Jump to content
Sign in to follow this  
michoa

Zbliżająca się kara za nieprzerejestrowanie w terminie

Recommended Posts

witam

Niestety nasz cholerny rząd szukając kasy na 500+ wymyślił kolejną kretyńska ustawę podobno przyklepana zacznie obowiązywać od stycznia , mianowicie kara za nieprzerejestrowanie pojazdu w terminie 30 dni w wysokości 1000 zł , no i teraz pytanie czy orientuje się ktoś jak to w praktyce będzie działać ? chodzi o to że ja np mam pełno jakiś wraków wrastających w metrowe pokrzywy ( w tym jeden motocykl głównie auta ) za które płacę OC ( bo system jest zje*any i nie ma możliwości przerwania tego złodziejskiego procederu ) ale to w ogóle nie jeździ przegląd miało 100 lat temu ostatni i teraz zaczynam się bać co z tym zrobić bo , nie jestem w stanie tego przepchnąć przez przegląd bo to nie jeździ , gnije w krzakach niekompletne itp a bez przeglądu nie przerejestruje i teraz nie wiem czy ta kara będzie obowiązywać tylko w razie kontroli drogowej czyli jak to coś nie jeździ to może sobie beztrosko leżeć a jak zachcę jeździć to przerejestruje bez problemu ( mimo przekroczenia terminu który już jest przekroczony ) czy jak wykopię takiego wraka i pójde przerejestrować a od daty z umowy minęło 2 czy 3 lata to zapłacę te 1000 zł przy próbie przerejestrowania ?  nie wiem czy w panice to wszystko wypychać i złomować bo nic innego teraz nie zrobię ( nie ogarnę tego w terminie nie ma szans  ) czy spać spokojnie bo kara będzie obowiązywać tylko w razie kontroli drogowej ( która tym wrakom raczej nie grozi )

z góry dzięki za pomoc ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Teoria mówi że prawo nie działa wstecz, ale w kaczystanie wszystko możliwe...

Oddawaj na zlom póki nie za późno....

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

jeśli nie wymyślą że masz przerejestrować w ciągu 30 dni od daty zakupu 2 lata temu to nie powinno być problemu .

Generalnie ten przepis to tak wielki bubel że odnoszę wrażenie że nie przejdzie w takiej formie

A może przejdzie ale zostanie martwy ??

Co mi zrobią jeśli co 28 dni będę darował siostrze samochód a ona za 29 dni mi spowrotem podaruje ten sam samochód ?? I tak w nieskończoność ??

Uprzedzając odpowiedzi o skarbówce  - darowizna w najbliższej rodzinie nie jest opodatkowana

4 minutes ago, kiler said:

Uprzedzając odpowiedzi o skarbówce  - darowizna w najbliższej rodzinie nie jest opodatkowana

Zdaje się że sam sobie odpowiedziałeś 😄

Why... So... Serious

42 minutes ago, kiler said:

wcześniej czy później podciągną pod wprowadzone/ wprowadzane klauzule omijania opodatkowania, albo z jakiegoś przepisu wystarczająco ogólnego, żeby przypisać przypadek. nie bój się, znajdą  😛

jsz

bezmotocyklowy

Posted (edited)

nie wiem .

I w sumie nikt nie wie w jakiej to wejdzie postaci . Od kiedy . I jak będzie wyglądało w praktyce .

To co jest to dopiero projekt .

Podobnie jak projektem było wprowadzenie tego sławetnego tysiąca kary za brak przeglądu

Ciekawe jak rozwiązać problem np taki - kupuje samochód  jadę gdzieś i zanim przerejestruje stuknę kogoś albo ktoś mnie

Przyjeżdża policja , zabiera dowód za uszkodzenia (obojętnie czy wirtualnie czy papier )  i jak mam teraz przerejestrować ??

I dlaczego mam płacić karę ??

albo po prostu - kupuję uszkodzony i nie zdążę naprawić w ciągu miesiąca ??

Edited by kiler

no właśnie ja słyszałem że wchodzi od 1 stycznia 2020 dlatego panikuje

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

ja już nie mam siły na walkę z systemem ale wierzę, że znajdą się tacy, którym się chce i przekonają kogo trzeba aby projekt wypierdzielił w kosmos tak jak się stało z projektem dotyczącym zmian (i dodatkowych opłat za spóźnione) w przeglądach

a to już przy obecnych rządach zależy jedynie od 2 czynników: 1. czy za wprowadzenie / głośne odrzucenie da się kupić jakieś głosy w nadchodzących wyborach; 2. na ile wpływów budżetowych z całości liczą  😛

jsz

bezmotocyklowy