Skocz do zawartości

Zbliżająca się kara za nieprzerejestrowanie w terminie


Rekomendowane odpowiedzi

według kumpla obcykanego co doczytał ustawę , wchodzi ale jak ktoś wspomniał nie działa wstecz , czyli kupować samochody do 31 grudnia , bo będzie działać dla pojazdów zakupionych od 1 stycznia

W dniu 30.11.2019 o 17:33, qpa napisał:

Głupie jak but, bo kupuje jakiegoś gruza zabytka, OC płacić ni muszę bo ma lata, ale żeby przerejestrować muszę mieć przegląd którego nie zdobędę bo motocykl jest w tajlach. 

qpa prawo w tym kraju jest zje*ane na max , ja mam np kaszlaka co mieszkają w nim zimą koty , latem szerszenie , a w lampach osy , stoi broniony przez metrowe pokrzywy a zimą metrową zaspę z śniegu bo zawsze tam pługiem spycham i co ? i pokornie 2 rok płacę OC bo to elegant , nie ma opcji to na zabytek pocisnąć , nie wiem kiedy go zrobię ale zjebanemu złodziejskiemu systemowi zostawiam co roku kasę bo szkoda mi pozbywać się kwitów i boli mnie to ku**ewsko ale co zrobisz ? w każdym chyba kraju są możliwości czasowego wyrejestrowania albo czasowego oc a u nas ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michoa napisał:

według kumpla obcykanego co doczytał ustawę , wchodzi ale jak ktoś wspomniał nie działa wstecz , czyli kupować samochody do 31 grudnia , bo będzie działać dla pojazdów zakupionych od 1 stycznia

 

Michu, kumpel chyba nie do końca jest doczytany w ustawie. Ustawowy obowiązek przerejestrowania auta istniał cały czas, był nawet zagrożony karą, ale nie był egzekwowany. Stąd trafiali się petenci w urzędzie z kilkoma umowami kupna-sprzedaży. Policja też się nie czepiała, choć teoretycznie mogła. Więc nie ma tu się co brandzlować faktem, że prawo nie działa wstecz, bo to prawo cały czas jest i obowiązuje, tylko zacznie być egzekwowane 🙂

To tak, jak z kasami fiskalnymi. Firmę mam od prawie 30 lat, więc idąc tym tokiem rozumowania, nie powinna mnie obowiązywać, bo weszła dopiero kilka lat temu.

Obyś miał rację, Ty i Twój kumpel, bo ten przepis jest trochę durny, nieżyciowy, i ma spore luki. Choć ja optymistą w tym temacie raczej bym nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grizzli napisał:

Michu, kumpel chyba nie do końca jest doczytany w ustawie. Ustawowy obowiązek przerejestrowania auta istniał cały czas, był nawet zagrożony karą, ale nie był egzekwowany. Stąd trafiali się petenci w urzędzie z kilkoma umowami kupna-sprzedaży. Policja też się nie czepiała, choć teoretycznie mogła. Więc nie ma tu się co brandzlować faktem, że prawo nie działa wstecz, bo to prawo cały czas jest i obowiązuje, tylko zacznie być egzekwowane 🙂

pisałem o tym w tym wątku wczesniej ale do niektórych , personalnie wskazanych , to nie trafia...tuman zawsze będzie tumanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiler napisał:

nie był egzekwowany bo był nieżyciowy i tak powinno zostać

dlaczego tak uważasz? ja uważam dokładnie odwrotnie, kupuje pojazd to go na siebie rejestruje łącznie ze zmiana danych i zgłoszeniem do właściwego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grizzli napisał:

Policja też się nie czepiała, choć teoretycznie mogła

to zależy jaki byłeś hojrak przy kontroli , jak pyskowałeś zabierali dowód za niezgodność danych w dowodzie z stanem faktycznym i wtedy musiałeś przerejestrować 😄

 

4 godziny temu, grizzli napisał:

Obyś miał rację, Ty i Twój kumpel, bo ten przepis jest trochę durny, nieżyciowy, i ma spore luki. Choć ja optymistą w tym temacie raczej bym nie był.

mnie to się wydaje że to nie wejdzie od 1 stycznia ale wszyscy naookoła utrzmymują że już ,,klepnięte'' i wchodzi.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, motorek napisał:

dlaczego tak uważasz? ja uważam dokładnie odwrotnie, kupuje pojazd to go na siebie rejestruje łącznie ze zmiana danych i zgłoszeniem do właściwego ubezpieczyciela.

To tak nie do końca. Kupisz pojazd uszkodzony z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym i nie przerejestrujesz, dopóki nie zrobisz przeglądu. Zmieścisz się z naprawą w 30 dniach? Ktoś już o czymś takim wspominał.

Z pewnością taki przepis i kara będzie konkretnym batem na handlarzy. Szczególnie na tych, którzy handlują struclami za śrubki. Bo tutaj ewentualnej kary nie bardzo da radę dorzucić do ceny auta. Bo byłaby to często połowa wartości pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, motorek napisał:

dlaczego tak uważasz?

ja tak uważam właśnie dlatego - kupuje samochód czy to zabytkowy , czy  do odrestaurowania czy w jakiś tam sposób uszkodzony (blacharsko lub mechanicznie )  czy kupuje idealny i rozbijam go np po 5 dniach . I co dalej ??

