Skocz do zawartości

Zerwana linka sprzęgła


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przetarła mi się linka sprzęgła w Yamaszce MT-07. prawie 4 lata, ponad 90kkm.

Nie wiem co teraz zrobić:

1. kupić samą linkę bez panceza, dokupić końcówkę i jakoś to zacisnąć?

2. kupić kompletną linkę (z pancerzem) za 140 złociszy?

3. zawieźć pancerz i zerwaną linkę do mechanika, żeby dosztukował?

Są jakieś zestawy naprawcze Oxforda, ale czy to jest rozwiązanie trwałe i bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocyklizm to droga zabawa. wymień linkę, 140zł nie majątek, a rzeźbienie w gównie nie jest metodą na bezpieczną jazdę, jak powiedziałby śp. Piotrek Dudek

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zdecydowałem na zestaw naprawczy za coś ponad 30 złotówek. Linka + końcówka do samodzielnego zarobienia. Doradził mi to gość w sklepie.

Myślę, że i tak będzie trzeba zmienić wszystkie linki w tym albo następnym roku więc na razie pojeżdżę na tym.

Sytuacja była w sumie zabawna. Wczoraj zakładałem nowy napęd, nowe tarcze i nowe klocki. Jak to wszystko złożyłem to chciałem się przejechać i sprawdzić. Linka poszła jak już wjeżdżałem do garażu 🙂 Jesienią czyściłem klamki i wyglądała zdrowo, pół roku starczyło.

Dzięki za podpowiedzi, przyda się na przyszłość.

Edytowane przez przemaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda żeby miało trzasnąć. Końcówka od strony sprzęgła była zarobiona fabrycznie i pasowała. Dociąłem szlifierką na długość, skręciłem mocno końcówkę od strony klamki i na razie działa. Wygląda dość solidnie. Przed założeniem wypłukałem pancerz w nafcie i przesmarowałem jakimiś resztówkami oleju silnikowego. Zestaw z 4ride za jakieś 30 złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemaks napisał:

Nie wygląda żeby miało trzasnąć. Końcówka od strony sprzęgła była zarobiona fabrycznie i pasowała. Dociąłem szlifierką na długość, skręciłem mocno końcówkę od strony klamki i na razie działa. Wygląda dość solidnie. Przed założeniem wypłukałem pancerz w nafcie i przesmarowałem jakimiś resztówkami oleju silnikowego. Zestaw z 4ride za jakieś 30 złociszy.

Tak czy siak, na twoim miejscu od razu na początku sezonu wymienił na nową linke żeby mieć spokój już 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...