Skocz do zawartości

Yamaha fjr 1300 (gendarmerie nationale)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za motocyklem w stylu sport touring. Po przeglądnięciu różnych producentów i modeli najbardziej przypadła mi Yamaha fjr 1300 (dokładniej, to modele powyżej 2008 roku). Wydaje się dostatecznie dynamiczny i trwały, chociaż jego waga jest dosyć wysoka. Zacząłem przeglądać oferty na portalach aukcyjnych i w tym momencie rzuciła mi się w oczy jedna rzecz. Około dolnej granicy cenowej mieszczą motocykle sprowadzone z Francji, które były używane przez francuską żandarmerię narodową. Mają one co prawda dość spore przebiegi i widoczne miejsca po zdemontowanych elementach typu syreny czy dodatkowe lampy, ale poza stanem lakierniczym wyglądają całkiem dobrze. Wiem, że te motocykle potrafiły zrobić bardzo wysokie przebiegi bez większych awarii a te używane przez żandarmerię zapewne były serwisowane w odpowiednich okresach. Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na temat ich stanu technicznego? Niepokojąca jest ich niska cena (około 10-12 tys. zł) w porównaniu z tymi samymi moto w wersji "cywilnej" (16-20 tys. zł). Nie jestem typowym Januszem cebulakiem i chcę uchronić się przed zakupem gruzu za 10 tysięcy, ale jeśli niska cena wynika jedynie z faktu, że moto było używane przez policję to może faktycznie warto takowy sprzęt zakupić. 

Piszcie wszystko, co wiecie o takich moto. Może ktoś oglądał lub jeździł na takim? Niedaleko od mojego miejsca zamieszkania (niecałe 100 km) jest handlarz, który sprowadza takie właśnie Yamaszki i chętnie bym się przejechał je oglądnąć, ale najpierw chciałbym zasięgnąć Waszej opinii i zobaczyć czy w ogóle warto tam jechać 😄

 

Jako przykłady takiego motocykla podaję poniżej linki do kilku aukcji:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-yamaha-fjr-1300-rok-2009-10-100-bezwypadkowa-pelna-moc-147-km-ID6AvpDa.html#fb7075338a

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-pojazd-posiada-kpl-dokumentow-potrzebnych-do-rejestracji-ID6Bxj36.html#116b0aceec

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-abs-2012r-ohlins-tylko-79-tys-przeb-serwisowany-100-bezwyp-ID6C2MZS.html#fb7075338a

 

Pozdrawiam 🏍️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ze były używane przez żandarmerię nie oznacza E były odpowiednio serwisowane.

Do tego wielu różnych kierowników jeździło i raczej zbytnio nikt nie szanował moto bo to nie jego. 

Kazde państwowe interesy serwisują jak najtaniej itp .

nic po za cena nie jest atrakcyjne według mnie

Edytowane przez GreatPretender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...