Skocz do zawartości

Zbliżająca się kara za nieprzerejestrowanie w terminie


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Niestety nasz cholerny rząd szukając kasy na 500+ wymyślił kolejną kretyńska ustawę podobno przyklepana zacznie obowiązywać od stycznia , mianowicie kara za nieprzerejestrowanie pojazdu w terminie 30 dni w wysokości 1000 zł , no i teraz pytanie czy orientuje się ktoś jak to w praktyce będzie działać ? chodzi o to że ja np mam pełno jakiś wraków wrastających w metrowe pokrzywy ( w tym jeden motocykl głównie auta ) za które płacę OC ( bo system jest zje*any i nie ma możliwości przerwania tego złodziejskiego procederu ) ale to w ogóle nie jeździ przegląd miało 100 lat temu ostatni i teraz zaczynam się bać co z tym zrobić bo , nie jestem w stanie tego przepchnąć przez przegląd bo to nie jeździ , gnije w krzakach niekompletne itp a bez przeglądu nie przerejestruje i teraz nie wiem czy ta kara będzie obowiązywać tylko w razie kontroli drogowej czyli jak to coś nie jeździ to może sobie beztrosko leżeć a jak zachcę jeździć to przerejestruje bez problemu ( mimo przekroczenia terminu który już jest przekroczony ) czy jak wykopię takiego wraka i pójde przerejestrować a od daty z umowy minęło 2 czy 3 lata to zapłacę te 1000 zł przy próbie przerejestrowania ?  nie wiem czy w panice to wszystko wypychać i złomować bo nic innego teraz nie zrobię ( nie ogarnę tego w terminie nie ma szans  ) czy spać spokojnie bo kara będzie obowiązywać tylko w razie kontroli drogowej ( która tym wrakom raczej nie grozi )

z góry dzięki za pomoc ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi że prawo nie działa wstecz, ale w kaczystanie wszystko możliwe...

Oddawaj na zlom póki nie za późno....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wymyślą że masz przerejestrować w ciągu 30 dni od daty zakupu 2 lata temu to nie powinno być problemu .

Generalnie ten przepis to tak wielki bubel że odnoszę wrażenie że nie przejdzie w takiej formie

A może przejdzie ale zostanie martwy ??

Co mi zrobią jeśli co 28 dni będę darował siostrze samochód a ona za 29 dni mi spowrotem podaruje ten sam samochód ?? I tak w nieskończoność ??

Uprzedzając odpowiedzi o skarbówce  - darowizna w najbliższej rodzinie nie jest opodatkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, kiler said:

Uprzedzając odpowiedzi o skarbówce  - darowizna w najbliższej rodzinie nie jest opodatkowana

 

wcześniej czy później podciągną pod wprowadzone/ wprowadzane klauzule omijania opodatkowania, albo z jakiegoś przepisu wystarczająco ogólnego, żeby przypisać przypadek. nie bój się, znajdą  😛

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem .

I w sumie nikt nie wie w jakiej to wejdzie postaci . Od kiedy . I jak będzie wyglądało w praktyce .

To co jest to dopiero projekt .

Podobnie jak projektem było wprowadzenie tego sławetnego tysiąca kary za brak przeglądu

Ciekawe jak rozwiązać problem np taki - kupuje samochód  jadę gdzieś i zanim przerejestruje stuknę kogoś albo ktoś mnie

Przyjeżdża policja , zabiera dowód za uszkodzenia (obojętnie czy wirtualnie czy papier )  i jak mam teraz przerejestrować ??

I dlaczego mam płacić karę ??

albo po prostu - kupuję uszkodzony i nie zdążę naprawić w ciągu miesiąca ??

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja słyszałem że wchodzi od 1 stycznia 2020 dlatego panikuje

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nie mam siły na walkę z systemem ale wierzę, że znajdą się tacy, którym się chce i przekonają kogo trzeba aby projekt wypierdzielił w kosmos tak jak się stało z projektem dotyczącym zmian (i dodatkowych opłat za spóźnione) w przeglądach

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już przy obecnych rządach zależy jedynie od 2 czynników: 1. czy za wprowadzenie / głośne odrzucenie da się kupić jakieś głosy w nadchodzących wyborach; 2. na ile wpływów budżetowych z całości liczą  😛

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.07.2019 o 21:38, michoa napisał:

czy jak wykopię takiego wraka i pójde przerejestrować a od daty z umowy minęło 2 czy 3 lata to zapłacę te 1000 zł przy próbie przerejestrowania

Przy próbie rejestracji pewnie na dzień dobry będzie 1000+ do rejestracji.

Pytanie, czy będą ścigać od razu po tym, gdy poprzedni właściciel zgłosi sprzedaż i gdy upłynie 30 dni. Podejrzewam, że tak, bo będą mieli dużo do ugrania.

Już teraz ścigają za "lewe" L4 - słyszałem od lekarza, że jedna babka nawet do domu nie zdążyła wrócić (zakupy po drodze zrobiła), a pod drzwiami już czekali z kontrolą czy rzeczywiście jest chora (teraz lekarz wystawia elektroniczne L4, a papierek jest tylko dla potwierdzenia, z ZUS-u odbierają takie zgłoszenia na bieżąco i krążą po domach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z drugiej strony to może dobrze będzie jak ludzie zaczną w końcu jakichkolwiek przepisów przestrzegać? 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buber twojego pierdolenia nie skomentuje w myśl zasady nie karm trola 😄

Ja liczę że to nie przejdzie nic nie wiadomo kiedy i jak podpiszą z tego co znajomi mówią , chociaż niech rok się przesunie to będzie dużo

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michoa napisał:

buber twojego pierdolenia nie skomentuje w myśl zasady nie karm trola 😄

Ja liczę że to nie przejdzie nic nie wiadomo kiedy i jak podpiszą z tego co znajomi mówią , chociaż niech rok się przesunie to będzie dużo

 

Chociaż cię zmobilizuje i ruszysz dupsko do wyborów.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...