Skocz do zawartości

Zbliżająca się kara za nieprzerejestrowanie w terminie


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

A w czym akurat Tobie (czy każdemu przeciętnemu Kowalskiemu )  to przeszkadza ?? 😀😜

kałeś jest typowy zawistny janusz , niby wyrzekł się polskiego obywatelstwa ale charakter nasz został 😄 

Siedzi w Niemczech tak naprawdę gówno powinno go obchodzić co się tu dzieje bo nie chce wracać ale przeżywa że nie bulimy haraczy 😄

 

17 godzin temu, grizzli napisał:

Można chyba przestać trząść dupą. Wygląda na to, że ustawa ma tyle dziur, że żeby ją obejść i nie płacić kary, nie trzeba być zbyt bystrym. Do tego nie będzie chyba dotyczyła umów zawartych do 31 grudnia.

31 listopada , bo wchodzi od 1 stycznia i już 1 stycznia działa 30 dni wstecz

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michoa napisał:

 

 

31 listopada , bo wchodzi od 1 stycznia i już 1 stycznia działa 30 dni wstecz

Zgadza się. Więc ze starymi umowami jesteś nietykalny i bezpieczny. Przynajmniej tak interpretowane będą przepisy w urzędzie komunikacji.

15 godzin temu, konrad1f napisał:

Masz jakieś konkretne przepisy wykonawcze?

Ni chu*a, bo znowu będziecie się wyzywać od debili 😁 Poszukać sobie w necie. Trochę tego jest. Ja mam info z wiarygodnego zródła. Ale było przy flaszce, więc nie wszystko pamiętam, poza tym, że pierwotnie wyglądało to gorzej, niż  rzeczywiście będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w necie słabo z konkretami 😞

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli delej Kowalski dalej bedzie jezdzil autem Piotrowskiego ktore nabyl od niego 10 lat ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! i ktorego niemusi przerejestrowac 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zazdrościsz Kowalskiemu to przeprowadź się do Polski i tez tak będziesz mógł

W dniu 29.12.2019 o 16:02, michoa napisał:

kałeś jest typowy zawistny janusz , niby wyrzekł się polskiego obywatelstwa ale charakter nasz został 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Natalia Cattiva napisał:

nic nowego (z resztą czego można oczekiwać po mv?!) nie napisali - w dalszym ciągu bez źródła

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, Konrad, znalazłem jeszcze to:

 

Ministerstwo infrastruktury precyzuje:

Kary będą nakładane w przypadku: sprowadzenia po dniu 31 grudnia 2019 r. albo nabycia pojazdu niebędącego pojazdem nowym, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, gdy datą sprowadzenia pojazdu jest dzień po dniu 31 grudnia 2019 r. i niezarejestrowania ww. pojazdu w terminie 30 dni od daty jego sprowadzenia; nabycia lub zbycia pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP po dniu 31 grudnia 2019 r. i niezawiadomienia o tym starosty w terminie 30 dni od daty nabycia lub zbycia

 

Także możesz spać spokojnie 😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zeszłoroczne sprawy kupno/sprzedaż załatwiłem tradycyjną metodą - poleconym za potwierdzeniem odbioru po tym jak babka w wydziale komunikacji odmówiła mi przyjęcia zgłoszenia sprzedaży pojazdu ponieważ nie był na mnie zarejestrowany w tymże starostwie. nie chciałem się z nią kopać i robić dymu w wydziale komunikacji więc odpuściłem walkę o podstawę prawną 😛

 

może kogoś to zainteresuje - dzisiaj się dowiedziałem, że zgłosić nabycie lub sprzedaż pojazdu można nie wychodząc z domu 😛 poprzez epuap

profil zaufany założony - będę testował 😉

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad1f napisał:

zeszłoroczne sprawy kupno/sprzedaż załatwiłem tradycyjną metodą - poleconym za potwierdzeniem odbioru po tym jak babka w wydziale komunikacji odmówiła mi przyjęcia zgłoszenia sprzedaży pojazdu ponieważ nie był na mnie zarejestrowany w tymże starostwie. nie chciałem się z nią kopać i robić dymu w wydziale komunikacji więc odpuściłem walkę o podstawę prawną

zeszłoroczne "nie łapią się" na nowe przepisy 😀

Ale sprzedaż 15 stycznia2020  rozwiązałem dokładnie tak samo jak ty  i dokładnie z tego samego powodu 😀

9 godzin temu, konrad1f napisał:

może kogoś to zainteresuje - dzisiaj się dowiedziałem, że zgłosić nabycie lub sprzedaż pojazdu można nie wychodząc z domu 😛 poprzez epuap

to bardzo ciekawe . Dzięki za info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiler napisał:

zeszłoroczne "nie łapią się" na nowe przepisy 😀

zeszłoroczne załatwiłem w zeszłym roku 😉

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 00:29, konrad1f napisał:

zeszłoroczne sprawy kupno/sprzedaż załatwiłem tradycyjną metodą - poleconym za potwierdzeniem odbioru po tym jak babka w wydziale komunikacji odmówiła mi przyjęcia zgłoszenia sprzedaży pojazdu ponieważ nie był na mnie zarejestrowany w tymże starostwie. nie chciałem się z nią kopać i robić dymu w wydziale komunikacji więc odpuściłem walkę o podstawę prawną 😛

 

może kogoś to zainteresuje - dzisiaj się dowiedziałem, że zgłosić nabycie lub sprzedaż pojazdu można nie wychodząc z domu 😛 poprzez epuap

profil zaufany założony - będę testował 😉

 

konradzie1f  od razu zaznaczę że nie chce się czepiać ,ale z prostego i przyznaję bardzo "płytkiego" i osobistego powodu, nie mogę się nie czepić,mimo że z twoich wypowiedzi można było wywnioskować że nowo wprowadzone prawo Cie nie dotyczy, mimo że szukałeś we wszystkich wypowiedziach dowodów, przepisów i ustaw, wyśmiewałeś się z innych którzy obawiali się konsekwencji w sprawach tutaj opisanych to jednak postąpiłeś zupełnie inaczej...

 

20 godzin temu, konrad1f napisał:

zeszłoroczne załatwiłem w zeszłym roku 😉

 

załatwiłeś tak jak trzeba było załatwić, i tak jak choćby ja to opisywałem,  dlaczego nie dochodziłeś "swoich praw" przy okienku? dlaczego tam tak usilnie nie próbowałeś wmówić swoich racji? nie kazałeś Pani czy też Panu po drugiej stronie szyby, dokładnie przeczytać paragrafów? liczyłem że jesteś konsekwentny , że jesteś w świecie realnym takim samym "twardzielem" jak tutaj kiedy "niszczysz" wszystkich swoja znajomością prawa, elokwencją, umiejętnością czytania ustaw i przepisów, że podejdziesz do sprawy przygotowany z odpowiednimi paragrafami i interpretacjami ,kiedy tak jak tutaj na forum ostatnie zdanie musi należeć do Ciebie, czekałem na to, chciałem przeczytać że miałeś rację i jesteś najlepszy, ale zawiodłem się.... Ale mam nadzieję że osoby uczestniczące w tym wątku i czytające go , wyciągna odpowiednie wnioski. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...