Skocz do zawartości

Motocykl sportowo-turystyczny do 40 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Swój poprzedni motocykl (CBF600S) sprzedałem i przymierzam się do kilku konkretnych dosyć modeli: 

MG Stelvio 1200 V8  - Jak na razie będzie to faworyt jednak nie wiem jak on tak naprawdę spisuje się na winklach. Jest filmik na YT jak kolo pomyka nim na torze więc nie powinno być źle. Martwi mnie opona 110/80 R19 - typowo jak dla enduro a przecież to bydle ma prawie 300kg. Troche to nie ma sensu. .... Bije się z myślami. Następny problem to kupno dobrej sztuki . 

MT09 Tracer - Oczywiście pewniak - wszystko pięknie, jedyny pulsowyminus to 3 gary... Słyszałem to jak to gra i wiem, że pięknie. Niemniej to nie jest V2. No i to Yamaha.... A za tą cenę dołożę i kupie w leasing nowy... Same zalety... No i na tor można się śmiało wybrać. 

Następne motory do "jazdy testowej" przed kupnem to: 

DL 1000; KTM 990 SMT; 1090 ADV, VFR 800 X 

Te motorki albo mnie średnio kręcą (co może się zmienić w trakcie jazdy testowej) albo cholernie ciężko o jakąś sztuke (czyt. KTM) 

A Crossruner? hm... Rama z sportowca, pozycja spoko, tylko jak dla mnie Tracer delikatnie lepsz, VFRa nie ma dołu... 

 

Jeśli ktoś ma/ jeździł KTM to dajcie znać proszę. 

A Gutka ktoś ma?? 

Kupuje we wrześniu.

Pozdrawiam. 
Damian

LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj się jak chcesz eksploatować ten motocykl. Czy to ma być większy nacisk na turystykę (komfort, ekonomia, możliwości załadunku) czy więcej sportu (osiągi, dobre prowadzenie, emocje). To jest zasadnicza sprawa, bo motocykle w tym segmencie dość mocno się różnią charakterem.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Przede wszystkim turystyka nastawiona na komfort i charakter ale prowadzenie i osiągi są dla mnie równie ważne jak komfort. Tylko przynajmniej raz w roku chce się wybrać na track day ale to się nie wyklucza. 

Gutek wyklucza sportową turystykę? Wiem, że MT jest lżejszy, mocniejszy, zwinniejszy ale czy Gutek będzie gorszy? …. dużo gorszy?

 

LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norweg! Tak, ten Gutek to inna bajka jednak - silnik jest ten sam. I z góry pytanie do Ciebie: Czy właśnie Norweg nie jest bardziej sportowy? Jak wysoko masz podnóżki i jak głęboko możesz się złożyć? To mnie najbardziej interesuje. Gdzie go kupiłeś? W Polsce czy raczej wyjazd za granice wchodzi w grę? Jakbyś Ty porównał te dwa motocykle? 

LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy miałeś do czynienia ze Stelvio. Spory z niego klamot i miałem wrażenie przy przymiarkach, że ma wysoko położony środek ciężkości. Gdybym miał wybierać pomiędzy nim, a na przykład Super Tenere 1200, to bez wahania wybrałbym ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, niestety nie miałem przyjemności jeździć Stelvio ale Norge jest poręczniejszy? Czemu wybrałeś właśnie Norge?

Co z tymi podnóżkami? Głęboko możesz się złożyć?

LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym wybral multistrade 1200s. Mozna daleko i wygodnie zajechac a silnik robi swoje i na track dayu tez nie jednego zadziwi.. problem tylko ze w tej cenie to juz kilkuletnie sztuki...

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są sztuki z pierwszych serii Muti 1200, to potrafią też zaskoczyć właściciela. Zdarzało się pęknąć głowicy, albo kolano przez karter pokazać.

Indoor przymierz się do sprzętów, bo może się okazać, że rzeczywistość odbiega od wyobrażeń. Stelvio np. jest wysokie i ciężkie i do tego z dosyć wysokim środkiem ciężkości. Są takie sytuacje drogowe, że taka miłość od pierwszego wejrzenia może przejść szybko w nienawiść. No chyba, że masz 2 metry i w rękach podkowy łamiesz, to się nie masz co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guciem da się winklować bez problemu ale nie pojeździsz to się nie dowiesz czy Ci pasuje. Stabilny, wygodny. Bolączka to znikające krzywki na wałkach. 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportową wersją Urala czy M72 na track dayu, można, pytanie tylko po co....?

To już lepiej hardcorową wersja BMW R 1200 GS z 2013 roku wzwyż, bez kontroli trakcji...ma niezły wygar i odjazd... co prawda przegrała nasz test ( Cagiva GC 900, kontra Multistrada 1200, kontra taka BMW 1200 GS, a wygrała Cagiva hehehe), jazda zróżnicowanym terenem, do mego brata i z powrotem ok. 130 km ( asfalt+ szuter+ żużel+ leśne piaski+ kopny pustynny piach), ale napęd wałem sugeruje duże bezproblemowe przebiegi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no BMW odpada… Jakoś mam skrzywienie i mi się z dresami kojarzy.  Przepraszam właścicieli. 

Dukat piękny - tyle, ze za drogie I w utrzymaniu i w kupnie. 

Czyli Gutem ma problem z silnikiem? Niewiedziałem, to dotyczy silnika 1200 8V? Silnik Stelvio I Norge jest delikatnie inny - nie znam różnic. 

Uralem na track day można się wybrać po to aby szlifować umiejętności kolego. 

Musze się przymierzyć do Gutków "Stelvio" I "Norge" I porównać z Tracer. Ciekawią mnie bardzo KTMy 990 SMT jest praktycznie nie do zdobycia. Kilka sztuk w Europie. A 1090 to bardziej na teren (?) 

No ale na Gutka mam ochotę. 

 

LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dresiarze na BMW R 1200 GS - hahahhaha nie ta liga 😉

Kolego Stelvio może i ciekawie wygląda i ma fajną pracę, ale powiem Ci, że manewrowaniem ponad 300 kg klockiem między kamieniami to mordęga, a na Track dayu- zamiecie tyłem i po ptokach...

Teraz fajna opcja się wytworzyła - właśnie przeczytałem test Yamahy Tenere 700 - dla mnie super ( chociaż ten spawany stelaż pod siedzeniem pachnie chińszyzną - powinni zrobić przykręcany)  - poszukaj więcej recenzji, a może do września coś Ci się rozjaśni? Cena jest bardzo atrakcyjna...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...