Skocz do zawartości

Pomysł na przyszłość - w poszukiwaniu ideału


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem bardzo świeżótki w temacie jednak muszę przyznać, że złapało mnie na całego. Niecałe 3 tygodnie ujeżdżam moją Hondę CB125R w której zakochałem się od pierwszego wejrzenia i niedługo potem posiadłem, a już teraz cały czas myślę o zdradzie ; ). 

Tu pojawia się pytanie do zacnego Grona Forumowiczów.  Planuję, że w przyszłym roku zrobię już właściwe prawo jazdy A i zacznę polowaie na nieco bardziej "dojarzałą" maszynkę. Czego ja bym od mojej przyszłej oczekiwał:

- zgrabna i dobrze się prowadząca, fajnie by było żeby w wadze zmieścić się do okolo 220kg, żeby maszynka chętnie wchodziła w zakręty i nie chciała mnie na dzień dobry zabić : ) Motocykl do codziennego użytku, niedalekich max średniodalekich wypadów i aplikowania frajdy z jazdy. Nie za wysokie siedzisko - mam 175cm wzrostu... Z możliwością przewożenia pasażera. 

- stylistycznie (bo przecież zakup motocykla nie powinien być podyktowany jedynie racjonalnymi czynnikami ; ) to pragnął bym czegoś w stylu cafe racer / bobber / naked. Bardzo podoba mi się stylistyka Hondy z serii CB XXX R, Harley 888 iron, niektóre z Moto Guzzi, spora część klasyków. Z punktu stylistycznego, boxery z mocno wystającymi na boki cylindrami nie bardzo mi pasują, więc większość (przyznam jednak że nie wszystkie) BMW odpadają. Nie przepadam też za dużą ilością owiewek.

- co do serca, widzi mi się silnik w przedziale 400-1000ccm 50-100KM dający radę od niskich obrotów o pełnym ale nie bardzo głośnym brzmieniu. 2-4 cylindry w Vce, rzędzie lub ewentualnie w bardzo zgrabnym bokserze.

- poza tym baaardzo chciałbym mieć coś z wałem zamiast łańcucha. Dość często zdarza mi się jeździć w deszczu więc... do tego ABS. Z rzeczy mile widzianych ale nie niezbędnych to gniazdko do ładowania usb.

 

Co do kosztów to ciężko stwierdzić ale przypuszczam, że na ideał w dobrym stanie mógłbym wydać za rok około 4-6 tys euro (mieszkam w Austrii)

 

Tak więc proszę o propzycje, linki i zdjęcia. Bardzo chętnie poznam Wasze typy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...