A jeśli jeszcze na Twoje nieszczęście taki samochód miał gaz to masz kompletnie prze.....ne

 

43 minuty temu, grizzli napisał:

Z pewnością taki przepis i kara będzie konkretnym batem na handlarzy. Szczególnie na tych, którzy handlują struclami za śrubki

Na 95% handlarzy nie zrobi to wrażenia  bo ci którzy  handlują takimi samochodami za tysiąc czy 2  tys najczęściej albo sami oficjalnie nie mają kompletnie nic i wtedy nie interesują ich żadne kary bo z próżnego to i Salomon nie naleje  albo kupują na ukraińca , bezdomnego itp

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, motorek napisał:

pisałem o tym w tym wątku wczesniej ale do niektórych , personalnie wskazanych , to nie trafia...tuman zawsze będzie tumanem

🤣 z tymi tumanami to jak najbardziej masz rację 🤣

 

10 godzin temu, michoa napisał:

to zależy jaki byłeś hojrak przy kontroli , jak pyskowałeś zabierali dowód za niezgodność danych w dowodzie z stanem faktycznym i wtedy musiałeś przerejestrować 😄

 

mnie to się wydaje że to nie wejdzie od 1 stycznia ale wszyscy naookoła utrzmymują że już ,,klepnięte'' i wchodzi.......

Michaś - sprawdź link na poprzedniej stronie tematu - jeśli Ci się nie chcę to wrzucam go jeszcze raz: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1579/1?fbclid=IwAR3Z96dS5fpAwLcHslEROt-toxp5XSWOgoCMZmmlLnIgpXm55N-gn7RIGao

konkretnie art.4., o którym tu rozprawiamy wchodzi z dniem 1 stycznia 2020 - Endrjiu podpisał ustawę 6. sierpnia 2019

9 godzin temu, kiler napisał:

Na 95% handlarzy nie zrobi to wrażenia  bo ci którzy  handlują takimi samochodami za tysiąc czy 2  tys najczęściej albo sami oficjalnie nie mają kompletnie nic i wtedy nie interesują ich żadne kary bo z próżnego to i Salomon nie naleje  albo kupują na ukraińca , bezdomnego itp

tylko kto kupi auto od lewego "ukraińca"?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, konrad1f napisał:

tylko kto kupi auto od lewego "ukraińca"?

Oj dużo ludzi . Tym bardziej jak się im powie że przecież ten ukrainiec napewno nie będzie zgłaszał nigdzie sprzedaży więc i oni nie będą musieli przerejestrowywać

Ciągle pamiętając że mam tu na myśli samochód za 1500 czy 2000

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem. Szwagier kupił motocykl jakies 13 lat temu. Placi oc ale motocykl dalej zarejestrowany jest na już nieżyjącego poprzedniego właściciela. Co się stanie gdy kupię motocykl od szwagra, czy będą problemy z rejestracją? Jest Obowiązek zgłoszenia sprzedaży ale jak on ma zgłosić sprzedaż skoro nawet w dowodzie nie stoi na niego ten motocykl? Czy dowalą karę jemu za ociąganie się z rejestracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2019 o 23:28, KaMk napisał:

Problem. Szwagier kupił motocykl jakies 13 lat temu. Placi oc ale motocykl dalej zarejestrowany jest na już nieżyjącego poprzedniego właściciela. Co się stanie gdy kupię motocykl od szwagra, czy będą problemy z rejestracją? Jest Obowiązek zgłoszenia sprzedaży ale jak on ma zgłosić sprzedaż skoro nawet w dowodzie nie stoi na niego ten motocykl? Czy dowalą karę jemu za ociąganie się z rejestracją?

Szwagier nie musi przerejestrowywać motocykla, zwłaszcza jeżeli chcesz go kupić to nie ma to żadnego sensu. Jeśli jest ciąg umów to nie ma problemu. Piszesz umowę ze szwagrem, on przekazuje Ci również umowę pomiędzy nim a gościem od którego kupił motocykl (gościa w dowodzie) i tyle - ważna jest ciągłość umów pomiędzy widniejącym w dowodzie rejestracyjnym a Tobą. Po sprzedaży Tobie szwagier zgłasza sprzedaż a Ty albo rejestrujesz pojazd na siebie, albo zgłaszasz zakup w zależności od tego czy np. masz ważne (lub możesz zrobić) badanie okresowe.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo się pogubiłem.

za: https://sprm.org.pl/aktualnosci/rynek-motoryzacyjny/od-1-stycznia-2020-kary-za-brak-rejestracji-oraz-zgloszenia-zmiany-wlasciciela-pojazdu-odpowiadamy-na-najwazniejsze-pytania/

 

Tutaj wszystko jest wyjaśnione. Z tego co rozumiem, jeżeli przed 1 stycznia zostanie przekroczony termin 30 dniowej zwłoki w rejestracji, to karani nie będziemy (pojazd sprowadzony). W przypadku przerejestrowania z tego co widzę, w ogóle kar nie uświadczymy bo musimy poinformować o nabyciu pojazdu, co nie jest tożsame z przerejestrowaniem (nigdy nie praktykowałem). Przynajmniej tak wnioskuję po akapicie:

Co z “przerejestrowaniem” auta – czy będzie ono obowiązkowe a jego brak karalny?

Tu również musimy zaprzeczyć różnym medialnym doniesieniom. “Przerejestrowanie” auta na siebie, czyli złożenie w trybie art. 72 PRD wniosku o jego zarejestrowanie na nowego właściciela po pierwsze nie jest obowiązkiem, a po drugie – tym bardziej – nie jest obwarowane karą. Nie uchybia to oczywiście obowiązkowi powiadomienia o zmianie właściciela w trybie art. 78 ust. 2. Informacje medialne z których wynika co innego wynikają z nieporozumienia – projekt początkowo zakładał taki obowiązek ale na etapie prac legislacyjnych redakcja przepisu zmieniła się tak znacznie, że finalnie nie został on wprowadzony.

 

 

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...