Skocz do zawartości

Zbliżająca się kara za nieprzerejestrowanie w terminie


Rekomendowane odpowiedzi

nie możesz się czepiać bo pisałeś bzdury

widać tak samo masz problem z czytaniem i zrozumieniem tekstów na forum jak i tekstami ustaw i rozporządzeń

ku wyjaśnieniu - to co mi "zarzucasz" w poście powyżej to brednie. moje wcześniejsze posty miały Ci dać do zrozumienia, że oprócz kwestii kary nic się nie zmienia (w przypadku pojazdu zakupionego w pl) i tak samo nie trzeba przerejestrowywać jak i wcześniej. wystarczy zgłoszenie co wprost wynika i wynikało z przepisów. i zdarzało się, że w przeszłości robiłem to mailowo 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki:

Z tego co zrozumiałem w UM chodzi m.in o kolejne uszczelnienie podatkowe. Do tej pory, jeżeli nie zgłosiło się kupna pojazdu, to US nie wiedział, że taki pojazd jest w twoim posiadaniu. Teraz przy rejestracji idzie monit do US czy czasami opłaciłeś PCC - wiec wyeliminuje to niby-handlarzy oraz osoby, które się od PCC migały + łatwiejsza inwigilacja realnych dochodów danego osobnika 😉

 

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 11:49, konrad1f napisał:

nie możesz się czepiać bo pisałeś bzdury

widać tak samo masz problem z czytaniem i zrozumieniem tekstów na forum jak i tekstami ustaw i rozporządzeń

ku wyjaśnieniu - to co mi "zarzucasz" w poście powyżej to brednie. moje wcześniejsze posty miały Ci dać do zrozumienia, że oprócz kwestii kary nic się nie zmienia (w przypadku pojazdu zakupionego w pl) i tak samo nie trzeba przerejestrowywać jak i wcześniej. wystarczy zgłoszenie co wprost wynika i wynikało z przepisów. i zdarzało się, że w przeszłości robiłem to mailowo 😉

Czyli miałem rację w tym co pisałem.... 

 

13 godzin temu, konrad1f napisał:

chyba się udało 😛

potwierdzeniezgloszenia.png

A teraz Ty przeczytaj że zrozumieniem co tam pisze, nic nie załatwiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, motorek napisał:

Czyli miałem rację w tym co pisałem.... 

 

A teraz Ty przeczytaj że zrozumieniem co tam pisze, nic nie załatwiłeś. 

czyli nie potrafisz przeczytać nawet tego co sam napisałeś 😄 gratuluję 😉

nic nie załatwiłem? hhhmmm - pisałem, że chyba się udało ... no i wiesz co? chyba na prawdę się udało 😉 bo przyszło jakieś urzędowe poświadczenie przedłożenia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzędowe poświadczenie doręczenia również doszło

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i kolejna mała aktualizacja

zgłoszenie przez epuap działa

na portalu gov.pl w usłudze mój pojazd można sprawdzić swój "stan posiadania" - moje zawiadomienia zarówno tradycyjną metodą (list polecony) jak i elektroniczną zostały (choć nie było to błyskawiczne) zaktualizowane

przy pojazdach przerejestrowanych w rubryce "forma własności" widnieje komentarz "właściciel" natomiast przy tych, o których zawiadomiono organ o ich nabyciu - "nabywca"

można się też trochę zdziwić - u mnie widnieje pojazd, którego podobno jestem właścicielem od 26ciu lat 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

pozwolę sobie wrócić do tematu zawiadomienia urzędu o zbyciu/nabyciu pojazdu - na poprzednich stronach tematu m.in. @kiler zastanawiałeś się jak to z tym jest

otóż wpadła mi dzisiaj w ręce korespondencja pomiędzy urzędami (dostałem kopię), z której jednoznacznie wynika, że miejscem zgłoszenia jest miejsce zamieszkania zainteresowanego a nie miejsce rejestracji pojazdu

otóż jakiś czas temu sprzedałem auto, które było zarejestrowane w poznaniu (nie przerejestrowałem na siebie). postanowiłem zawiadomić urząd o sprzedaży i w tym celu udałem się do starostwa powiatowego w kościanie (w zasadzie to było przy okazji załatwiania innych spraw). pani w okienku stwierdziła, że nie przyjmie zawiadomienia, ponieważ auto nie było u nich zarejestrowane. nie chcąc się kopać z koniem (wiedza urzędników pozostawia w wielu przypadkach wiele do życzenia) zawiadomienie wysłałem pocztą do tegoż urzędu - choć w sumie mogłem też zostawić w okienku podawczym. starostwo kościańskie wysłało coś do urzędu miasta w poznaniu (tej korespondencji nie mam) aby się tym zajęli bo wg nich starostwo nie jest miejscem właściwym dla załatwienia sprawy. jednak urząd poznański w odpowiedzi "sprzedał liścia" starostwu kościańskiemu (właśnie tym pismem dysponuję) powołując się zasadę generalną określoną w art. 21 par. 1 pkt 3 Kpa oraz postanowienie NSA z dnia 24.08.2020r w sprawie o sygnaturze I OW 60/20

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, motorek napisał:

bo jak pisałes wczesniej nie ma obowiazku przerejestrowania, a nabycia?

Wbrew temu co trąbiły szmatławce nie ma żadnego obowiązku przerejestrowania

Jest obowiązek zgłoszenia nabycia (i sprzedaży 😉 )

jest druk na którym to zgłaszasz i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...