Jump to content
Sign in to follow this  
konrad1f

niezbędne narzędzia HD

Recommended Posts

proszę o porady w co należy się zaopatrzyć - chodzi mi podstawowe narzędzia do podstawowego "serwisu"

brać całe komplety czy wystarczą pojedyncze rozmiary kluczy? (może standardowo występują trzy lub cztery wymiary? 😄 )

nasadki 6ciokątne czy 12stokątne? czy nasadki typu splin są niezbędne do np. śrub mocujących przewody hamulcowe czy wystarczą 12stokątne nasadki?

mam nadzieje, że młotki kilogramowe nie będą kłóciły się z amerykańską materią? 😄

Nasadki kup komplet 6katnych. Jest kilka rozmiarów które zalatwisz metrycznymi kluczami-chodzi mi o plaskie klucze. Młotek kilogramowy to chyba przesada.

na pewno calowe nie musisz od razu kupować  firmowych nawet jak kupisz kpl. 6 kątnych ,kpl 12 kątnych i kpl ingusów nie wydasz na allegro więcej niż 100 pln

Witam, ja złożenia  i serwisowania swojego Sporciaka posiadam zakupione na Allegro komplet kluczy calowych płaskich, imbusów calowych , nasadki 6cio kątne calowe i zakupione w

supermarkecie komplet podstawowy kluczy torx, na całość nie wydałem więcej niż 150 pln, klucze specjalne tzn te do których nie dopasujesz calowych - stosujesz nasze metryczne ...

dostępne wszędzie  - i ot cały ambaras....

dzięki za porady

wstępnie zamówiłem z kluczy calowych komplet imbusów yato, nasadki 1/4 sześciokątne na listwie king tony, nasadki 1/2 dwunastokątne na listwie king tony i raczej kiepskie klucze płasko oczkowe bass

torxy podobno są takie same jak metryczne (tzn. podobno nie są ani metryczne, ani calowe :D) więc tu nie ma problemu

myślałem, że będzie trzeba kupować nasadki typu spline ale dwunastokątne nasadki calowe ogarniają śruby z łbami typu spline jakie widzę mocują przewody hamulcowe

13 godzin temu, lech N napisał:

Młotek kilogramowy to chyba przesada.

to było z mojej strony trochę żartobliwe - chodziło mi o to czy młotek oznaczony w jednostce masy z układu SI będzie współpracował z amerykańską maszynerią - czy nie będzie konieczne kupowanie młotka oznaczonego wagą w uncjach czy też funtach 😉

Posted (edited)

Ja kupiłem jednak cały zestaw calowy. Odkręcanie śrub kluczami metrycznym, bo "prawie" pasuje kończy się niekiedy rozwaleniem łba, w gorszym przypadku rozwaleniem gniazda na tyle że już zostaje tylko majzel ;). Przy tym nie wiem czy to reguła ale niestety część śrub w HD ma twardość plasteliny 😜... to jednak nie nudne Japońce 😉 ...... Ostatnio miałem u siebie Sportstera w którym widać było wszędzie ślady "oszczędności" na narzędziach.

Edited by Wertyder

a czy macie jakoś dobrany "zestaw podróżny"? tzn które klucze warto mieć przy sobie w trasie?

w sajdku wożę ze sobą prawie cały warsztat, w japoniach właściwie nic nie wożę ale jakiś odpowiednik fabrycznego zestawu japońca w sporciaku by się pewnie przydał 🙂