Skocz do zawartości

Jaki motocykl dla doświadczonego?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim... noszę się z zamiarem zmiany sprzętu, ale jako że nie mam doświadczenia w motocyklach turystycznych to proszę Was o pomoc. Miałem już kilka motocykli i musiałem się "pomęczyć" ze sportami żeby w końcu zrozumieć czego potrzebuję a jest to:

-wtrysk, gaźnikom mówię nie.

-prawdziwie wygodna wyprostowana pozycja

-minimum 100 koni żebym się nie nudził ( ponad 10 lat temu w wieku 17 lat jeszcze bez prawka jeździłem F4i ) ...

 

Moim typem jest FZ6S, wizualnie jest dla mnie przecudowny choć pod uwagę biorę jeszcze horneta 900, ale jednak wolałbym mieć tą owiewkę... tym bardziej że przy moich gabarytach (prawie 190cm/120kg) na nakedzie bez owiewki wyglądałbym raczej niepoważnie. Jedno wiem na pewno, nigdy więcej sporta bo człowiekowi same głupoty po głowie wtedy chodzą... Co innego byście mi polecili? Budżet niestety jest kiepski ze względu na etap w życiu (remont mieszkania, budowa domu) i z dychę to bym wyciągnął tak żeby żona nie wiedziała. Pozdr

 

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale żaden z wymienionych w pierwszym poście nie jest motocyklem turystycznym - ani fazer, ani (tym bardziej, IMHO) hornet. oczywiście można ich używać do turystyki, jak każdego innego, ale to nadal będzie klasa nakedów. może i wyglądają fajnie, ale żeby zrozumieć że wygodne nie są, trzeba by przejechać się jakimś prawdziwym turystykiem (niekoniecznie 300kg). na początek fajnie byłoby wejść w szukajkę i poczytać trochę porad na podobne zapytania pisanych poprzednio

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na st1300 dycha to trochę mało

może vfr800/v-tec?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu turystyk? Sport? Czy naked z owiewnikiem? 

Jak omal_że_sport to faufera się pisze.... Tylko 10 koła to tak skromnie.... 

A reszta co kolega nawypisywał, jak jeszua zauważył, koło turystyków to może w hipermarkecie, ze 3 półki niżej leżała. 

Edytowane przez Rura_

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Jestes tej samej konstrukcji co ja , a mnie to teraz najlepiej podchodzi gtr 1400 to i moze Tobie podejdzie.Zajefajniscie wygodny dla kierownika i plecaczka,oszczedny w spalaniu,mmmocy pod dostatkiem.Jedynie to  budzet 10kola moze nie wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie, co polecacie, i konkluduję, że jak ma być wygodnie, to musi być duże. Tej kawie GTR 1400 to już niedaleko do goldwinga. Ale tak chyba musi być - w dyliżansie wygodniej niż w siodle i przez 200 lat nic się w tej kwestii nie zmieniło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo jednak GTR jest dużo wygodniejszy od turystycznych enduro (fakt takich z przed 5 lat...). 

Bardzo niedoceniany sprzęt... Gdyby tylko szybę miał inną, to perfekcja na 2 kołach... 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno temu bylem na etapie przesiadki z gtr na turystyczne enduro.W gre wchodzil gs 1200 adv i ktm 1290 s .Po wystarczajaco dlugich probnych jazdach tymi maszynami doszedlem do wniosku , ze zostane przy moim gtr.
Ps. Rura , tak w tajemnicy powiem Tobie . Pierwsze co wymienilem to byla  szyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym wy piszecie? napiszcie jeszcze o k1600gt 😄

człowiek ma do wydania 10kzł - słownie: dziesięć tysięcy zł 00/100 a Wy mu przedstawiacie oferty z kosmosu

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tanio... Albo dobrze... 

 

Mając 10 koła to co najwyżej bandzior+owiewnik+kufry... I "turysta" jak złoto... 😉

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt... Sprinciaka 1050 można trafić w tej kasie... 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...