Skocz do zawartości

OC na kogoś dla zniżek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż wiele razy mówi się, że pojazd rejestruje się na kogoś (często rodzica) żeby mieć jego zniżki a samemu też je zbierać. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak to dokładniej działa? Na kogo umowa kupna-sprzedaży, kto jest właścicielem, kto współwłaścicielem itp itd. 

No i drugie pytanie: otóż jako kierowca nie mam żadnych zniżek chce ubezpieczyć pojazd na moją mamę która nie ma kat A. Czy może w takiej sytuacji zarejestrować na siebie motocykl czy tak to nie przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam tylko uwagę, że to działa w dwie strony. jak gdzieś coś stukniesz albo podrapiesz, to kochana mamusia straci zniżki

nie ma wymogu posiadania prawa jazdy aby być właścicielem pojazdu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa na dwie osoby, nie ma znaczenia dla zniżek kto właściciel a kto współwłaściciel. Teraz firmy za dodatkowa (niewspółmierną zupełnie do OC bez zniżek) dopłatą gwarantują brak utraty owych zniżek po kolizji.
W razie szerszych info zadzwoń do brokera ubezpieczeniowego to szybko Ci nakreśli temat.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jeszua napisał:

zwracam tylko uwagę, że to działa w dwie strony. jak gdzieś coś stukniesz albo podrapiesz, to kochana mamusia straci zniżki

nie ma wymogu posiadania prawa jazdy aby być właścicielem pojazdu

jsz

To akurat wiem ale często jest tak, że jeśli są dwie różne firmy ubezpieczeniowe to nie koliduje to ze sobą. 

2 minuty temu, _Monter_ napisał:

Umowa na dwie osoby, nie ma znaczenia dla zniżek kto właściciel a kto współwłaściciel. Teraz firmy za dodatkowa (niewspółmierną zupełnie do OC bez zniżek) dopłatą gwarantują brak utraty owych zniżek po kolizji.
W razie szerszych info zadzwoń do brokera ubezpieczeniowego to szybko Ci nakreśli temat.

Właśnie jutro to chciałem zrobić, nie byłem pewien co do uprawnień żeby zarejestrować pojazd. Czyli np rejestruje motocykl na siebie, w tym przypadku moja mama jest współwłaścicielem i szukam tylko ubezpieczyciela który zaakceptuje jej zniżki a w razie jakiegoś wypadku również jej nie utnie? 

Będę musiał jeszcze popatrzeć ceny samych ubezpieczeń bo z tego co widziałem OC na motocykl są na tyle niewielkie, że nie wiem czy warto kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...