Skocz do zawartości

Jaki motocykl dla doświadczonego?


Rekomendowane odpowiedzi

No tak.. bez tego medalika to na pewno na pierwszym zakręcie byłby dzwon..  albo byłby kradziony, albo pospawany z dwóch innych. Ale jest medalik, czyli szafa gra! 😂🤣

A na bardziej poważnie - bo nakedy to najlepsze "ogólnoużytkowe" motocykle - bo to co masz to naked z małą owiewką. Sport jest do sportu, cross jest to orania, armatura jest do polerowania, a do jeżdżenia jest naked lub turystyk.

Jak zaczniesz dalej jeździć to zechcesz wstawić wyższą szybę... 🙂 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Buber napisał:

No tak.. bez tego medalika to na pewno na pierwszym zakręcie byłby dzwon..  albo byłby kradziony, albo pospawany z dwóch innych. Ale jest medalik, czyli szafa gra! 😂🤣

A na bardziej poważnie - bo nakedy to najlepsze "ogólnoużytkowe" motocykle - bo to co masz to naked z małą owiewką. Sport jest do sportu, cross jest to orania, armatura jest do polerowania, a do jeżdżenia jest naked lub turystyk.

Jak zaczniesz dalej jeździć to zechcesz wstawić wyższą szybę... 🙂 

O medaliku wspomniałem bo według mnie takie coś mówi co nieco o właścicielu i jego charakterze, nie chodziło mi o jego cudowne działania 😄 Sam też jestem troszkę na bakier z kościołem, i każde przymusowe spotkanie z duchownym (ślub,chrzest) tylko utwierdza mnie w przekonaniu że chyba nawet sam Bóg jeśli istnieje to często ma niewiele wspólnego z dzisiejszym kościołem, ostatnio np. słyszałem na wiejskiej mszy jak ksiądz powiedział że skoro ludzie mają 500+ to on oczekuje lepszych ofiar po kolędzie 😄 debil nawet nie pomyślał że te 500+ to dla dzieci jest jak sama nazwa wskazuje, a nie dla niego.  No ale doceniam szczerą wiarę innych bo w ogólnym rozrachunku to wychodzi na + i niektórym ludziom pomaga😄 Kurde po co ja zacząłem taki temat...

Wracając:

O dalszych trasach mogę jedynie pomarzyć, mój horyzont turystyki motocyklowej to dojazdy do roboty, czasem jest robota 15km od domu a czasem 50km a czasem nie ma wcale i na zakupy z kuferkiem sobie nim pojadę po bułki 🙂 Mam niby takiego deflektorka skromnego na szybę ale za wiele to on pewnie nie zmieni z tym wiatrem... 

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, herbatkowy napisał:

[..] Mam niby takiego deflektorka skromnego na szybę ale za wiele to on pewnie nie zmieni z tym wiatrem... 

Oj, żebyś się nie zdziwił. Jak ja założyłem owiewkę do mojej ybr250, to przy 100 km/h przestało mnie telepać na boki, a Vmax wzrósł do 10 km/h. Deflektor i Twój wzrost muszą do siebie pasować. To kwestia kilku centymetrów, czy wiatr trzęsie kaskiem, czy przelatuje nad nim. Samoloty też mają takie małe deflektorki na skrzydłach - niby nic takiego, a jednak 🙂

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PiotrEm napisał:

Oj, żebyś się nie zdziwił. Jak ja założyłem owiewkę do mojej ybr250, to przy 100 km/h przestało mnie telepać na boki, a Vmax wzrósł do 10 km/h. Deflektor i Twój wzrost muszą do siebie pasować. To kwestia kilku centymetrów, czy wiatr trzęsie kaskiem, czy przelatuje nad nim. Samoloty też mają takie małe deflektorki na skrzydłach - niby nic takiego, a jednak 🙂

P.

Zgadza się ale... deflektorek zrobił mega różnicę na moim poprzednim moto gsxf 750 gdzie pozycja była jednak inna niż na zecie, tam się bardziej leżało no i dodatkowo była tam wyższa szyba jednak bez deflektora wiatr walił w łeb, jak go założyłem to była diametralna zmiana, ale tam bardzo niewiele brakowało żeby podbić ten wiatr nad kask, w zecie siedzi się na tyle prosto i szyba oryginalna jest na tyle niska że ten deflektor pewnie nie zrobi większej różnicy, co najwyżej przeniesie wiatr z kałduna prosto na sagan, ale spróbuję i się przekonam tylko już chyba nie w tym roku😄

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, herbatkowy napisał:

O dalszych trasach mogę jedynie pomarzyć, mój horyzont turystyki motocyklowej to dojazdy do roboty, czasem jest robota 15km od domu a czasem 50km a czasem nie ma wcale i na zakupy z kuferkiem sobie nim pojadę po bułki 🙂 

Nie ściemniaj, chcieć to móc. 🙂 Znajdź tylko dobry powód i już. Odwiedź znajomych w drugim końcu Polski. Już masz cel, a weekend wystarczy. 👍

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Buber piszesz... Dokładnie... 

 

Zetora nabył... A mógł porządny sprzęt... 😉

A na serio - miły pojazd i tyłek wygodnie wozi i nawet na dłuższych dystansach... Oby jeździł! 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 23:21, Rura_ napisał:

Tak jak Buber piszesz... Dokładnie... 

 

Zetora nabył... A mógł porządny sprzęt... 😉

A na serio - miły pojazd i tyłek wygodnie wozi i nawet na dłuższych dystansach... Oby jeździł! 

Ponoć oryginalna kanapa ma niewiele wspólnego z wygodnym wożeniem ale u mnie jest przerobiona, jest grubsza, ma zmieniony kąt a to ponoć o ten kąt chodzi, a pasażerka to już w ogóle będzie miała komfort tak grubo napakowana jest ta kanapa w miejscu pasażera 😜 Co do charakterystyki jazdy to nie ma jakiegoś urwała głowy, zetor przyspiesza bardzo jednostajnie i pewnie przez to mam wrażenie że właśnie nie urywa głowy, ale zerkając na zegar albo otoczenie- można sobie zdać sprawę że jednak jest się znikającym punktem 😛

PS: Przedwczoraj zakupiłem sobie to co zawsze chciałem mieć a nigdy nie miałem... czyli 50 litrowy kuferek k-maxa! Sprawia świetne wrażenie, konkretny mocny i do tego kosztował całe 299 cebulionów czyli cena bardzo fajna.

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak jestem inny... Plecak... Śpiwór.. Namiot... I pojemnik na browarra... 

 

 

Kufer... 

 

Qrde. Burżuazja.... 

 

;-) 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 22:03, Rura_ napisał:

Ja to jednak jestem inny... Plecak... Śpiwór.. Namiot... I pojemnik na browarra... 

 

 

Kufer... 

 

Qrde. Burżuazja.... 

 

😉

No nigdy nie miałem kufra i zawsze jak cygan jechałem albo jakąś siatką albo rollbagiem... A tera mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burżuj! 

 

I dobrze... Przydatna rzecz... 😉

Edyta: i żeby nie było, że całe życie bez jeździłem... Tylko centralny zdjęty... 

SAVE_20191216_224328.jpg

Edytowane przez Rura_

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...