Skocz do zawartości

utrata mocy w Sportsterze


Rekomendowane odpowiedzi

Fuelpak  dołączony do ecm , mapa wbita i pobrana od producenta V&H,

jak mapa zła to po odłączeniu  od ecm fuelpak powinien wypluć błędy na obu sondach zbyt bogatej mieszanki ale powinien zapier,,ać jak złoto...

czy słabo kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jakaś świnka. On oszukuje ecu na podstawie sygnałów które zbiera z czujników sprzed ecu i je modyfikuje. W coś jeszcze jest wpiety poza sondami?
Obstawiam problem z połączeniami czujnik - swinia - ecu. To przynjamniej najbanalniejsze jest. Sygnały z sondy są podatne na kiepskie połączenia. Prześwietl je porządnie. To samo jeśli ingeruje w jakiś inny sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie ma to sens , zobaczymy praktycznie. nie mam przy sobie schematu instalki , jak będę w domu to sprawdzę .

sprawdzę złącza i odświeżę je środkiem do instalki.... może pomoże , na pewno nie zaszkodzi .

 

ciekawą teorię podpowiedział mi znajomy, aby sprawdzić wydech , czy przed gniazdem sondy nie ma nieszczelności co

może przekłamywać odczyty sondy . Tonący brzytwy się chwyta , więc i to sprawdzę ....

Edytowane przez dachu
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, podepnę się do tematu, posiadam Irona 883 z 2017 i mam wymieniony wydech na Vansa i wymieniłem filtr powietrza na RSD i mam do Was pytanie czy muszę dokupić fuelpak żeby dobrze wszystko zestroić czy mogę spokojnie odpuścić kupnu FP i tak jeździć? Czy nić sie nie stanie z silnikiem bo słyszałem, że w takim przypadku dostaje złej mieszanki i może się za bardzo grzać. Powiem jeszcze, że jak odpalam go na zimno to ma około 1400 obrotów i powoli spada do 1000 i teraz nie wiem czy wstawic stary oryginalny filtr który był czy zostawić tak jak jest i spokojnie jeździć.

Sorki za takie pytanie ale jestem laikiem i za dobrze się nie znam, a jak rozmawiałem w warsztatach motocyklowych to jedni mówili żeby spokojnie jeździć a inni mówili, że mogę silnik zepsuć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że trzeba mapę trzeba zmodyfikować, bo na dłuższą metę silnik się zużyje o wiele szybciej.....

dobrze dobrana mieszanka przy filtrze szybko przepływowym i wydechu = 2 KM

silnik po odpaleniu zachowuje się normalnie, dogrzewa się a potem trzyma ok 1000obrotów

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 16.07.2019 o 18:23, dachu napisał:

Witam, mój Sporciak 2013 na wtrysku 883 R , w ostatnim czasie znacząco stracił moc , Sporciak jest po stage 1, filtr k&n + wydech pipes + fuelpak LCD.

Podczas gwałtownego dodawania gazu zaczyna się czkać i nie ma zamiaru przyspieszać , ostatnio nie był w stanie przekroczyć 100km/h - przy tej wartości

zaczął się czkać i nie reagował na ruch manetką,  po przybyciu do garażu na jałowym jakby chodził nierówno, przednia rura wywalała spaliny znacznie mocniej niż z tylnego pieca,

na jałowym potrafił co dłuższą chwilę z przedniego komina wypluć czarne spaliny...  Wali niedopalonym paliwem.

komputer wywalił błedy : sonda   1  zbyt bogata mieszanka, zbyt uboga mieszanka,  sonda 2 - zbyt bogata mieszanka.

Kable wysokiego napięcia nowe, świece nowe.

Jeżeli jest ktoś co pomoże do z góry dziękuję. Nie chcę sugerować , ale czy przypadkiem cewka  powoli nie pada....

sprawa wyjaśniona, ze*rał się MAP sensor, nie na tyle żeby zapalić kontrolkę check engine,  ale na tyle żeby okłamywać ECM.

Po wymianie Sporciak lata jak złoto, nie odcina ale strzela w wydech, fuelpak zmieniony na powercommander V , w przyszłym

tygodniu mapowanie na hamowni.

pozdro

Edytowane przez dachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...