Skocz do zawartości

Spalone gniazdo USB w motocyklu po raz 3-ci :(


itekiti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem 🙂 już po raz trzeci spaliło mi się gniazdo USB w motocyklu Yamaha MT-03 2017 nowym, kupionym w tym roku w kwietniu w salonie.

W ASO zamontowali mi gniazdko USB, które sobie kupiłem, takie normalne zwykłe 1A i 2.1A, ale zmieniłem je sobie potem na wersję z quick charge 3 itp. i... padło.., zmieniłem na kolejne nowe i tamto też padło. Zauważyłem, że pada przy jeździe na autostradzie, z szybszymi prędkościami/obrotami silnika itd... W ASO mi gościu mówi, że to pewnie chińszczyzna itd... no dobra, nie będę się kłócił itd... Kupiłem jakieś lepsze takie jak tutaj

https://www.motoprym.com/product/Motocyklowe-gniazdo-USB-MUS12-14374249

I to niestety też padło po jednej jeździe autostradą 😞

Nie wiem co z tym może być nie tak. w ASO mi gościu mówił, że gdyby były problemy z napięciem, to by żarówki się paliły itd....

Gniazdo jest podpięte pod stacyjkę. Jest założony bezpiecznik 10A - nie wiem, czy nie za duży.

Czy ktoś ma może jakiś pomysł, bo mój pomysł to pozbycie się tego gniazda usb i zamontowanie tankbaga z powebankiem i przez niego podpiąć komórkę 🙂 a to działa na pewno 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Croowab napisał:

Zmierz napiecie ladowania przy obrotach biegu jalowego i w okolicy 5-6tys.. 

jak masz podpiete usb??

Właśnie w tym problem, że nie mam czym zmierzyć itd... bo mi w serwisie zakładali gniazdko, właśnie dlatego, że sam się na tym nie znam 🙂

A mówili, że jest podpięte pod stacyjkę do akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż przed gniazdem stabilizator na 12V. Zaraz wygrzebię na allegro to zapodam Ci link. Masz ładowanie na poziomie, który uwala elektronikę. Lub szukaj gniazda działającego na napięciu zasilania 12 i 24V

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-zasilacz-10a-250w-step-up-dc-do-led-7937288584

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2019 o 20:24, Croowab napisał:

To podjedz na jakas stacje/warsztat niech zmierza..

wychodzi 13,98, czyli w normie ;( też w czasie jazdy, jak działał voltomierz na tym gniazdku to pokazywał tak koło 14V +/- kilka setnych mniej lub więcej.

Muszę coś pomyśleć z jakimś stabilizatorem tak jak pisał @_Monter_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bimbak napisał:

No właśnie. A co tam podłączasz do tego gniazda? Może problem leży w odbiorniku?

Samsung Galaxy S8, który oczywiście ładuję w trybie szybkiego ładowania, bo inaczej się nie naładuje (za dużo prądu potrzebuje przy włączonym wyświetlaczu, bluetooth, internet itd.) 🙂

Edytowane przez itekiti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S8, który oczywiście ładuję w trybie szybkiego ładowania, bo inaczej się nie naładuje (za dużo prądu potrzebuje przy włączonym wyświetlaczu, bluetooth, internet itd.)
Pośredniczy w tym jakaś ładowarka czy używasz wbudowanego gniazda usb? S8 wspiera do QC 2.0 więc sam telefon nie pociągnie wiecej jak 15W czy tam 2A.
Problemem pewnie będzie ciągła praca gniazda i temperatury temu towarzyszące. Poszukaj innego gniazda :/
Innej porady niestety nie mam. Moge jedynie zasugerować by zmierzyć kiedyś prad jaki płynie na zasilaniu gniazda. Można by też się pokusić by dać grubszy przewód masy idący do gniazda o ile np takiego przewodu nie ma a masa idzie przez uchwyt (to tutaj szukałbym przyczyny problemów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bimbak napisał:

Pośredniczy w tym jakaś ładowarka czy używasz wbudowanego gniazda usb? S8 wspiera do QC 2.0 więc sam telefon nie pociągnie wiecej jak 15W czy tam 2A.
Problemem pewnie będzie ciągła praca gniazda i temperatury temu towarzyszące. Poszukaj innego gniazda 😕
Innej porady niestety nie mam. Moge jedynie zasugerować by zmierzyć kiedyś prad jaki płynie na zasilaniu gniazda. Można by też się pokusić by dać grubszy przewód masy idący do gniazda o ile np takiego przewodu nie ma a masa idzie przez uchwyt (to tutaj szukałbym przyczyny problemów)

Telefon jest ładowany bezpośrednio przez kabelek usb z tej ładowarki/gniazda usb wpiętej w moto. Ona obsługuje nawet QC 3 i PD 2. Prądu fakt, nie mierzyłem w telefonie jaki idzie w momencie ładowania, teraz nie wiem, czy zmierzę, bo szkoda mi palić kolejnego gniazda. Przewody były oryginalne, ale ze standardowego gniazda USB 1A i 2.1A z bezpiecznikiem 10A... hmm... będę jeszcze szukał, może kiedyś uda się rozwiązać tą zagadkę 😄 a tymczasem pozostaje powerbank 😞

Na razie wszystkim dziękuję za porady.

9 godzin temu, Croowab napisał:

To dziwne... ja mam chinskie podlaczone pod aku ... naoiecie kolo 14.4 i nic sie nie spala...

No właśnie. To jest bardzo dziwne, bo mi się właśnie tak wydawało, że niewielkie różnice w napięci nie powinny mieć w tym przypadku większego znaczenia, tym bardziej, że przy wyłączonym silniku napięcie to ~12v, a przy pracy ~14v i wszystko powinno śmigać, a tu się spaliły 3 ładowarki, z czego 2 takie same, a inna lepsza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw gdzie to gniazdo jest wpięte.

Kup takie: https://pl.aliexpress.com/item/32973468681.html?spm=a2g17.search0104.3.23.255e49aeasUDdz&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_expid=24fa5199-2843-480e-8d7f-f22d973da337-3&algo_pvid=24fa5199-2843-480e-8d7f-f22d973da337&transAbTest=ae803_4

jest tańsze a działa tak samo.. bynajmniej powinno.

bezpiecznik zmień na 2A, ale to i tak nie ma związku z ładowarką a zabezpieczeniem przewodów.

Jeśli masz miernik, to sprawdź pobór prądu przy podłaczonym telefonie.

 

Generalnie n ie powinno się psuć usb nawet jeśli nie wydala ładować urządzenia...

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, w serwisie w piątek zmienili mi bezpiecznik na 5A, zamontowałem swoje pierwotne gniazdko usb 1A i 2.1A i chyba się bezpiecznik spalił albo nawet to słabe gniazdko, bo przestało ładować i dioda na nim się nie świeci. Potem sprawdzę czy to tylko bezpiecznik nie padł. A gadałem z serwisantami yamahy na yamaha mt-tour we wroclawiu i oczywiście odpowiedź była jedna" to nie gniazdko yamahy, więc dlatego się spaliło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...