem bo według mnie takie coś mówi co nieco o właścicielu i jego charakterze, nie chodziło mi o jego cudowne działania 😄 Sam też jestem troszkę na bakier z kościołem, i każde przymusowe spotkanie z duchownym (ślub,chrzest) tylko utwierdza mnie w przekonaniu że chyba nawet sam Bóg jeśli istnieje to często ma niewiele wspólnego z dzisiejszym kościołem, ostatnio np. słyszałem na wiejskiej mszy jak ksiądz powiedział że skoro ludzie mają 500+ to on oczekuje lepszych ofiar po kolędzie 😄 debil nawet nie pomyślał że te 500+ to dla dzieci jest jak sama nazwa wskazuje, a nie dla niego.  No ale doceniam szczerą wiarę innych bo w ogólnym rozrachunku to wychodzi na + i niektórym ludziom pomaga😄 Kurde po co ja zacząłem taki temat...

Wracając:

O dalszych trasach mogę jedynie pomarzyć, mój horyzont turystyki motocyklowej to dojazdy do roboty, czasem jest robota 15km od domu a czasem 50km a czasem nie ma wcale i na zakupy z kuferkiem sobie nim pojadę po bułki 🙂 Mam niby takiego deflektorka skromnego na szybę ale za wiele to on pewnie nie zmieni z tym wiatrem... 

Edited by herbatkowy

9 godzin temu, herbatkowy napisał:

[..] Mam niby takiego deflektorka skromnego na szybę ale za wiele to on pewnie nie zmieni z tym wiatrem... 

Oj, żebyś się nie zdziwił. Jak ja założyłem owiewkę do mojej ybr250, to przy 100 km/h przestało mnie telepać na boki, a Vmax wzrósł do 10 km/h. Deflektor i Twój wzrost muszą do siebie pasować. To kwestia kilku centymetrów, czy wiatr trzęsie kaskiem, czy przelatuje nad nim. Samoloty też mają takie małe deflektorki na skrzydłach - niby nic takiego, a jednak 🙂

P.

13 minut temu, PiotrEm napisał:

Oj, żebyś się nie zdziwił. Jak ja założyłem owiewkę do mojej ybr250, to przy 100 km/h przestało mnie telepać na boki, a Vmax wzrósł do 10 km/h. Deflektor i Twój wzrost muszą do siebie pasować. To kwestia kilku centymetrów, czy wiatr trzęsie kaskiem, czy przelatuje nad nim. Samoloty też mają takie małe deflektorki na skrzydłach - niby nic takiego, a jednak 🙂

P.

Zgadza się ale... deflektorek zrobił mega różnicę na moim poprzednim moto gsxf 750 gdzie pozycja była jednak inna niż na zecie, tam się bardziej leżało no i dodatkowo była tam wyższa szyba jednak bez deflektora wiatr walił w łeb, jak go założyłem to była diametralna zmiana, ale tam bardzo niewiele brakowało żeby podbić ten wiatr nad kask, w zecie siedzi się na tyle prosto i szyba oryginalna jest na tyle niska że ten deflektor pewnie nie zrobi większej różnicy, co najwyżej przeniesie wiatr z kałduna prosto na sagan, ale spróbuję i się przekonam tylko już chyba nie w tym roku😄

Edited by herbatkowy

12 godzin temu, herbatkowy napisał:

O dalszych trasach mogę jedynie pomarzyć, mój horyzont turystyki motocyklowej to dojazdy do roboty, czasem jest robota 15km od domu a czasem 50km a czasem nie ma wcale i na zakupy z kuferkiem sobie nim pojadę po bułki 🙂 

Nie ściemniaj, chcieć to móc. 🙂 Znajdź tylko dobry powód i już. Odwiedź znajomych w drugim końcu Polski. Już masz cel, a weekend wystarczy. 👍

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Tak jak Buber piszesz... Dokładnie... 

Zetora nabył... A mógł porządny sprzęt... 😉

A na serio - miły pojazd i tyłek wygodnie wozi i nawet na dłuższych dystansach... Oby jeździł! 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

W dniu 6.12.2019 o 23:21, Rura_ napisał:

Tak jak Buber piszesz... Dokładnie... 

Zetora nabył... A mógł porządny sprzęt... 😉

A na serio - miły pojazd i tyłek wygodnie wozi i nawet na dłuższych dystansach... Oby jeździł! 

Ponoć oryginalna kanapa ma niewiele wspólnego z wygodnym wożeniem ale u mnie jest przerobiona, jest grubsza, ma zmieniony kąt a to ponoć o ten kąt chodzi, a pasażerka to już w ogóle będzie miała komfort tak grubo napakowana jest ta kanapa w miejscu pasażera 😜 Co do charakterystyki jazdy to nie ma jakiegoś urwała głowy, zetor przyspiesza bardzo jednostajnie i pewnie przez to mam wrażenie że właśnie nie urywa głowy, ale zerkając na zegar albo otoczenie- można sobie zdać sprawę że jednak jest się znikającym punktem 😛

PS: Przedwczoraj zakupiłem sobie to co zawsze chciałem mieć a nigdy nie miałem... czyli 50 litrowy kuferek k-maxa! Sprawia świetne wrażenie, konkretny mocny i do tego kosztował całe 299 cebulionów czyli cena bardzo fajna.

Edited by herbatkowy